Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k850

    addikt

    Szia LonGle! :R Én Adobe Photoshop-pal szoktam javítani a képeimet, de egyébként ez a szenvedélyem. Eltudod képzeli, hogy három hibás pixelből lesz majd valami csoda után egy odaillő színhelyes képpont? Mert ezt olvastam ki a hozzászólásodból, hogyha kisebbre méretezzük a képet akkor tökéletes lesz a minőség. Hát én sokat kísérleteztem ezen, de az a tapasztalat, hogy más módszerrel lehet csak javítani a látványon, és így sem lesz tökéletes. A sok pixelből maximum jobban lehet képet kivágni, de itt is feltétel, hogy színhelyes legyen a digitális információ. Nem vagyok ellened, de ezt már sokan leírták tőlem okosabbak is. Amire te gondolsz az csak egy optikai csalódás a monitoron. :R Cső! A világ egy nagy illúzió!

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

  • k850

    addikt

    Balika911 akkor kell vagy nem kell egy mobilba 12Mp? Meg is adtad a választ, hogy egy átlag felhasználónak elég durván 3.2Mp felbontás de valóságos, színhelyes pixel, nem egy szoftver által generált adattenger. Egyébként azért mondtam, hogy a világ egy illúzió, mert elhitetik velünk, hogy mennyire szükség van nekünk a 12Mp-re, közben mi magunk is rájövünk, hogy a monitor képfelbontáshoz elég 1-2Mp. :W

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

  • k850

    addikt

    válasz #72042496 #38 üzenetére

    Szia Balika911! :R Elnézést a gyakorlatlanságért most tanulom a web oldal használatét, de köszi, hogy figyelmeztettél. :C A színhelyességről csak annyit tudok egyszerűen mondani olyan mint a kirakós játék ( puzzle), ha nem megfelelő ill. hamis szín mélység rossz pozíciót vesz fel a monitor kijelzőjén, egyre zavarosabbnak és életlennek fogjuk látni. Nekem van egy érzésem, de lehet, hogy most nagyot tévedek, a telefonok képfeldolgozó részéről lehet a legkevesebbet olvasni. Lehet, hogy szándékosan titkolják milyen trükkökkel kotyvasztanak 12Mp. Egy jó képfeldolgozó szoftverrel lehet elérni, hogy olyan hatást keltsen, mintha fizikai 12Mp lenne. Ha összehasonlítasz egy profi kamera 8Mp fájl méretét a egy telefonossal, gyanúsan nagy a méretbéli különbségek, nincs a fájlban annyi információ. Ezt biztos azzal magyaráznák, hogy betömörítették, hogy gyorsabban tudja a telefon feldolgozni az adatokat. De én itt kételkedem, szerintem nincs is, nem is lehet olyan fizikai adottságú fényérzékelővel annyi digitális infót összegyűjteni. A Sony Ericsson részéről egy reklám fogás az egész. Remélem, hogy más téren is fejlesztenek, mert ez egyenlőre kevés a versenyhez. Üdv. :R

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

  • k850

    addikt

    Én meg attól tartok, hogy csak egy hasonló tudású teló lesz mint a Nokia 5800-as, akkor nagy bukta lesz, nekem a haverom N5800 volt a kezembe vagy kétszer fél órát, de engem nem hengerelt le. Nagyon sok mindent kellene még rajta finomítani! Ha Sony Ericsson valami extravagáns dologgal nem rukkol elő, majd nézzétek meg, hogy le fogják húzni a tesztelő.

    [ Szerkesztve ]

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Új hozzászólás Aktív témák