Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colos1

    őstag

    válasz ittakary #8991 üzenetére

    Én egyszer olvastam egy anyagot, az szerint törésállóságra fejlesztik.

    A telefonokat általában 1..1,5 méterről ejtik le, a tömeg ismeretében jól behatárolható egy kritikus ütőmunka intervallum. Ha az üveg ennél jóval többet bír, akkor csökkenthetnek rajta a karcállóság növekedésének érdekében, ezért egy darabig az ütőmunka csökkenése tűrhető, nem fogja csökkenteni a törésállóságot. Ezért írtam, hogy egy darabig együtt megy a kettő. De ha az ütőmunka már kevés, akkor növelni kell rajta, így viszont nem lesz annyira kemény, azaz karcálló sem.

    Nézegesd a GG5 -ös telók külföldi fórumait, több helyen találtam panaszt, hogy rossz a karcállósága. :)

    A ridegség - keménység közötti kapcsolatot ne erőltessük, mert ez nem olyan egyszerű, mint aminek látszik.
    Főleg, hogy az üveg esetében anizotrópiáról is beszélhetünk, mert nem mindegy, hogy a lapját ütöd, ahol fel tudja venni az energiát rugalmas alakváltozással, vagy az oldalát éri egy kis koccanás, amelynek hatására azonnal szétrobban. A kijelzővédőknél ezt is figyelembe kell venni, mert a telefon az élére is tud esni, és akkor hiába a sok ezer ft -os védőüveg, simán rommá törik.

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Új hozzászólás Aktív témák