Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Jofi81 #1132 üzenetére

    Gazda / kertészeti boltban kapni vízben feloldódó rovar ölő szert, abból egy csipetnyit kell egy spriccerbe tenni, azzal este lekezelni a növényt, 1-2 kezelés után minden rovar megdöglik tőle. Azt nem tudom, hogy ilyesmi után mennyi ideig nem tanácsos enni a paprikákból.

    Nekem levéltetvek még a Chilijeimen nem voltak, csak más növényeket a panel erkélyen minden nyáron elleptek, még olyat is, mint a kukacvirág... Viszont a házi praktikák mint fokhagymás lé, fokhagyma vagy banánhéj ledugása, mosogatószeres lé vagy mosogatószeres enyhén cukros lé a fullasztásukra és magának a növénynek a vízbe mártása vagy a dohány lével lekezelés sem hozott eredményt. Egyszerűen nem érdekelte a dögöket.

    Én így a lakásban a muslincákkal nem tudok mit kezdeni, de azok nem károsítják a növényt, csak a földje érdekli őket. Meg persze minden fényforrás a lakásban. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Jofi81 #1132 üzenetére

    Virágboltban lehet kapni kifejezetten beltérre ajánlott rovarölő szert. Biosect, vagy biokill volt valamikor, talán még nem váltott nevet. Vannak jobbak/erősebbek, de az más kategória, nem könnyű a megfelelő töménységet megcsinálni, illetve nehéz hozzájutni kellően kis mennyiségben.

    Kerülő megoldás, ami nekem bejött: harmatfű a növények közé. Nem elriasztja, hanem megeszi a repülőképes egyedeket :D Muslicára bevált, de ha a levéltetű is repül, akkor előbb-utóbb elkapja őket. Igaz, kell neki 1-2 generáció.

Új hozzászólás Aktív témák