Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomtimar

    csendes tag

    Nagy tisztelettel köszöntök minden fórumtársat!

    Én is egy E6-ot használok már kb 3 hete. Kedvelem minden hibája ellenére.

    Évekig volt S60-as nokiám, az utolsó nagy kedvencem egy N82-es volt amit több mint 3 évig gyűrtem. Ami igényem volt egy telefonnal szemben azt ki tudta elégíteni. Sajnos a vége felé már sokszor újra indult, ami már a napi munkámat nagyon zavarta. Úgy gondoltam elérkezett az idő egy cserére. Naivan belefogtam a keresésbe (mivel nem vagyok naprakész telefon fronton) a következő szerintem szerény igényekkel: legyen GPS, WLAN, hardveres billentyű. Na itt akadtam meg, mert rá kellett jönnöm, hogy ilyeneket már nem igazán gyártanak.

    Hosszú kínlódás után belefutottam itt az oldalon egy Defy tesztbe és úgy gondoltam megpróbálom az androidot, ha már ilyen köntösben van (nagyon sokat használom a telefont terepen). Bár ne tettem volna! Először is névjegy konvertálás, mindent kipróbáltam de igazán semmi nem jött be, nagy nehezen egyenesbe hoztam (kisebb nagyobb hibákkal), de sokáig nálam volt az N82 mert ha nem volt jó a szám akkor a régiből lestem. Ok gondoltam már minden rendben, de azután jöttek a szürke hétköznapok. Legnagyobb meglepetésemre nem talált ékezetes névjegyeket mikor közvetlenül a tárcsázóból kerestem (ha bementem a névjegyek közé akkor már ment, de ez meg elég hosszadalmas volt). Végre találtam egyet, de az meg elég buta volt, így eljutottam oda, hogy két(!) tárcsázó program volt rajta, így ha olyan számot kerestem amiben volt ékezet az egyiket, ha nem akkor a másikat használtam, mert az meg összességében jobb volt. De valahogy a telefonálás nem volt az igazi. Néha nem lehetett felvenni, csak pár másodperc gondolkodás után volt hajlandó érzékelni nyomkodásom. Ugyanez hívás megszakításánál (annyi különbséggel, hogy elég kellemetlen hogy úgy beszélek, hogy azt hiszem a hívó fél nem hallja... Nagyon hiányzott nekem hardveres gomb. Vezetéskor nem éreztem, hogy sikerült e a hívott számot beírni, mindig oda kellett figyelni, meg hasonlók. Egyébként nagyon jó volt navigálni vele, netezni és kiváló volt az email levelezés is. De valahogy mégse jött be a telefon. A végső lökést egy sima leesés adta meg, ahol egy méter magasról leeső ütésálló telefonom megadta magát és összetört a kijelzője. NA itt feladtam.

    Ekkor vettem egy E6-ot. Telefonálásban egy mennyország a Defy-hez képest. Nyomom a gombokat a főképernyőről és egyből keres és talál a telefonkönyvben! Könnyű gépelni vele és nem szenvedés mint az érintőképernyőn. Valahogy a régi jó nokiás megoldások (na jó csak húsz számot mutat a híváskezelésben, de ezt már megszoktam régebbről) köszönnek vissza azt csinálja amit egy telefonnak kell, azaz lehet telefonálni vele. Jól összehozták az érintőképernyőt és a hardveres gombokat, valóban lehet egy kézzel gyorsan használni. Mellette nekem már csak hab, hogy egyéb dolgokra is lehet használni mint okostelefon.

    De a habon azért megjelentek a kis koszfoltok. Lényegében azok amiket ti is írtatok előttem. A wifi állandó bejelentkezése, nekem is csak 1 napot bír az akksi, (bár én alapból veszek mindig kettőt legyen tartalékban). Ezeken túl az alábbiakat sérelmezem:

    - Nekem nagyon hiányzik belőle a gmail naptár szinkronizáció, tudom ott a googasync, de az kb. 5000 ft, amit sokallok egy kicsit (ha van ötlet szívesen veszem).
    - Valahogy egy picit lassabb a netezés mint a Defy-n, de önmagában nem zavaró, csak furcsa.
    - Valóban kicsi az app felhozatal, de mivel én úgysem szeretem túlzásba vinni a sok cuccot, ami meg kell nekem, az meg megtalálható.
    - Sokat internet rádiózok, nagyon szeretem a gyári cuccot, de egy fontos hiányzik belőle, hogy nem lehet adott időre beállítva lelőni (ez pl. nagyon jól meg lett oldva az andoridos Tunein-ben).

    De ezek a dolgok igazából kibírhatóak. De jött egy amivel nagyon nem tudok kibékülni. Elég sokat email-ezek és fontos nekem, hogy folyamatosan vagy legalábbis bizonyos időközönként szinkronizáljak a fiókommal. Szépen megcsináltam minden, beállít gmail fiók, szinkronizálás 5 percenként és várok. Még az első napokban ment is a dolog, de utána egyszerűen nem szinkronizált. Ha igen akkor meg órákig. Ha erőből akartam, azaz rámentem és megnyomtam a küldés-fogadást nem csinált semmit. De volt amikor megjavult és szinkronizált. Teljesen kiszámíthatatlan volt, teljesen mindegy volt, hogy wifi vagy 3g volt a hálózat.
    Feltettem két programot is (MobWebMailt és a Mobile documents-et) hátha, de azok sem váltották meg a világot. Mindegyikkel volt bibi. Elővadásztam végül a Profi Mail-t. Azt írták nem jó az E6-hoz, de végül teljesen jól működik, a widgetre kiteszi pontosan jól az érkező üzeneteket, gyors és tökéletesen beállítható az ízlésemnek megfelelően. De ez is kb 6000 ft. Végszükségben venném meg, csak ha nincs más megoldás.

    Ezért kérdezném a topiktársakat, mi lehet a gond a levelező szinkronizációval? Korábban az N82-essel sose volt ilyen gondom.

    Elnézést mindenkitől a hosszú levélért.

Új hozzászólás Aktív témák