Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz joghurt #20 üzenetére

    Ha csak a tehetségeseknek volt elmenni lehetőségük, akkor az a tehetségük okán, nem? Tehát a modern korban rendszer- és hatalomfüggetlen ebben a vetületében a dolog.

    akiket a kádárista beidegződésekkel össze lehet terelni
    Igen találó. :R

    VAGY
    Egy jó értelemben vett öntudatossággal/kifejlett személyiséggel sem létezik középút, azt mondod? Én ismerek nem 1 betelepült külföldit, összejárnak egymással is, nyilván erős kohézióban, közben ide is adaptálódtak szépen, s az első nem megy a második rovására sem mennyiségben, sem minőségben. Mondjuk ez az én látásmódom, én jellem szerint csoportosítom az embereket. Gyakran honfitárssal gigászi kulturális szakadék van, a közös anyanyelv nem nyom a latba, míg egy közel azonos értékrend gyakorlása egy messziről jöttel jobban működik és több értelme is van működtetni.

    (#22) potyautas, mert 25 év az alap
    Úgy tudom ez alatt is van valami, az lehet, hogy arányaiban pofátlanul kevesebb, de van. Nem tudom én sem, mi lesz azokkal, akiknek szétaprózódva vannak itt-ott a szolgálati idejei. El kell menni egy másik országba, ahol kevesebből is kitelik több majd.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz joghurt #20 üzenetére

    ez tipikusan az a szöveg amiről az első asszociációm hogy aki írta az valójában soha nem tett erőfeszítést arra hogy egy új közegbe beilleszkedjen.

    a szociális kapcsolataim nagyobb része már így is külföldi. magyar cimboráimmal is simán elbeszélgetek órákig úgy hogy magyarul max tulajdonnevek hangzanak el. az elmúlt 2-3 évben már csak angol nyelven tanultam, a diplomamunkámat is angolul írom.

    amit a magyarságból én magammal akarnék vinni (az egyrészt nem sok, másrészt) meglehetősen kontextusfüggetlen. nagyjából a túráim emlékei és a népdalok illetve a folklór ismerete, de ezek meg ugye nem függnek külső interakciótól.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák