Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sn00PiG

    aktív tag

    válasz sonaba #220 üzenetére

    Csak a kedvedért egy pár dolog, amiért nekem jobban bejön, mint mondjuk egy Nexus 4:
    - extra érzékeny kijelző, akár tárggyal (nem kapacitív stylus, hanem pl. egyx akármilyen toll, fadarab) vagy akár kesztyűben is kezelhető
    - OIS: nincs a nexus 4-ben, és én látom az előnyeit
    - színes telefonok: nem mindenki akar szürke ország mezején futkározni
    - anyaghasználat/súly/design: nekem sokkal prémiumabb érzés fogni egy nehezebb telefont, ami ráadásul egy általam már megszeretett design-t használ optimális képernyőmérettel (nekem a 4,8 pl. már sok)
    - WP8: engem a WP7-ben is a gördülékenység fogott meg, és az, hogy a mindennapi használatban nekem sokkal jobban bejön egy egységes, minimalista de információdús felület, mint a hat kezdőképernyő widgetekkel telehányva. Vagyis az én szempontomból maga a rendszer is egy plusz pont.
    - NEM ANDROID: ha hiszed, ha nem, van aki az Androidot nem bírja. Optimalizálatlan (bár lehet a nexus 4 talán kicsit jobban optimalizált, mint a többi), nulla egységesség appok designjában, néhány beállítás teljesen lehetetlen helyre eldugva, plusz engem valahogy a Symbian-ra emlékeztet, ahol mindenkinek az volt a lényeg, hogy kinek milyen csitti-fitti témája van, csak itt ez a widgetekre és kezdőképernyőkre vonatkozik.

    Teljesen szubjektív a vélemény, ezért emeltem ki mindenhol, hogy ez a saját véleményemet tükrözi.
    6 indok. elég?

    szerk.: Hoppá, egy hetedik indok az Office és Skydrive integráció. Lehet sokakat hidegen hagy, de nálunk a teljes cég Officet használ, közös dokuk Skydrive-on, OneNote-ban intézem a projektmenedzsmentet. A konkurens Office megoldások messze nem ennyire átgondoltak, a Skydrive pedig 25Gb ingyen tárhelyet ad (régi felhasználóknak, újaknak 7Gb), amit semelyik cloud tárhely szolgáltató nem tesz - ehhez társul, hogy ha bármilyen Office dokut megnyitok Skydrive-on akármilyen laptopon, akkor azonnal Word/Excel/Powerpoint/OneNote webappban találom magam, ami valljuk be nem Google docs színvonal...

    [ Szerkesztve ]

    Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

Új hozzászólás Aktív témák