Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • menniakarok

    újonc

    Hello.

    Olvasva a tesztet, majd végig az egész topikot, azt mondom hogy most csakazértis ezt fogom megvenni.
    Ebből a modellből, vagy valami hasonlóból be kell spájzolni annak, aki nem akar 5 éven belül az okostelefonpokolba kerülni. Előbb utóbb úgyis ránkkényszerítik. Ránézel a telefonra, mert telefonálni akarsz és a képernyőn figyelemelterelő csempék, meg alkalmazások mossák az agyadba az aktuális konzumerista trendeket. Akinek ez kell, egye. Aki nem látja a veszélyeket és a felelősséget, az egye és etesse a gyerekeivel is.

    Amúgy a tesztekkel én sem vagyok megelégedve, elfogultak, sablonosak és szegényesek. még szerencse hogy van fórum, ahol van 1-2 olyan ember is aki nem csak annyit tud gagyogni, hogy "ez szar ne vedd meg", vagy "ez nagyon jó ezt vedd meg". A használó írja le a véleményét. Amúgy lehet én is elmegyek okostelefon tesztelőnek, Dunát lehetne velük rekeszteni de valahogy mégis megélnek és valószínűleg nem szakadnak bele ebbe a nagy okosításba.

    Valaki leírta a lényeget az okostelefonokkal kapcsolatban: 14-30 éves korosztálynak készülnek elsősorban, őket lehet legjobban befolyásolni, agymosizni. Olyannyira, hogy a "haladj a korral" jelszó alatt, nem tudnak mást csak minél többmindenkit magukkal rántani ebbe az őrületes okostelefonos függőségbe. Karöltve facebook és társai.

    Informatikia nagyvállalatnál dolgozom, rendkívül fontos az elérhetőség és a funkcionalitás, de az okostelefonok semmivel sem tudnak engem segíteni. Fényképezés, fullhd kijelző, érintőképernyő, játékok és semmirevaló, időrabló, "hasznos és a mindennapi életet könnyítő" alkalmazások hada. Parasztvakítás. Függőségbe hajszolás, minél szélesebbkörű információszerzés arról hogy mikor mit csinálsz, mi érdekel miközben alakítják hogy mi is érdekeljen. Alkalmazásvilág, virtuális valóság. Egy pillanatra se kerül ki szem elől.

    Haladj a korral, különben még a végén egyedül maradsz és önállóan kell döntéseket hozni arról, hogy mi is fontos az életben és mire érdemes elcseszni az idődet. Jobb ha mások megmondják. Nézd meg az okostelefonok reklámját. Gondolkodj. hogy szerinted mennyire néznek hülyének. Aki nem látja az megérdemli azt ami van. A rabszolgaságba nem is olyan régen még bele kellett születni, most már egyre inkább önkéntes alapon megy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák