Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Polarstar #4 üzenetére

    Ez a makacs és passzív géprombolók miatt van. Ha okostelefon szócímkével van ellátva valami, akkor ahhoz nem ért. De ha butatelefon? Jaa, ahhoz már mindenképpen! Akkor is, ha az évtizede, jobbára egységes android-logika helyett egy sajátos és instant fröccsöntött rendszerrel szembesül. Aminek legtöbbször se füle, se farka, se történelme, se jövője, legalábbis abban a formában. Koncepciót nem igényel ez a célközönség.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz clon #23 üzenetére

    Nem értelek. Azt állítom, hogy felhasználói oldalról van a hiba, makacsság, szócímkéhez való ragaszkodás. Társadalmi berögzültségek mentén való felhasználás. Emberről beszélek, nem termékről. Ha a nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam faktor van előtérben, már sincs 2 szék közé esés, megszűnik a felesleges blokk: nem ragaszkodik a vélt egyszerűséghez feleslegesen + nem kerüli a bonyolultnak kikiáltottat. Androidon el kell húzni a hívás felvételéhez a ikontot aztán kész. Rá kell bökni 1-2 ikonra, szintén kész. Átlagfelhasználásban összetettségben nem tér el attól, hogy nyomógombbal veszi fel a hívást a mammer vagy melyik gombbal kell feloldani, hát a csillaggal és mellé valamelyik másik még, típusfüggő, de vonatkozik rá általánosnak mondható logika is egyben, de mindenképp fia/onokája mutatja meg, amely kombinációt bemagolja. Ezen a szinten nincs eltérés a (ki)használt funkciók számában és összetettségében a platformok között.
    Részemről még mindig inkább egy felújított vagy jó állapotban megőrződött korabeli nyomógombos, mint egy frissen sajtolt koncepciófröccsöntöttség, cserélhetetlen akksival, aminél aligha van ordítóbb jegye a fogyasztóiságnak. Míg egy öntött vas edény mellett állni és az öregedését lesni élethosszig tartó performansz lenne, addig ma kis túlzással valós időben kísérhetjük végig a termékidő egészét.
    Ha akad nem szemét, annak örülünk, én sem állítottam, hogy az lenne a butafon, mint olyan. A tényállás ez, hogy effektíve minőségi termék nincs, ezt viszont mindenki zengi. Ami nem mainstream, ott nincs árnyalat a funkció és kivitelezési minőség közt: a kettő egy, használd, majd dobd el, de - és ez zavar igazán: - a használata közben is okádj be a vállalhatatlan anyag- és összeszerelési minőségtől, Sokol szintű beszédhangtól. Ebben az értelemben mindvégig koherens a történet.

    Nekem van ilyen családtagom és ismerek is ilyen időseket akiknek a "nagyifonok" pont annyira használhatatlanok mint az ilyen nokia retrónak csúfolt modernizált téglák.
    Bingó. Akkor mit használ, ha megkérdezhetem? Van számára megfelelő? Technikai analfabéta? (nem bántásból) Csak mert ha az, akkor hiába a társalgás a telefonok milyenségéről, piacról és igényekről, másról szól a történet. Léteznek ők, de akarják is az érdemi felhasználást vagy csak a rinya megy, mert a tovatűnt fiatalságukat siratják és semmi sem jó? Nem összekeverendő.

    (#24) Polarstar , mindig elgondolkodom, hogy az ilyen felhasználók milyen technikai szintet lőnek be maguknak és azt miért. A színes kijelző már isten ellen való, míg a monokróm rendben van? Az 5 col már hivalkodás, a 4 még szolíd és nőies? :D

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz clon #30 üzenetére

    Már hogyne tudnám.:) Pánik nincs, pont emiatt van egy központozott Home gomb. Bebrúgva, reggel, este, fejjel lefelé, futva, magzati pózban, jókedvben-bőségben, szomorkásan is: mindig nyomható. Mindig nyomható és ugyanoda visz. Hagyjuk már ezeket a túltolt "úgyis hülye vagyok hozzá"-t. Akinek nem kell gyámság felnőtt korában, tehát nem beszámíthatatlan vagy fogyatékos, az meg fogja tudni ugrani a feladatot. Tanítottam eleget, idegent, rokont, okosat, butát ahhoz, hogy lássam: háttérok az mindig van a nemmenésre, de rendszerint elkent-kimagyarázott, technikát démonizáló, belül meg valami más van, amiről sokszor maga sem tud, csak a technika meg körbe vesz és szembe jön, azt a legkönnyebb megtalálni. Fájdalmasan hülyebiztosak a néptermékek, maxim az user foga nem fűllik hozzá ésvagy nincs elég türelem a környezetében. Ez alatt inkább értem azt, hogy elsőre is leoltják vagy eleve csak szégyelli megkérdezni családtagtól. Idegennel meg ritkán találkozik az öreg, de ha igen, attól kevésbé/nem szégyelli, én ezt figyeltem meg. Egyik se volt hülye akik segítséget kértek vagy akikről hallottam. Telókról beszélnek sokszor az emberek, de arról kéne a legkevésbé, a válaszok a körítésben rejlenek. Mert lehetne ez tv vagy fosógép vagy konyhai robotgép, sokminden.

    A funkciókkal való telepakoltság problematikáját sem értem: nem kell használni, aztán rendben is vagyunk. Onoka eldugja az ikonokat, letisztult home screennen elvan a nagyi. Mert elvan. Ha akar. Akksimerülés miatt lehetne releváns a felesleges unkció, na de ahhoz is be kell lennie kapcsolva annak a funkciónak.

    Siemens C35-nél volt pl. a WAP gomb az arcba tolva, hogy forgalmazz minél többet. Ugye ma már ilyen nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz clon #30 üzenetére

    Ezt a stabilitásmentes-megőrülős dolgot erősen vitatnám. Vannak napok, mikor rosszul állnak a csillagok, de azok nem a hétköznapok. Nem kell ezt túlgondolni. Ahogy adaptálni sem mindenkit a mai korba, ha nem akarja: úgyis a személyes találkozás az igazi, a töltöttkáposztát sem lehet csatolmányban ehetően átküldeni.

    Nokia 3410, 6110, 6100, 6610, 6210, bármi. Jóvilág van, némi ismeretségi kör és gombokért kerül egy, akár több példány is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák