Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Geri Bátyó #38 üzenetére

    Szerintem mindenki ebben reménykedik... mint ahogy a lottó ötösben is. Folytassam?
    Amúgy a magam részéről tényleg veszettül szurkolok nekik.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • Oppenheimer

    veterán

    válasz Geri Bátyó #38 üzenetére

    Mire alapozod a véleményed, hogy nem való cég élére? Nagyon kevesen alkalmasak technológiai oriasokat vezetni, olyan jartassagok es skillek kellenek hozzá, ami a legtöbb embernek Sosem adatik meg. Ő viszont 15 evig vezette az ms-t, elkerülte hogy feldaraboljak a céget és a vállalati szektorban sikerre vezette.

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Geri Bátyó #42 üzenetére

    Szerintem meg kifejezetten jó vezető volt, sok értelemben. Mikor ő átvette az MS-t Gates-től, két fő termék volt. Az Office és a Win. Most meg vagy egy tucat - egyenként is nyereséges - divízióból áll, így a cég akkor is képes masszívan nyereséges lenni, hogy a legfőbb terméke (a vindóz nyóc) épp haldoklik.
    Csak példaként, de ha pl a Nokia, vagy a Blackberry is hasonló felépítéssel bírna, nem lenne gubanc (legalábbis közel sem akkora, mint így), hogy gyengélkednek a mobil piacon, és jókora veszteségbe futnak bele évről évre.
    Szóval nem rossz üzletember ő. Tényleg csak az a baja, hogy nem érti, hogy mire vágynak az emberek. A legtöbb cégvezér nem érti amúgy. Az a baj, hogy ezek már annyira el vannak szakadva a valóságtól (részben azért, mert rongyosra keresik magukat, és nem azok a problémáik, mint a vevőiknek), hogy képtelenek felfogni a mindennapi realitás. Pláne nem globálisan, ahol ötvenféle kultúrának az igényeivel kell "napi" szinten tisztába lenni.

    Ez az, amiben anno nagy tudott lenni Pl Jobs, bár ő abban a szerencsés helyzetben volt, hogy világ életében a kicsi pénzesebb vevőkre hajtott, tehát alapvetően sokkal homogénebb célcsoportot kellett kiszolgálni.

    Én SB legnagyobb hibájának azt tartom, hogy nincs ízlése. Amikor robbantak a tabletek, látható volt, hogy valamit csinálni kell a nem tabletre optimalizált Windows-az. És a csempe jó ötlet. Sok jó ötlet van a W8-ban, de a megvalósítása egy rohadt nagy katyvasz, amitől hülyét kap az ember. Egy jó CEO felfogta volna, hogy ez biza nem lesz népszerű, és már a koncepcióvázlatoknál visszarugdosta volna a fejlesztőket az asztalhoz, hogy akkor ez most legyen stílusosabb, igényesebb, átláthatóbb. Nem tette, s a W8 az új Vista. Gigantikus bukás. (Eddig...).

    És lám, a cég, amit felépített, még így is nyereséges. Nem is kicsit. Ha a pénzügyi mutatókat nézzük, nem lenne indokolt, hogy lemondjon, mint ahogy a Vista után sem tette meg.
    A baj azzal van, hogy ma már teljesen világosan látszik, hogy egy új korszak köszöntött be a számítástechnika világában, és ők, a W8-al nagyon komoly hitelességi válságba kerültek.
    Tulajdonképpen amiért mennie kell, az jelképes. Anyagilag nem akkora pofon sem a Surface, sem a W8, hogy le kelljen mondani. A lemondása tulajdonképpen egy szimbúlum. Annak a szimbóluma, hogy az MS felfogta a nép szavát, új korszak következik, tiszta lap. (Az persze más kérdés, hogy így is lesz-e.)
    Így próbálják meg lemosni az arculatvesztéssel járó hitelességi problémát.

    Hogy egyszerűbben fogalmazzak: Egyszer mindennek és mindenkinek lejára a szavatossági ideje.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • Glenda

    addikt

    válasz Geri Bátyó #47 üzenetére

    Azért kicsit undorító, hogy olyan emberek dobálóznak mamutvállalatok vezetésének a módszertanával, akik jó esetben autót vezettek eddig. Ha annyira szar vezető lenne, akkor soha nem lett volna CEO. Ugyanez vonatkozik Tim Cookra is, mostanában ő is fekete bárány.

    Hogy van az, hogy a részvényesek (Gatesnek meg neki összesen van 10% körüli MS részvényük) maradéka is megbízik benne? Lehet jobban értenek hozzá, mint te.

    Fotelközgazdaság level Hungarian.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Geri Bátyó #47 üzenetére

    Ez a lényeg! Hogy lehetne jó vezető, ha lesz@rja a felhasználót? :F Belőlük ének!!!

    Nem azt mondtam, hogy jó vezető, hanem azt, hogy SOK SZEMPONTBÓL jó vezető.
    Az MS nem egyféle terméket árul (ami egyébként javarészt az ő érdeme). A legtöbb fronton sikeresek/nyereségesek. És az üzleti életben igazából mindenki mindent leszar, a nyereség a lényeg. A Win8 kudarca az MS-nek annyit jelent, hogy a cég "lehetne nyereségesebb".
    És mivel a cég úgy általánosságban jól prosperál, összességében kijelenthető, hogy nem rossz vezér. Mindenki követ el hibákat, a W8 kicsit nagyobb volt, mint amit az emberek úgy általában tolerálnak.
    Ennek ellenére igazából tényleg csak egy gesztus a lemondása, nem létszükséglet.

    ""És a csempe jó ötlet."
    Mobil fronton talán, de desktopon totál vacak. Bődületes ostobaság volt erőltetni."

    Ebben tökéletesen egyetértek veled, azzal a kitétellel, hogy azért ebben is volt koncepció, csak nem jött be. Az volt a terv, hogy asztali PC-n majd mindenki jól megszokja a metrót, és akkor majd veszik az MS tableteket, mobilokat.
    A baj az, hogy láthatóan annyira életidegen a metró, hogy egy pár százalékos kisebbségen kívül mindenki utálja. És igazából nem a koncepcióval van baj. Egy esztétikailag szépen megalkotott, aero-s, ergonomikus metrót még asztali PC-n is lehetne szeretni. A baj tényleg az, hogy egy ízléstelen xoar, amin össze vissza kavartak mindent. Ez volt az ősbűn. És ezzel azt érték el, hogy nem hogy a telefonokat/tableteket nem veszik jobban, hanem még az asztali PC-s világban is nagyon leszerepeltek az új Windows-al.
    Magyarán nem az asztali PC-s előnyüket konvertálták át mobilos sikerré, hanem a mobilos kudarcot exportálták asztali kudarccá.

    "Nem ő építette fel a céget, hanem Gates és Ballmer alatt csak rosszabb lett a cég megítélése."
    A MOSTANI formájában ő építette (ha nem is föl, de mindenképpen) át a céget. Mondom, egy nagy, de kevés lábon álló cégből csinált egy rendíthetetlen birodalmat. Ez azért komoly, nagyon komoly teljesítmény.
    Erre még Steve Jobs sem volt képes. Az Apple jóléte is pár terméken múlik, elég egy hiba, és nagyon komolyat fognak zuhanni.
    Ezzel szemben az MS röhögve kibírta a mostani 3 éves bénázást.

    Az sem igaz, hogy azóta romlott az MS megítélése, amióta SB vezeti. Legfőképpen azért, mert sosem volt általánosan jó az MS megítélése. Emlékeszem én, hogy hogy szidtuk a szénné fagyó W95-öket. Talán sok ember már elfelejtette, meg az idő mindent megszépít, sőt sokan akkor még nem is éltek, de én emlékszem. A 98 egy leheletnyit volt jobb. Aztán jött a millenium, ami megint hulladék volt, és az még szintén Gates éra. Hajjaj, hogy szidtuk az öreget.
    Aztán jött az XP, eleinte az se volt egy nagy durr, de SP2 után "kicsit" király cucc lett. Olyannyira, hogy a mai napig kiirthatatlan.
    A Vista megint bukta volt, de a W7 (ami szintén SB alatt született) megint csak egy elismert termék lett.
    Szóval az MS megítélése világ életében hullámzó volt, ezen Ballmer semmit nem változtatott, csak azt érte el, hogy egy nagyon stabil, sok lábon álló céget alkotott.
    És az, hogy az MS ennyire tönkretehetetlen, az nagyrészt az ő érdeme.

    "Egy ennyire stabil céget 15 év alatt sem lehet csődbe vinni."
    Két dolog. Először is, mint mondtam, a cég stabilitása pont hogy Ballmer érdeme.
    Másodszor, ez egy bődületes baromság. Elég egy komoly hiba, elég egy picit bealudni, nem észrevenni a trendeket, és bumm. Kész a baj. Lásd Nokia. Lásd BB. Vagy annak idején az IBM, aki azért szintén nem kispályás, mégis komolyan beszívták.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • Glenda

    addikt

    válasz Geri Bátyó #50 üzenetére

    Nem, csak már elég volt az állandó kritizálásból és jobban tudásból. Komolyan, mintha szívműtétet kritizálnánk kb. El kellene fogadni, hogy azért fizetik (amennyire tudom egész jól), hogy meghozza ezeket a döntéseket. Vagy gondolod, hogy az igazgatótanács hülye?

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Geri Bátyó #59 üzenetére

    Szerintem a metró akkor lett volna jó, ha nem keverik az asztali felülettel. Lett volna egy teljesen standard Win, hogy a Mari néni is tudja használni, és lett volna egy gomb, ami átvisz az új felületre, AMIT nem lett volna szabad ilyen undorítóan bazárira csinálni. És ennyire személyre szabhatatlanná tenni. Ezen felül a minialkalmazások helyét átvehették volna a csempék. Így mindenki boldog lett volna. De az, hogy a két felület ide-oda dobálgat, a beállításokat meg szénné keverték, na az nagy hiba volt.

    "a Win 2000 meg kifejezetten jó volt" - Millenniumot mondtam, nem 2000-et. Nem ugyan az.

    "Ballmer előtt is volt mobilos Win..." - akkoriban ez még rétegcucc volt. Elég volt látod csak 2 évre bealudniuk (sőt igazából 1 évre) és máris megvolt a baj. 2007-ben robbantotta az Apple az "okostelefon" bombát, 2008-9-ben látszott már igazán, hogy mekkora siker. Ezt nem vette időben észre az MS. Ennyit a "15 évig tönkretehetetlen cég" elméletről. Persze ettől (a sok lábon állás miatt) nem ment csődbe a cég, de arra bőven elég volt, hogy totálisan kimaradjanak az okosteló érából. Most is ott szívnak a kemény 3,6%-os részesedésükkel, és ha a Nokia 520, nullprofitos telefon nem lenne, akkor még mindig 2% körül mozogna a részesedésük. Mondtam. Elég egy hiba...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • azopi74

    addikt

    válasz Geri Bátyó #59 üzenetére

    "A Win 98 nem volt rossz a maga idejében"

    Jujj, ezt nem kellett volna :W

    "a Win 2000 meg kifejezetten jó volt"

    Tényleg jó volt, csak kár, hogy olyan vas, amin elfogadhatóan futott, hétköznapi halandó számára megfizethetetlen volt. Consumer felhasználásra meg teljesen alkalmatlan volt, bár nem is oda szánták.

    "Az XP ezt a kettőt egyesítette."

    Az XP meg szabályosan katasztrófa volt. Emlékszel te még az SP2 előtti időkre? Amikor elég volt, hogy szűz telepítés után felmentél a netre, meg se kellett nyitni egy weboldalt sem, de pár perc után már tele is volt féreggel a rendszer? Versenyfutás volt az idővel, hogy időben le tudja az ember húzni windows update-ről a javításokat.

    A sokat szidott, és kereskedelmi szempontból nem túl sikeres Vista (persze volt miért szidni azt is - brutális késés, longhorn reset, brutális hardware igény, a nem túl user-friendly, gázos UAC, stb...) volt az első normális, biztonságos, és consumer célokra is kompromisszumok nélkül használható OS a Win2K óta a Microsoft-tól, de inkább csak a Win7 publikus bétájaként lehet rá tekinteni. Csakhogy két évvel korábban jött ki az XP SP2, ami gyengébb vason is elfogadhatóan futott, nem voltak kompatibilitási problémái, és elfogadható biztonsági szintet ütött meg. A Vista egyébként pontosan azért csúszott ennyit, mert a MS kénytelen volt az XP SP2-ra átcsoportosítani az erőforrásait az XP brutális sebezhetősége, és a durva féregjárványok miatt...

Új hozzászólás Aktív témák