Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

(#51) prolad válasza Shooder (#47) üzenetére

prolad
(őstag)

Ebben van igazság, de a Nokiának nem a Sonyval vagy a Lenovoval (amit patinás gyártónak amúgy se neveznék a mobilpiacon). De lehetne írni az LG-t, Asus, Acert is. Ezekben a gyártókban közös, hogy megpróbálták, kinek jobban, kinek rosszabbul ment/megy, de igazán egyiknek sem fő terméke az okostelefon. Plusz ugye az összes folyamatosan szorul ki a piacról. A mostani Nokiának nem ők a konkurensek, hanem pont a kínai "nagyok" (Huawei, Xiaomi, BBK), és később a Samsung, Apple. Amikor újraalakult a Nokia, mindene megvolt a sikerhez, bejáratott név (akár a termére akár a funkcióra vonatkozóan), biztos gyártópartner (gyártás minőségével nincs is gond, mint fentebb írtam), android one szoftver, amivel elméletben jóval kevesebb probléma van. Csak ezeket kellett volna jól kombinálni és egy versenyképes árral indítani.Ehelyett sorra jönnek a furcsa döntések (túlárazottság, a béna alsó kategória, az egyébként jól induló termékpaletta átláthatatlansága), a siker meg csak nem akar jönni. Talán majd a 9-cel gurítanak egy nagyot, arra nagyon kíváncsi vagyok.

(#52) Rebellion.!

Rebellion.!
(újonc)

Sziasztok,
Egy picit azért vitatkoznék az előttem szólók véleményeivel. A családba jelenleg ebben a kategóriában keresünk épp egy új készüléket. Amik szóba jönnek az a Samsung A9, Samsung S8+, Huawei P20. Kicsit fura, hogy ezekhez képest egy szó sem esik az összefoglaló részben. Szerintem ma Magyarországon az emberek többsége Samsung, Huawei, Honor, Nokia brand-ekből választ telefont. Értem én, hogy a Meizu, Oppo és társai jobb ár érték aránnyal rendelkeznek, viszont amíg a magyar emberek 95%-a (becslés) ezek között a márkák között válogat és vásárol addig ezekkel hasonlítsuk már össze. Értem én, hogy a tisztán látás miatt ezeket is meg kell jeleníteni, de ne ezeken legyen már a hangsúly minden cikkben, több olalon keresztül (ezt most írhattam volna a samsung vagy huawei cikkek topic-ba is, csak pont itt jött ki belőlem)..
A telefon szexisége szerintem szubjektív, kicsit túl sok idő lett rá pazarolva, ez helyett inkább olvastam volna néhány fontosabb dolgot, amit a leendő vásárló nem tud megállapítani. Szerintem ezért olvas az emberek többsége cikket, nem azért hogy megtudja a cikk végére, hogy jól néz ki vagy nem. Ezt mindenki eldönti magának..
Néhány példa: HDR10 támogatású kijelző (szó sem esik róla pedig kíváncsi lennék milyen szépen jelennek meg a HDR tartalmak pl egy iPhone-hoz képest), kamera elvileg támogatja a mesterséges intelligencia által a témafelismerést (szó se esik róla pedig érdekelne mennyire jól találja el a témát a rendszer), szelfi kamera elvileg adaptívan 4 pixelt összevon ha rosszak a fényviszonyok.. ennek is kíváncsi lettem volna a működésére, hogy csak marketing szöveg vagy tényleg jó, ahelyett hogy szexi vagy nem szexi kialakításon lovagolunk...
Btw, jelenleg MM-ben előrendelés van rá és egy 8110 4G-t is hozzácsapnak, így elég megfontolandó ajánlat szerintem. Bár még az S8+ nagyon szimpatikus de 30k-val drágább is és ki tudja arra lesz-e Pie.

Peace.

(#53) MrOomen válasza tomboy0013 (#31) üzenetére

MrOomen
(újonc)

A magasabb kategóriában lehet helyt állnak hardveresen, de ott is vannak hiányosságok. Mondjuk a kibocsátott sugárzása a Mi Mix, és Mi Max-oknak a top 10-es listába emeli őket, negatívan.
Középkategória teljes silányság, régi sz*r 900-1000 MHz-es RAMok, az 1800-1900 Mhz-es konkurencia mellett, gyenge anyaghasználattal, gyenge kamerával, hiányos szolgáltatással. Teljes parasztvakítás. Nagyszülőknek használható kategória.

(#54) tomboy0013 válasza MrOomen (#53) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Akkor talán újra szét kellene nézni abban a középkategóriában... :DD
Egy Redmi Note 5-ben ugyanúgy 933Mhz-es RAM van mint egy P20 Lite-ba. Csak 1 példa.

[ Szerkesztve ]

(#55) punky10 válasza MrOomen (#53) üzenetére

punky10
(PH! addikt)

Ezeknek a "régi szar RAM-oknak" nézzél már utána... ;] Egy Nokia topicban ilyet bebüfögni...A Nokia mit ad a középkategóriában?

Xiaomi Redmi 3s Prime/Note 4/Huawei P20/Samsung Galaxy tab A6 10.1 LTE

(#56) tomboy0013 válasza punky10 (#55) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Meg mintha a Xiaomi nem pont olyan RAM-ot adna jóval olcsobb készülékeknél is. Ott a Mi8 Lite 1866Mhz-s RAM-mal 80 ezerért... Engem hidegen hagy a RAM sebesség, de pont olyat hozni példának amiben amit a Xiaomi jobb áru telóknál is ad(közel fele árút), egy picit öntökönrúgás :D
Kameráról meg ne is beszéljünk....

[ Szerkesztve ]

(#57) ates válasza Rebellion.! (#52) üzenetére

ates
(tag)

Kb. azonos tudást nyújtó készülékekkel lehet összevetni az éppen aktuális teszt készülékt. A kínai vonal sajnos v. szerencsére kihagyhatatlan szinte minden ársávban nem lehet nem tudomást venni róluk. Az már egyéni preferencia kérdése, hogy ki mit választ v. valamilyen speciállis igény (NFC, IP68kamera jósága, stb...) szűkíti a kört (legtöbbször az általad felsorolt márkákra). Én személy szerint nem vagyok hajlandó többet fizetni pusztán csak a szitázott termék név miatt szigorúan átlagfelhasználóként tekintve magamra. Igenis ha a kínai vonal olcsóbban nyújtja ua-t akkor azt veszem, függetlenül attól, hogy listlzza e azt, hogy hány liter tejet kell vennem a Tescoban asszonyi parancsra. :) Aztán persze idővel ez is változhat, nem látjuk a jövőt. :R

(#58) Magnat

Magnat
(PH! kedvence)

Sosem értem, mitől függ, h a tesztelt telefon hardveres összehasonlító táblázatában miért pont azok a telefonok szerepelnek, amelyikek ... most pl a 2 db 845-ös Snapivel szerelt telefon helyett sokkal informatívabb lett volna egy 660-assal szereltet is szerepeltetni, itt van mindjárt az előd 7 Plus ... még azt is megtudtuk volna, h sebesség tekintetében mekkora az előrelépés ahhoz képest.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#59) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Tetszik ez a készülék. Ha csak ezen teszt alapján kell leszűrnöm a felvett videó hangminőségét, lelkiismeretfurdalás nélkül sütöm rá a különösen ajánlottat. Ha tényleg ilyen természetes és kiváló hangokat rögzít, ez nálam befutó.
Nos, ennek utána is nézek az elkövetkező pár hónapban.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#60) janeszgol válasza Rebellion.! (#52) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Az S8 és S8+ 100% megkapja a kilences droidot.

(#61) fzboxx válasza janeszgol (#60) üzenetére

fzboxx
(kvázi-tag)

És azzal vége is... Sajnos.

Ez a Nokia még kap 10-et és 11-et is, ami azért nem mindegy...

(#62) mjani1172 válasza fzboxx (#61) üzenetére

mjani1172
(őstag)

Ez csak elmélet.

(#63) Orosz Mérnök válasza enginev3.0 (#5) üzenetére

Orosz Mérnök
(lelkes újonc)

Én is ilyen árra tippeltem,erre egy picivel több...

(#64) MrOomen válasza punky10 (#55) üzenetére

MrOomen
(újonc)

85ezer a 7 Plus single SIM.
80-85 a P20 Lite, Mate 20 Lite is 110. :)

(#65) MrOomen

MrOomen
(újonc)

660-hoz képest a 710 40%-kal energiatakarékosabb, és 27%-kal nagyobb a teljesítménye

(#66) Tapsi75 válasza MrOomen (#64) üzenetére

Tapsi75
(senior tag)

És 90k a honor play Kirin970 és ufs
N7+ sd660 és mmc
Az n7.1 32gb 100k a 64gb-os meg 110-120

Nekem speciel nem jön be a droid one
A beállítások igen szerények és még ronda is
Volt nexus tabletem meg mi a2-m is
Ezt a vonalat inkább mellőzöm

[ Szerkesztve ]

Honor 8x 😈 2sim + sd + nfc 😈

(#67) Tapsi75 válasza fzboxx (#61) üzenetére

Tapsi75
(senior tag)

Ja megkapja de ha úgy sikrül mint a 7+ra a 9 akkor köszi de inkább nem kell

Honor 8x 😈 2sim + sd + nfc 😈

(#68) tomboy0013 válasza MrOomen (#65) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Ezek a legoptimálisabb körülmények között mért táblázatba való adatok amik arra jók, hogy dicsekedjenek, de aki a valóságban él az tudja, hogy ez a gyakorlatra sosem igaz.

(#69) fzboxx válasza mjani1172 (#62) üzenetére

fzboxx
(kvázi-tag)

Ez a Google kikötése az Android One programban részt vevő cégek felé.

(#70) fzboxx válasza MrOomen (#65) üzenetére

fzboxx
(kvázi-tag)

Na végre. A tények már azt hittem nem számítanak. Köszönöm.

(#71) fzboxx válasza Tapsi75 (#67) üzenetére

fzboxx
(kvázi-tag)

Ezt nem tudom... Olyan sz@r lett?

(#72) laleh

laleh
(PH! addikt)

Ha nem lenne iX eleje még tetszene is.

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Apple garanciális ügyintézés törött is!

(#73) UnA válasza punky10 (#50) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"Ha csak az okostelefonok eladását nézzük, akkor még a Top10-ben sincsenek"

Nem érdemes régi számokat nézni, mert amit linkeltél az 2017-es. Igaz én is csak 2018-as nyári eredményeket találtam, de azok alapján már globálisan 9. és Európában az 5. legnagyobb smartphone szállító volt a HMD:

https://nokiamob.net/2018/08/01/q2-2018-nokia-no-3-in-feature-phones-and-no-9-in-smartphones-globally/

https://businesstech.co.za/news/mobile/262671/top-10-best-selling-smartphone-brands-in-the-world-right-now/

(#74) punky10 válasza UnA (#73) üzenetére

punky10
(PH! addikt)

Én semmit nem találtam erről az 5. helyről...Biztos én vagyok a béna... :((

Xiaomi Redmi 3s Prime/Note 4/Huawei P20/Samsung Galaxy tab A6 10.1 LTE

(#75) Zeratul válasza Shooder (#34) üzenetére

Zeratul
(PH! kedvence)

A Nokia véletlenül nem kínai gyártó átmatricázva?

(#76) janeszgol válasza Zeratul (#75) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem. A HMD Global finn székhelyű cég. Én azt gyanítom, aztán persze majd kijavítanak, hogy a Nokia vette vissza, de egy másik cégen keresztül úgymond.
A Nokia név picit megkopott a múltban, és mivel a Nokia továbbra is erős hálózatos cég, gondolom nem akarták a nívójukat eljátszani. De ez csak egy ötlet tőlem.

Persze a termékeket Kínában gyárt(at)ják, mind oly sok mindent.

[ Szerkesztve ]

(#77) Scorp2011 válasza aelod (#16) üzenetére

Scorp2011
(senior tag)

Nekem se jön be ez a kamera. A színek is elég érdekesek, még a zöld is kék színűnek tűnik valami miatt.

(#78) Hieronymus válasza janeszgol (#76) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

"Én azt gyanítom, aztán persze majd kijavítanak, hogy a Nokia vette vissza, de egy másik cégen keresztül úgymond....."

Nem.
A második, időben korlátozott névhasználati jogot a Microsoft vásárolta meg.
Jelenleg a HMD Global birtokolja a névhasználati jogot, ami 2024-ben kerül vissza a Nokiához, ha nem hosszabbítják meg a szerződést.
A HDM nyilvánvalóan Nokia közeli érdekeltségű vállalkozás, de nem Nokia tulajdon. (Ha jól tudom.)

Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A Fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.

(#79) arnyekxxx válasza MrOomen (#53) üzenetére

arnyekxxx
(PH! addikt)

hülye

nem részletezem

(#80) MrOomen

MrOomen
(újonc)

Janeszgol:
HMD egy startup cégként indult, a Nokia korábbi dolgozóiból jó részt, azzal a céllal hogy a Nokiát újra felélesszék. Annyira kínai, mint az iPhone. Az összeszerelés történik a foxconnal. A cég székhelye Espoo, Finnország. Úgy tudom ráadásul a HMD székház egyből a Nokia székház mellett van.
Ugye nem az eredeti Nokia része már, de a weblapon is szerepelnek, illetve a Nokia ellenőrzi a HMD tevékenységét, tartsák magukat a cég értékeihez.

[ Szerkesztve ]

(#81) janeszgol válasza Hieronymus (#78) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Azt nem írtam, hogy Nokia tulajdon. Amit MrOomen írt, azt írtam én is. A HMD nagyon Nokia közeli cég.
Szóval nagyon. :)
Semmibe nem tart egy start upot / céget csinálni néhány dolgozóból. Tudták meddig él a névhasználati jog az MS-nél.

[ Szerkesztve ]

(#82) chabusch

chabusch
(kvázi-tag)

Nem értem, hogy egy ilyen tesztben miért nem lehet említést tenni arról az alapvető Nokia hibáról, hogy a Nokia telefonokon gyakorlatilag nem használhatóak a 3rd party ébresztőórák, az instant messaging alkalmazások, egy csomó egyéb alkalmazás, stb. Lásd pl. bővebben itt: https://dontkillmyapp.com/nokia

És ami a legjobb, hogy a Nokia tud a problémáról, de tojik bele az egészbe.

(#83) janeszgol válasza chabusch (#82) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ez nem újkeletű jelenség. S8-on is előfordult már, hogy kilőtte a rendszer az ébresztőt. A Huawei EMUI meg kilő mindent, ami él, de nem mozog.

(#84) atike válasza chabusch (#82) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

"To fix this issue, please do the following:

Go to Phone settings > Apps > See all apps.
Tap on the right top corner menu > Show system.
Find Power saver app in the list, select it and Force close. It will remain stopped until the next restart.

From now on, background apps should work normally and use the standard Android battery optimizations."

Roppant bonyolult amúgy megoldani... :)

Ez az általad linkelt cikkben volt. :U

Akkor most használhatóak vagy nem? :F

(#85) atike válasza atike (#84) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Belegondolva nem mindenki használja úgy a telefonját, hogy kb soha nem kapcsolja ki... Annak aki minden este kikapcsolja macerás lehet mindig állítgatni, tény...

(#86) arnyekxxx válasza atike (#84) üzenetére

arnyekxxx
(PH! addikt)

aminek a beállítása így néz ki:
"Go to Phone settings > Apps > See all apps.
Tap on the right top corner menu > Show system.
Find Power saver app in the list, select it and Force close."

minden újrainditáskor az az átlagfelhasználónál a használhatatlan kategóriában van.

átlagfelhasználó != itfórumbújó telefonfüggö

átlagfelhasználó telepíti az appot aztán ha nem megy outofthebox akkor max ad egy "ez szar" értékelést a pléjen és törli az appot.

[ Szerkesztve ]

(#87) UnA válasza arnyekxxx (#86) üzenetére

UnA
(Korrektor)

De ez attól még az OS és nem a gyártó hibája.

(#88) janeszgol válasza UnA (#87) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Úgy látszik ma megoldhatatlan az, hogy a szinkronizálás mellett 10+ felhasználói appot is bent tartson a rendszer úgy, hogy még az üzem ideje is jó legyen (a teljes nap).
Kellenek ezek a gány megoldások 3-4-6 giga ramnál is.

(#89) chabusch válasza atike (#84) üzenetére

chabusch
(kvázi-tag)

Igaz, nem írtam, de az én telómon nem fut a power saver app, így a leírt megoldás nem megoldás. A Nokiámon nem megy se a Viber, se semmi, oszt ennyi.

De egyébként ha ez is lenne a megoldás, egy átlagos felhasználónak ez magas. Az átlagos felhasználó ismerőseim szerint ezért a Nokia egy fos, és nem fognak még egyszer venni. Maradnak a Samsungnál, mert azon fut a Messenger gond nélkül.

(#90) pomorski

pomorski
(őstag)

Köszi a tesztet, hasznos volt.

(#91) Magnat válasza chabusch (#89) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

Huhh, ez melyik típuson van nálad? Nekem a Xiaomival kezd a tököm telelenni, agyaltam ezen a telefonon, ha picit olcsóbb lesz...

(#92) arnyekxxx válasza UnA (#87) üzenetére

arnyekxxx
(PH! addikt)

szinte biztos vagyok benne, hogy az OS nem véletlenü került a gyártó telefonjára

(#93) Gainka

Gainka
(őstag)

Nagyon jo a kamera, olyan igazi Nokiás, sokkal jobban tetszenek ezek a puha képek mint a Samu féle, és szerintem élethübbek is. Sok embernek tetszett a szintén Pure 735-el lött képeim is anno..

(#94) chabusch válasza Magnat (#91) üzenetére

chabusch
(kvázi-tag)

5, 8 és most jelenleg az 5.1. Még az a szerencse, hogy céges telók... A vicc, hogy vagy 12 emailváltásom volt a Nokiával, de olyan megoldásokat és beállításokat javasoltak, amelyek nem is voltak lehetségesek a telefonokon, mert pl. az adott menüpont nincs is, stb.

(#95) Magnat válasza chabusch (#94) üzenetére

Magnat
(PH! kedvence)

És akkor ezzel a módszerrel használod, h restart után kilövöd az energy saver appot?

(#96) chabusch válasza Magnat (#95) üzenetére

chabusch
(kvázi-tag)

Nem, az 5.1-en nincs energy saver app. Csak PowerMonitor app van, de azt hiába lövöm ki, a teló mindent kinyír 20 után. Próbáltam kilőni a különböző evenwell megoldásokat is, de az se segít. Úgyhogy az 5.1-et jelenleg úgy használom, hogy manuálisan ránézek a Viberre, ha eszembe jut. De már csak egy hónap, és jön az új céges teló.

(#97) sheratan válasza Magnat (#95) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

A linkelt honlap szerint el is lehet távolítani a kérdéses app killert egy adb paranccsal, esetleg érdemes megpróbálni azt is.

(#98) Magnat

Magnat
(PH! kedvence)

Köszi mindkettőtöknek!

(#99) lócitrom

lócitrom
(senior tag)

„A Connecting People szlogen már csak emlék, de annyira jó érzékkel köti össze a dizájn a múltat és a jelent, hogy tanítani kéne.”

hát kb. nekem csak ez jött át. a doboz az, ami arra emlékeztet, hogy ez Nokia (akar lenni). a többi mai viszonylatban már nem éri el az ingerküszöböm. kellene már abba a dobozba valami, ami kicsomagolás után sem csalódás.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - pár aktuális MIUI hiba: https://bit.ly/miuibugs

(#100) vanye válasza chabusch (#96) üzenetére

vanye
(senior tag)

Várd meg a kilences Androidot, akkor az 5.1-nél is be fog figyelni az említett BatterySaver-app, és ki lehet iktatni. Amúgy rendkívül bosszantó, hogy ennél a modellnél, bár én is próbáltam, nem lehet csinálni semmit sem a problémával. (Nem úgy, mint a 2017-es ötössel, aminél parancssorból szerencsére kinyírható a kínaiak gányolása.)

Stern des Südens!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.