Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [xlt]

    tag

    Üdv !
    Már egy hete használok ilyen telót és gondoltam beirok egy két kisebb észrevételt amit tapasztaltam.
    Aki már használt E sorozatú Nokiát azt tudja,hogy már bekapcsolás elött érezni a külömbséget. Az anyagok, az összeszerelés ( bár az e50 és e51-nél a hátlap kezdett fél év után lötyögni, de itt az a bizonyos két biztonsági "kapocs" elvileg orvosolja a dolgot) és ugy magában az összkép az példamutató.
    A telefon méretei nagyon rendben vannak. Aki attól tart,hogy nagy lesz vagy széles, az mindeképp uggorjon be egy minta- vagy gsmboltba és kérjen ki magának egyet, nem fog csalódni. A hátlap allati és feletti müanyag is lakozott és valahogy sokkal minőségibbnek tünt mint az e51 nél ( hisz annál néha recsegett ) A gumival védett memkari és adatkábel csatlakozó ajtók pedig már nagyon kivánkoztak erre a telóra, hisz sokszor tapasztaltam hogy tele porosodtak és külömbözö pzs meg más darabkákat is szedtem már ki belölük anno.
    A telefon tetején, jobb oldalt ékeskedő PIROS ( ezt még a mai nappig sem értem hogy miért pont ez a szinválasztás ) bekapcsoló és profilváltó gomb (végre) gyenge megnyomásra is válaszol már, nem kell külön felkészülnünk erre mikor ki szeretnék kapcsolni ( e50 be tipikusan zavaró tényező ) . A gomb mellett meg a picit sülyeztett hangszorórács és gondolom alatta a hangszoró :) ami útolag kiderült, meglepően szépen szól és még max hangerőn sem recseg bele.
    Ami a belsőt illeti, a telefon rém lassan indul ( hogyha naponta cserélünk sim kártyát akkor inkább ajánlatos egy második olcsó telót mellé begyüjteni mert a kb egyperces várakozási idő ami alatt teljesen elérhetővé vállik, az picit idegesitő is lehet, ha egy sürsőg hivást kell lebonyolitanunk)
    A "új" menü design picit furának tünt az olvasott tesztekben ( első symbiamos telókra emlékeztetett pl 6600) de használatban teljesen "jól áll " a telefonnak és elvileg egy "biznisz" telóban nem a hello kitty-sre rajzolt névjegyzék cimkékre vágytam.
    Egy raklap minden van itt is ott , Sok alkalmazást fedeztem fel amit több helyen is elérhető-beállitható. ( lehet a bőség ennek is betudható) . Fontosabb dolgokat már Bog leirta, ezért semmi értelme kitérnem rá.
    Nekem kimondottan tetszik viszont az hogyha sms vagy nem fogadott hivásunk ( vagy még hangposta üzenet és még ki tudja mit fogok felfedezni ) van azt a kijelző alján megjelenő szögletes bubborék jelzi, és ha csak simán ráuggrunk akkor pl az smsnél elkezdi kiirni a fölötte lévő sorban az sms szövegét. Ennek gyakorlati haszna nem sok van, mert majd ugyis megnézzünk normál állapotban, de eléggé látványosnak tünhet. Az alkalmazások közt a vonalkódolvasó meg a névjegykártya felismerő kissé viccesnek tünik, mert szinte használhatatlan ( de nem sok olyan emberrel találkoztam eddig akik ilyen elvárásokkal keresnének maguknak új telefont) Ami új dolognak tünt az az Infranet és az előre telepitett angol szótár. Utobbi nem egy nagylexikon,de hétköznapokban eléggé jól használható.
    (na persze az office doksik szerkesztése sem kiskutya)
    Ahogy olvastam megoszlanak a vélemények a kameráról. Első pozitiv benomyás az volt hogy a kamera képet már egyből teljes képernyőre teszi ki( ami nagyon látványos) és nem marad az a felső és alsó sáv ( lásd e50-e51). Sokat nem fotóztam vele,de azt tudni kell hogy nem egy fényképezőgép. Pár jó fotót el lehet lőni vele, de senki se várjon szájbersut minőséget ( bár ez megint nem az a telefon aminek ez kellene az erőssége legyen)
    A gomboktól féltem az elején, de napi használat során tapasztaltam hogy a Nokia mérnőkei azért tudnak valamit. Nagyon jó a nyomáspontjuk, nagyon ritkán ütöttem mellé és bár eléggé szorosan sorakoznak egymás mellett ( a kényelmes méret javára :) ) tökéletesen használható mindegyik, sőt nálam még a bill.zár sem okozott problémát.
    Viszont hiányoltam a bluetooth gyors bill.-t ami az e51 nél a hosszú csillag gomb lenttartásával lehetett egyből be-ki kapcsolni.

    Nagyábból ennyi az egy hét summázata, ha esetleg még bárkinek kérdése lenne, amiről még én sem tudok, szivesen állok elébe és letesztelem a telefonon.
    U.I aki eddig e50 - e51 es tulaj volt és ugyancsak az álló telefon mellett döntene és megtudja szokni, talán még szereti is a qwerty - t annak különösen ajánlom a készüléket. :R

Új hozzászólás Aktív témák