Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz domi007 #12 üzenetére

    bankkártyát sem kellett soha ellopni hozzá, kell a júzer, aki figyelmetlen és ennyi.
    ugyanez van az ilyen terminálok esetén is. kész, ilyen van volt és lesz.
    ettől még ez nem rossz dolog. szerinted egy bank saját fejlesztett szoftvere meg nem fog megfelelő titkositást tartalmazni a tranzakcióhoz? hehe, csak józan paraszti ésszel végig kellene gondolni a folyamatot, nem vészharangozni. persze te még mindig fizethetsz kp-vel, az kényelmes és biztonságos. :)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Hitman

    aktív tag

    válasz domi007 #12 üzenetére

    Nem egészen értem az aggodalmadat, ugyanis a cikk alapján:
    "Maga a kommunikáció két személyre korlátozódik, a működés indukciós párosításon alapul, a résztvevőket pedig két csoportra oszthatjuk: a kezdeményezőkre (initiator) és a célpontokra (target). Előbbiek a kommunikáció elindítására szolgálnak, rádióhullámok generálásával keltik életre a célpontokat; kezdeményező lehet például az NFC-képes telefonunk, célpont pedig egy speciális matrica, poszter vagy kártya, hogy a legegyszerűbbeket említsem."

    Ebből részemről az következik, hogy csak a készülék tulajdonosa tud kezdeményezni tranzakciót, vagyis bárki állhat közel hozzá egy vevőegységgel, ha nem reagál rá nem történik semmi. Mivel nincsen egyéb tapasztalatom, ismeretem a technológiával kapcsolatban, nyugodtan ki lehet javítani.

    Nemcsak ezzel a cikkel kapcsolatban, hanem (a) több(i) mobilarénás cikk esetén is feltűnt, hogy miért nem sorkizártak a szövegrészek, bekezdések. Véleményem szerint sokkal igényesebben néz ki egy publikáció/cikk, ha eltüntetik a fattyúsorokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák