Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AlyrArkhon

    senior tag

    Kezdem nem érteni, ahogy egyre többet olvasok :)
    Vázolnám a tervet:
    1) uboot cseréje gyáriról.
    2) openWRT felrakása
    3) A következő sematikus konfig összemókolása:
    ---UPC (Cisco 192.168.0.1) ->vezetéken lóg rajta 2 gép DHCP-vel és megy a két wifi, egy belső meg egy UPCWiFREE
    belsőn menne a nexx wifin, rajta egy vinyó torrenthez és annak a megosztásra a lakásban (miniNAS), és a wifi továbbszórása
    Jó lenne, ha a család telefonjai az aktuálisan erősebb, stabilabb wifin csatlakoznának

    Nyilván ez itteni guruknak kisujjpattintás, de én már a legelején elvesztem :)
    1) Letöltöttem az uboot-hoz a ..3020-7620 file-t és a read-eket, putty-ra rá se bagózik a 192.168.8.1 semelyik porton, se telnetre, se ssh-ra.
    1a) a nexx maga is eléggé bizonytalanul érhető el a gépemről (win10, Butdefenderrel, ha ez számit), sokszor nem jön be - miközben a nexx dolgozik szépen, ha azon megyek netre telefonnal, semmi gond, ha a gépen kérek hálózati diagot, kiirja hogy van egy eszköz ott, de nem létesít kapcsolatot - közben persze a net tökéletesen megy a gépen a nexx-en keresztül.
    Mit tegyek? Töltsek be vmi live linuxot? Váljak le a netről? Kapcsoljam ki a BD-t? vagy mi lehet a gond? (jelenleg cisco->nexx->gép az összedugás, a ciscon 255.255.0.0 a netmask)

    Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

Új hozzászólás Aktív témák