Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Olvasgatni sem jó. Megoldást/magyarázatot keresel, nem fognak olyat adni, ami neked kielégítő lenne. :(

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • nevemfel

    senior tag

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Ne marcangold magad amiatt, hogy marcangolod magad miatta. Van, akinek meg kell járnia a pokol bugyrait ahhoz, hogy aztán megtalálja a kijáratot. Csak ne csinálj semmi visszafordíthatatlan hülyeséget.

    A nárcisztikus témához: Manapság könnyen aggatnak ilyen jelzőket mindenféle pszichológiai problémával küzdőre. Lehet, hogy az, de a nárcisztikusságnak is vannak fokozatai, és egyébként a depressziós, magába forduló, magával foglalkozó is könnyen megkaphatja ezt a jelzőt. Hiszen magával foglalkozik, a külvilág meg nem érdekli.

    Azt javaslom, hogy ne őt elemezd, hanem magaddal foglalkozz. Időnként nehéz, de tényleg próbálj meg más dolgokra koncentrálni. Feltételezem, nem az az egyetlen életcélod, hogy megtaláld a tökéletes nőt. Ha így van, ideje leporolni a többi terveidet, és eltűnődni rajta, mit tudsz tenni annak érdekében, hogy megvalósuljanak.

    Forget your troubles, c'mon get happy

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    :C
    én is kívánnék valamit, egyen* már tököd oszt' küldd el a csába'
    ( :
    tiltani? nem, közölni vele hogy szevaszpápá, nem akarok veled többet beszélni, nem mint az oviban hogy tiltogatunk

    szerk:
    * legyen..bár lehet megette, és azért tolod csájé' üzemmódban ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Én úgy vélem, hogy a lezáráshoz muszáj megszakítani a kommunikációt. Azt pedig ne nagyon hidd, hogy az érdeklődések (jól vagy-e, stb.) rólad, neked szól. Nem. Az kizárólag saját magának szól, magát akarja megnyugtatni/felmenteni/esetleges lelkiismeretfurdalásától megszabadulni. (Szigorúan szvsz, nem vagyok megmondóember, sem okos – a fentieket a saját korábbi tapasztalataimból szűrtem le csupán.)

    Később, ha már sikerült lezárni a dolgot, akkor talán(!) lehet valamiféle laza baráti kapcsolatban maradni (ha a személy érdemes rá), de amíg nincs 100%-ig lezárva a dolog, addig ennek semmi értelme, mert újra bekerülnél a mostani helyzetbe.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • totron

    addikt

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Azért ezek a laikus távdiagnosztizálások, szigorúan skatulyákban mérve - érted, triplán egzaktesélyes - nem az igaziak. Szerintem közelében sincs a nárcizmusnak, az sokkal komplexebb és durvább, meg más irány, sajnos ismerem közelről is. Nagyon nem szeretem az ilyen ütős-hamis bélyegeket, puffogtatva bele az online térbe kibicként, felelősség nélkül. S most had állok be az okossághintők sorába (ismét): azt tudnod kell, hogy kevés nő/lány szerelmes és soha ne ess abba a hibába, hogy ugyanazokat a környezeti változókat, indítóokokat látod beléjük, amik benned is üzemelnek, nagy hiba lenne. Valahol találkozik a 2 világ, a 2 faj, de más a bolygó, ahonnan jöttünk, más minden, még ha egyezőnek is akarjuk látni. Vastag könyveket írtak már erről, megkímélem a világot egy újabb bestsellertől. Arról nem is beszélve, hogy nem is biztos, hogy érdemel ez több szót.

    (#217) Balu972, az emberek többsége vígan elvan a sztereotip medrekben, legyen az sajátnak hitt gondolat vagy szó. Azt hazudják maguknak és kifele, egymásnak is - ami szintén egy közhely, sírok - hogy a gondolkodást segíti a skatulyázás-tipizálás. Nem, annak hiányát segíti.. pont. Ez is egy rendszer szintű játék, én hiába irtózom, ha amúgy vadászni kell a többiben ugyanazt a képletet. Na ide nem kell diverzitás, megfelelő a folyamatos gondolkodás, közhelyek nélkül.

    Nem vettem Coelhósan. A vasas résszel nem értek egyet etikailag, de valamilyen szinten tényleg belekényszerülsz, hiszen tömegek játéka, ez igaz. Vérmérséklet szerint van, akinek már az elején megfelelne egy anya szoknyaszéle-féle verzió, stabilitás legyen, biztonság, jókaja, jószex, jó intellektus, aztán kalap, meg is vagyunk egy életre. A természet kieszközli a tapasztalást, szelektálódást - sok?/bizonyos? esetekben kontraszelekciót, ez is egy külön, érdekes téma - keserves utakon persze. Ki kell kristályosítani azt az önismeretet, célokat és az ezeken keresztüli egymás felé való fordulást, találkozást. Mely találkozást szintén az élet írja nagy részben, de mi is, tehát megint csak egy elegyhez jutottunk el.

    No meg a kapcsolatfüggőség egy betegség, egy ártány, kórkép, azt kell orvosolni, nem a következményeit. A macskás vonzás-taszítás dinamikát ügyesen meglovagolni/kijátszani - folyamatosan! - elég fárasztó, ettől függetlenül ez is a gonosz realitás szerves része, igen.

    A steril magamtól való függés idővel merő fantáziátlanságba, apátiába csap át, bár lehet, hogy csak az én belső diverzitásom nem elég pulzáló. Azt gondolom, hogy külső ingerre mindig szükség van. Jobban tudod mit ebédelj aznap és nem baj az, ha kellemes gellert kap a gondolatköröd, egy egész napod, az életed akár, értelemszerűen az is külső ingerből fakadó lesz, ha a továbbgondolást te is végzed, mindig egy elegy lesz, nincs laborkörülmény, teljes elszeparálhatósága akár magadnak, akár a bejövőknek. Ez az eleve való kiszolgáltság, az ingerek (gonosz formátuma a reklámok, ami állítom, hogy a legnagyobb tragédiánk) nem tűnik fel a mindennapokban, mert egy masszaként folyamatosan jelen van, ha akarjuk, ha nem.

    Nem vagyok rajongótípus és én meg nem akarom Feldmárosra venni, de ő írta egyszer, hogy ha öngyilkos akarsz, lenni akkor vonulj el egy teljesen ingermentes szobába, ne vígy magaddal se újságot, se semmit, csak egy kést. Külső ellenpontok nélkül megszűnnek a dinamizmusok és nem fogsz magad ellen fordulni. Ez az állítás. Ebben én nem lennék olyan biztos, de van benne valami azért: sokszor kifele élünk, a többségnek fogalma sincs ki is önmaga valójában, retteg is befele nézni, e rettegésbe és befele kémlelés elkerülésébe igen-igen nagy energiát is fordít, szépen. Ami szerintem elég szánalmas, de ez az egyik halhatatlan egyik népsport. A ló túloldalára sem érdemes átesni ez ügyben sem, ennyi csak a gondolatom. Mert szép az, ha van saját cél és az önismeret is sok tévúttól, hibaismétléstől kímél meg, de végül mindig kibukik, hogy az ember, mint egyén egymagában semmi.

    A remény félelmet hoz, függést és szenvedést.
    Ne játsszuk akkor a játékot, azt mondod? Gorillás-bonobós kísérletek visszatérő eleme, hogy mindig akadnak hímek, amik teljesen kivonják magukat a társadalomból. Ez rendszerint csak hímekre igaz, nőstényekre nem. Ezen is el lehet lamentálni, elég beszédesnek érzem, mint kimenet, következmény rámutat a módszertanokra, szerepekre, pozíciókra, szépen visszafejthetők. Emberben is van, aki huszonévesen megélt csalódása nyomán kiköltözött tanyára, de nem olyanba ám, ami faluszéli és vezetéken jön a gáz, nem, csak az elszeparáltság volt a mátkája aztán. S mi történt? Elhussant 40 év, eltelt egy élet. El tud ugyanis, el tud telni. Veszélyes ez is. Mikor önvédelemből kivonjuk magunkat, ha nem is olyan végletesen, mint a példában. Sok minden elmehet mellettünk, s mindezt önként tettük magunkkal... Az indítóok utólag nem számít, menet közben is észnél kell lenni, időnként felülvizsgálni a közegünket. Ez lenne a másik gondolkodnivaló, amit ajánlok mindenki figyelmébe.

    A boldogság abban lesz, amiben növekszel, vannak pozitív terveid, össze tudod kapcsolni magad a következő lépéssel, mert Tőled függ.
    Mátrixnyomtatóval kinyomtatva, falra kifüggesztve, bekeretezve. A mátrixnyomtató hangja felvéve, a felvétel rendszeresen újrahallgatva.

Aktív témák