Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz sniper elite #78 üzenetére

    Egyetértek... Én az iPhone-t vettem 140-ért anno már több, mint 2 éve... Amikor itthon még azt se tudták mi is az :D (kivéve persze a kis geekeket : D)

  • Dany007

    veterán

    válasz DemonDani #82 üzenetére

    Nem igazán látom értelmét erre reagálni, mivel ez az ezt követő megnyilvánulások túl primitívek...
    Ha bunkó módon akarnék, akkor azt mondanám, hogy mert megtehetem, akkor meg? Mi a gond vele? :)
    Mi iránt nyilvánítasz részvétet? Mert kiadtam 140 ezret egy telefonra? És akkor mivan? Nem olyan nagy pénz az... Persze sok embernek az, tisztában vagyok vele. De mint írtam, megtehetem. Akkor meg?:)
    Van aki milliókat költ autóra, pedig a célnak egy pár százezer forintos is megtenné.
    Szóval fölösleges ilyen primitív dolgon vitázni.
    A lényeg a lényeg, ez az n97 mint 'csúcsmodell' bőven megéri azt a 100 ezer forintos árát... Ez eddig is így volt, ezután is így lesz. Az új 'csúcs' telefonon mindig a plafonon kezdenek...

  • Dany007

    veterán

    válasz cLeanLess #125 üzenetére

    Igen sajnos ez így van. Persze nem ilyen egyszerűen, ahogy megfogalmaztad :)

    A dolog abból indult, hogy valaki elkezdett siránkozni, hogy a 100 ezer forint mennyire sok egy ilyen telóért.
    Voltaképp mi (mert h én is) erre írtuk, hogy ez nem olyan nagy összeg, ha az ember egy újonnan megjelent jó telefont akar megvenni.
    Erre hoztam példának az iphoneomat, amit 140 ért vettem anno több mint 2 éve.

    Erre jöttek a demagóg általánosító beszólások, kaptam én is részvét nyilvánítást ezért, meg Sniper is az 'apuci pénze' dolgot.
    A gond csak az, hogy sokan nem látnak ki fejükből. Az a 100 ezer forint, csak nekünk sok itt Magyarországon. Mivel kb ennyi az átlagfizetés. A külföldi átlag ennél 3-4 akár 6x több. Ami azt jelenti, hogy a világ nyugati felének ez a telefon kb annyiba kerül, mintha nálunk 25 ezer forintért árulnák.
    Amúgymeg ha az embernek van már fizetése, mint nekem és Snipernek is, akkor elég hamar össze lehet spórolni azt a 100 ezret. Főleg ha csak 10-20 ezerrel több (a fizetésünk), mint az átlag, akkor meg főleg. Valakinek megér ennyit, valakinek nem.
    De persze itt a sok buta embernek egyből az jut eszébe, hogy apuci megvesz neki mindent... Röhej, hogy azért, mert van 1-2 ilyen ember, ezt minden olyan másik emberre rá kell aggatni aki megvesz magának egy 100 ezer forintos cuccot... :U Az én apám havi 5 ezer forintot adott zsebpénzt, amíg nem volt munkám. Anno haverokkal 5 forintosokból meg sörösüvegekből szedtük össze a pénzt 1-1 doboz cigire, amit közösen szívtunk el...

    Amúgy az én storym annyi, hogy 2,5 éve nyáron eldöntöttem, hogy veszek egy új telefont. 4 éve ugyan azt használtam, és gondoltam ha már van egy kis pénzem olyat veszek ami tetszik is. Nem érdekelt mit tud, hány gés, milyen netelérésre képes stb... Csak, hogy teccen nekem.
    Aztán augusztusban megláttam az iPhone beharangozóját... Azt amelyiken Jobs bácsi olyan hevesen mondogatja, hogy 'how can i do this?how can i do this?'. És akkor azt mondtam, hogy nekem kell egy ilyen! És mivel legtöbbször elérem amit akarok (főleg ha csak rajtam múlik), rá 1,5 hónapra már a kezemben volt az iPhone, amit azóta is használok.
    Kb ennyi, nem értem miért kell ezen olyan nagyokat szörnyülködni :)

Új hozzászólás Aktív témák