Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz INGJOKE #2 üzenetére

    Nem érzem, hogy ne lennék kocka, és kis túlzással hasonló kategóriás telefont használok, mondjuk igaz, hogy az 2 éves, és úgy tud nagyjából ugyanennyit, szóval ez konkrétan biztosan nem lenne nyerő.

  • Hi!King

    őstag

    válasz nyisziati #31 üzenetére

    "Fillérrágóként" (= nem adok ki 100+ ezret egy telefonra) mondom, ez nem így működik, az alsó, alsó-közép kategóriában is bő a kínálat, nem kell hopp rávetni magát az embernek semmire, hiszen ezek nem előzmény nélküliek. A Nokia felé viszont kacsintgatok, tekintve, hogy bár nem a legjobb ár-érték arányú, még így is az egyik legolcsóbb itthon forgalmazott stock Android készülékekről beszélünk. Egyelőre Xiaomi-m van, ezidáig a MIUI a legkevésbé rossz gyártói réteg, amivel találkoztam (a legalja szvsz a Samsung felülete), de a legutóbbi frissítés nagy ugrás volt lefelé, úgyhogy elgondolkodok, hogy a következő telefonom is Xiaomi legyen, ha nem, akkor biztosan valamilyen Android One készülék lesz.

    Egyébként egy rakás hiányosságai, gyengeségei az olcsóbb telefonoknak csak presztízs, farokméregetés kategoróia. Hacsak nem játszik az ember vele valamilyen A kategóriás mobiljátékot (a legtöbben, akik játszanak, valami egyszerűvel játszanak), akkor pl. ezen telefon 4 magos procija biztosan nem szűk keresztmetszet, nem lesz tőle kevésbé smooth a hétköznapi használata. Szűk keresztmetszet viszont a 32 GB belső tár, mert 1 év és már kevés lesz frissítésekhez. Ma 64 gigánál kevesebb belső tárhellyel nem szabad telefont venni. Nekem nem szűk keresztmetszet a kamera, mert normális képekhez fényképezőgépet használok, snapshotokhoz meg bőven jó, ami az alsó kategóriában van. Igazából kicsit paradoxonnak is érzem a drágább telefonok "szuperkameráit", hiszen by default ezek AI feldolgozással erősen túlfőzött, természetellenes kinézetű képeket csinálnak, ha meg beleássa magát az ember, értelmesebb appot keres, DNG-ben fotóz, akkor meg már miért nem használ dedikált kamerát. Vannak még ilyen-olyan spéci funkciók, technológiák, de ezek meg néhány éves csúszással épp akkorra csorognak le az alsóbb kategóriákba, mire kiforrottá válnak a hozzá kapcsolódó rendszerek. Az meg ma már nem igaz, hogy a néhány éves olcsó telefonok belassulnak, az én Xiaomi-m is teljesen rendben van 2,5 év után.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Fancy-boy #39 üzenetére

    A gyakorlat nem ezt igazolja, mivel az elmúlt 10 évben rengetegen váltottak át nyomógombosról érintőképernyősre az olcsó telefonok célcsoportjában is, amelyek ráadásul 5 éve ehhez képest lassabbak voltak. Az idős emberek ráadásul gyakran a fiatalok levedlett telefonait kapják meg családon belül, mégis sokan állnak át közülük is.

  • Hi!King

    őstag

    válasz nyisziati #45 üzenetére

    150 ezres bevezető árra hivatkoztál, és hogy később 20 ezerért vetted. Aztán kiderült, hogy messze nem volt 150 ezer az induló ára, hanem ennek a töredéke, de te állítólag láttad valahol függetlenül 150 ezerért, majd kártyásan vetted 20-asért (már itt is almát veted össze körtével). Nem értem, mennyiben releváns, hogy valahol ennyire túlárazott volt, ha a kiinduló gondolatod az volt, hogy mennyire túlárazta az elején a Nokia? Nem a Nokia árazta túl, hanem az a bolt, ahol annyiért láttad.

  • Hi!King

    őstag

    Egyébként ami a Nokia túlárazottságát illeti, nekem anno volt több Nokia butatelefonom is, az utolsó kettő már okostelefon mellett volt. Általában alig vagy egyáltalán nem vettem drágábban ezeket, mint az akkori alternatívák. Az alsó kategóriában annyi túlárazottság volt jellemző, hogy az ugyanannyira olcsó SonyEricsson, Siemens, Alcatel, stb. telefonokban több feature volt. Csakhogy utóbbiaknál mindig hibádzott valami, a SE-nak mindig volt valami elbaltázott technikai megoldása, pl. egyik modellbe navigáció gombok helyett egy joystickot tettek, ami nagyon hamar elkezdett szarakodni, az Alcatel hírhedt volt a nagyon logikátlan menüjéről, a Siemens megbízhatatlan volt. Néhány szívás után inkább használtam faék egyszerűségű Nokia-t, mert egyszerű, gyors menüje volt, megbízható volt, és még a nem mindenálló modellek is bírták a külső és belső megázásaimat...

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz nyisziati #48 üzenetére

    "Csúsztatás. Annyi derült ki, hogy olcsóbban is meg lehet venni - függően. "Töredékről" meg abszolút nem beszélhetünk, amikor 40 és 95 ezer közti összegekről van szó. Tudod töredékről 10-20 % környékén beszélünk. :U"

    Annyi derült ki, hogy volt ahol jóval olcsóbban meg lehetett kapni ugyanakkor, tehát te az egyik legdrágább helyen nézted, és ahhoz viszonyítasz, a másik oldalon pedig állításod szerint is, az egyik legolcsóbb helyen, ami a szolgáltató volt.

    Azért a harmada az nálam már töredék...

    "Igen, lévén nincs infóm arról, mennyi volt függetlenül 2003-ban. Számoljunk az eredeti függő-független árral (kb. 50% különbség), akkor legyen 30 ezer. Ha ez ennyire zavar. :U"

    Meg bevezetéskor, amiennyiért meg lehetett kapni. És akkor máris nem 150-20 lesz az arány...

    "Ha nem is a Nokia árazta 150-re, de vegyük akkor a 120-at eredeti Nokia árnak, a 2003-as kifutó független árat 30-nak.
    Az még mindig 400%-os különbség."

    Már ha induláskor igyekeztél a legdrágábban megvenni, kivezetés előtt pedig a legolcsóbban.

    A szájtépéshez meg te is kellettél, hogy ragaszkodj azután is az eredeti álláspontodhoz, úgy hogy más már rámutatott, hol van az érvelésedben a csúsztatás.

    Az meg fura lenne, ha Nokia fan lennék úgy, hogy távoli múltbeli dolgokról beszélünk, míg a jelenben nem is gyártanak telefont, csak bérbeadják a nevet. És nem a Nokia mellett szálltam síkra, hanem egyszerűen ha valahol feltűnően csúsztató érvelést látok, akkor késztetést érzek, hogy beleszóljak a vitába.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Keem1 #51 üzenetére

    "El tudom képzelni, hogy a munkáltatóm a 400 embernek darabonként mennyiért kapja a telefonokat, de biztos nem annyiért, amennyiért egy mezei user. Épp ez az ok, hogy egy cégnek se éri meg alsókategóriát venni."

    Nem értem. Az, hogy olcsóbban kapja nagy tételben, nem jelenti azt, hogy ne lenne még olcsóbb az olcsóbb telefon. Vagy úgy érted, hogy ha amúgy is 400-at kell venni, aminek egy részének csúcskategóriásnak kellene lennie, akkor már megéri az összesnek annak lennie?

    Pl. feleségem munkahelyén meg nem így van, ott Samsung J5 szintűt kap a mezei alkalmazott, a menedzsereknek van felső kategória. Mivel magáncélra is használhatják, ezért ráfizetéssel persze kérhet bárki jobbat, és mivel olcsóbban kapják, ezért megéri egy dual sim-es telefont venniük így.

    A legtöbb családban egyébként az eleve alsó vagy alsó-közép kategória kerül levedletten az idősekhez. Nálam amúgy anno volt egy Samsung Galaxy S plus vagy valami ilyesmi, app fejlesztéshez, amikor azon 2.1-es Android volt. Meg volt egy alsókategóriás, de új Samsungom, 4.x-es Androiddal. Ég és föld volt az utóbbi javára... Szóval lehet, hogy anyádnál épp úgy volt, de a fordítottja is gyakori.

  • Hi!King

    őstag

    válasz altecsóka #53 üzenetére

    Nekem volt S30 és S40-es menürendszerű is, az S30-ét jobban szerettem, de az S40 is egyszerűbb, átláthatóbb volt számomra, mint a SE menüje, pedig utóbbiból volt 2 modell is, csak a nevükre nem emlékszek, az egyik a joystickos volt, az ráadásul lassú is volt emellett, a másik egy egyszerűbb modell, az mondjuk nem volt olyan rossz, az az én hibámból ment tönkre. De az igazi katasztrófa az Alcatel menürendszere volt, azt mintha szándékosan használhatatlanságra tervezték volna.

    Hiába állt rá a kezem a joystickra, ha egyre szarabbul működött, és ez típushiba volt, nem meghibásodás.

  • Hi!King

    őstag

    válasz Keem1 #54 üzenetére

    Ok, de ez céges hierarchia függő, hiszen ha mondjuk alapból kellene 20 darab S20, 50 darab A50 és 330 darab Jx, akkor biztosan nem jön ki jobban a cég, ha helyette mindnek S20-at vesz. Más az, ha amúgy sokkal több S20 és A50 kellene alapból is.

    Másik szempont, hogy ha a nálatok alkalmazott módszert alkalmazzák, akkor az juttatást is jelent az alkalmazottaknak, viszont megint kérdés, hogy ennek a juttatásnak mekkora értéke, különben ilyen kategóriájú telefont vennének-e. Ha a belépő szint a munkahelyen magasabb (magasabb hozzáadott értékű munka, magasabb fizetés, mint egy másik cégnél), akkor inkább érdemesebb ezt a megoldást választani, ha sok az alacsony presztízsű munkahely, akiknek mégis kell a céges telefon, akkor viszont jobban megérni differenciálni.

Új hozzászólás Aktív témák