Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    Végre eljutottam odáig 2 év után, hogy szinte minden megvan az egyedi routerhez, amit akartam, mITX gép x8/x8 támogatású alaplappal, ami bootol headless, PCIE x8/x8 bifurcation riser, 56Gbps kábelek, 2x56Gbps dual portos hálókártyák, 1TB M2 NVMe SSD, ami ki tudja hajtani a sávszélt. Még Dremel meg ház moddolás, ami kellene hozzá, illetve a kliens gépekbe is kártyák, de közben leépítettem a gépparkot, és emiatt nincs most értelme további összegeket kidobni rá. Inkább csak kipróbálás céljából beleteszem majd a bifurcation risert, a két kártyát, és mérek adatátviteli sebességeket. Illetve M2 SSD fájl másolási sebességet a két hálókártyán keresztül SMB-vel. A mostani alaplap még nem tudja kimaxolni ezeket a kártyákat, csak kb. fele sebességet tud hozni az M2-vel, de arra is kíváncsi vagyok. Azt sem tudom milyen fájlt másoljak majd, ami nem megy át 1 sec alatt. :D Költségvetés terén olyan 300k környékén járok most. Az eredeti terveket nézve olyan 500k lett volna a hálózatot kiépíteni, amit akartam, de arról most letettem.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák