Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz dabadab #19 üzenetére

    Komoly félrevezetést és ködösítést látok a témában. Sok helyen azzal riogatnak, hogy a google megosztja majd mindenkivel a böngészési előzményeket. Ami hazugság. Pont a mostani rendszer az, amivel meg tudlak jelölni az alapján, hogy melyik oldalakon jártál. Azért sír sok reklámban érdekelt cég, mert elesnek ettől a személyre szóló célzástól majd.

    Az eff kritikus írásában leírja, hogy kliens oldalon generálható a csoportazonosító, szóval nem hagyja el személyes adat a gépet. De attól rettegnek, hogy a majd a generálás valami olyat használ, amiből valamire következtethetni lehet. Miközben jelenleg teljesen konkrétan lehet látni hogy te vagy az. Szóval eléggé furcsa rettegés, hogy jaj nem lesz elég jó a random szám generátor, ahhoz képest, hogy most pontosan rád lehet mutatni, hogy te vagy a látogató.

    Meg azzal ilyesztgetnek, hogy majd a google belépéssel működő oldalakon látja a google hogy te vagy te. Hát b+ persze hogy látja, hiszen belépéshez használja az ember. Bármelyik cégnél létrehozok fiókot, akkor az tudja ki vagyok, ha megadom ki vagyok. És hozzám tudja párosítani a hirdetési azonosítót név szerint is. Ahogy eddig is.

    Nekem úgy tűnik, hogy ál-dilemmákkal dobálóznak, mert nem akarják, hogy megváltozzon a mostani rendszer, amikor szabadrablás van. A legnagyobb fájdalmuk az, hogy ők nem tudnak tovább követni téged, pedig eddig abból tudtak pénzt szerezni. Eddig névtelenül és regisztráció nélkül is követhető voltál.

    A másik meg az, hogy a nyomás hatására egyre több rendszerben lehet választani, hogy engedem -e azt, hogy legyen egy hirdetési azonosítóm, ami kísér vagy ne ossza meg másokkal, hogy ne legyek könnyen azonosítható. Nem meglepő módon annak a rejtése ellen meg a facebook lázad és ugyanazek a mostani hírben említett szereplők is visítanak. Ott is azt leplezve, hogy a személyre szóló célzott követés megszűntetése ellen kampányolnak, mert nekik pénzük van a követésből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák