Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz opr #2 üzenetére

    Ha a X Compact tavalyi áraiból indulok ki, ha Amazonon 500 akkor Carphoneba lesz 450 vagy alatta.

  • vicze

    félisten

    válasz opr #11 üzenetére

    Annyi hogy Amazonon majd megy le az ár, Carphone-ban meg pont annyi mint mikor 1éve vettem, £1-ot se változott. De vannak olyan akciók néha, hogy simán 200-zal leértékelik pár napra.

  • vicze

    félisten

    válasz H.Istvan25 #13 üzenetére

    Úgy hogy a Mate 9 £50/tal olcsóbb gyengébb HW-val, nem hangoztatnám annyira, hogy mi a túlárazott és mi nem...

  • vicze

    félisten

    válasz #16514048 #19 üzenetére

    A camera2API-nak szerinted mekkora esélye van, ha teljesen egyedi a kamera HW mellett?
    Amúgy meg csak RAW support hiányzik a camera2API-ból, de az nem is lesz. Illetve ugye korlátozott marad felbontás.

  • vicze

    félisten

    válasz H.Istvan25 #23 üzenetére

    Tehát akkor pl a Huawei Mate 9 nem túlárazott szerinted, de a Sony igen szinte azonos áron nagyobb tudással?

  • vicze

    félisten

    válasz H.Istvan25 #30 üzenetére

    170-ért vetted zug GSM-ben, a XZ Premium ott 190. EMag 200e vs. 230e. Még egyszer mi a túlárazott?
    Én almát almával hasonlítok, tehát UK Amazon árat UK Amazon árral... A cikkben bruttó végfelhasználói ár van, mivel sokadjára Amazonos árról van szó, ami 200e jelenleg átváltva.
    De szerintem szorozd be a fejedben még 3-mal és hőbölögj a saját képzeletbeli áradon.

    De látom, ha már az ár nem megy akkor jön a külsőbe kötés. :)

  • vicze

    félisten

    válasz #16514048 #37 üzenetére

    Úgy értettem és írtam is hogy fullosan nem fogja, a RAW azért nem fog működni, mert nem kap az SW sose direkt hozzáférést a szenzorhoz, hogy RAW-ot mentsen, mivel pl. jelen esetben a 960FPS miatt ugye egy extra képfeltoldozó ISP van 1GB RAM-mal a kamerában.
    Az azért túlzás, hogy minden más gyártó támogatja, ugyan úgy néha vannak limitációk, persze elég változó kinél mi.

  • vicze

    félisten

    válasz pumpedlix #48 üzenetére

    Hát igen mert az eladási adatokat egyértelműen a fórumozók határozzák meg, ezért is ment csődbe a Samsung jó pár éve. Wait a moment...

  • vicze

    félisten

    válasz pumpedlix #56 üzenetére

    Nem véletlen a XZ Premiumot írtam, mivel azzal van egy kategóriában. A XZ-hez értelmetlen hasonlítani.

    Egyrészt az eladási adatokról a Sony elégé letett már mivel feladta a teljes alsó és a közép kategória egy részét, így a nyereségességen kívül semmi más nem számít, ami mikor megvan mikor nincs, de pont így sikerült 6év után nyerseségbe vinni tavaly.
    Pont az olyan ipari hulladék telefonoknak mint a P vagy az SP, stb. semmilyen értelme nincs, pusztán csak gyengítik a márkát hosszútávon. A Sony az X sorozattal kerül kb. egyenesbe. A Z sorozattal igencsak sok probléma volt leginkább a kamera melegedése és az ominózus vízállósági probléma. De onnantól, hogy az emberek fejébe a "média" beledöngöli, hogy XY gyártó rossz, elég nehéz onnantól azt kiszedni, mert minden készülék ugyan úgy azonosítanak nem meddig 1-1 modellt aminek értelme is van.

    Ugyan ez a szerencsétlen tényleg idióta mantra megy mindegyik gyártóra túlárazott, mert nem egy kínai, piacgazdaságon kívül működő profitot termelni nem tudó cégek belpiacos áraival akarja minden hülyegyerek versenyeztetni. Túlárazott, majd akkor nem veszik nem? Mindenki képes maga eldönteni, hogy mit engedhet meg magának.
    Korunk legsikeresebb gyártói, gyártják a legdrágább telefonokat, mind a kettő és nem véletlenül mert kizárólagosan az az egyedüli életképes, hogy profitot termelj és gazdaságos legyél. Az olcsóság = lassú bukás. Nem az a lényeg, hogy mennyi készüléket adsz el, hanem hogy mekkora a hasznod 1 készüléken, mivel ha nem elegendő akkor nem maradsz életben. Adhatja a telefonját a Sony a HTC az LG akárki 2000$-t is, ha elegen megveszik, hogy nyereséges legyen. Nem túlárazott lesz, hanem reális. Az Apple ára is pontosan annyi amennyiért el tudja adni és még ők is egyre inkább növelni akarják.

    Pl. a Huawei nem tőzsdén jelenlévő cég, hanem zrt, így nincsenek részletes pénzügyi adatok, így nincs miről hírezni, az éves növekedést kivéve. Annyi látszik, hogy a felhasználó üzletág a cég bevetélnélek 30%-át tette ki 2016-ban, valószínűsíthetően az első nyereséges évet maga mögött tudva. A hálózati és egyéb vállalati üzletágak sokszorosan jövedelmezőek. Xiaomi esetében pedig tényleg 0 adat van, max. a cégvezető azon nyilatkozatát kivéve, hogy a telefon eladás veszteséges. A Lenovoról sincs hír, pedig a mobil részleg már évek óta veszteséges, és így tovább sorolhatnám.

    Maga a piac olyan iszonyatosan versenyt generált, amibe mindenki belerokkan a szüntelen újítási kényszer és bevétel növelés mellett. Megértem, hogy csak 1-1 kiragadott képből egyszerű hibás következtetéseket levonni, de egyik gyártó se abba fog belehalni, hogy túláraz valamit, hanem pont hogy az fogja éltben tartani ha drágán tud adni valamit amit a többiek nem. Olcsóbban adni semmi értelme, mert csak veszteséget hoz. Minél nagyobb egy cég annál inkább a drága felé megy mert tisztában van a fent leírtakkal.

  • vicze

    félisten

    válasz <Lacy85> #129 üzenetére

    "Szóval visszafelé is igaz, hogyha felesleges a FHD, akkor minek a 835 HD felbontáshoz? A hardver felét nem használja ki a telefon."

    Ha azt mondom, hogy tök mindegy mit raksz bele a HW 10%-át nem használja ki a telefon akkor meglepődsz?
    Mikor megjelent a X Compact S650-nel, 200(!) kommenten keresztül ment a rinyálás, hogy nem csúcs HW. Csak egy kérdésem volt mindenkihez, hogy milyen feladatra nem elég a S650? A válasz ma napig várat magára.
    Na ők azok, akkor a specifikáción kívül az ég világon nem látnak más és technikai hozzáértésük = a 0-val. Van hátránya a S650-nek több is, de egyik se a nyers teljesítmény.

    Jelenleg egy FHD meghajtására egy S435 több mint elegendő és az esetek 95%-ban sose fogod lassúnak érezni.
    Minek kell a nagy HW akkor? Vannak előnyei a fogyasztás szempontjából leginkább, ez gyönyörűen látható az iPhone-oknál, ahol a SoC lassan kb. semmit se csinál már és a teljesítmény rettentő kis %-át használják, de így tudják elérni, hogy egy 1700-as aksival elérjék az épphogy 1 nap üzemidőt. Mert hatékonyabb, ha rövid időt töltesz számítással, mintha sokat, ez így lesz, amíg át hágjuk a fizika törvényeit.

    Aki Sony Compactot vesz, az 2 dolgot szeretne, ki méretet és hosszú üzemidőt. A másodikhoz a HD panel és a minél nagyobb SoC is jelentősen hozzájárul. Biztos tök jó a 550PPI láttam M7-en, de az ég egy adta világon semmi szükségem nincs rá, igazából el se tudom képzelni, hogy miért lenne rá szükségem.
    Ez egy 4,6"-os készülék, és az emberek teljesen máshogy használják, mint a 5,5"-öset, mert más szükségletet elégít ki.

  • vicze

    félisten

    válasz <Lacy85> #104 üzenetére

    Azért akarok ki kijelzőt, hogy átérjem 1 kézzel értsd: egy(!) kézzel, és ne kelljen két kézzel szerencsétlenkedni, vagy különböző akrobatikus mutatványokat végrehajtatni a használathoz.
    Igen tudom van csodás 1 kezes mód meg stb, csak egyrészt használni macerás, másrészt nem lesz a készülék kisebb tőle, nem fog jobban a zsebembe férni stb.

    Jelenleg a Xperia Compact sorozata a legkisebb fizikai méretű telefon é valószínűleg ez így marad elég sokáig.

  • vicze

    félisten

    válasz troviko #146 üzenetére

    "Mint ahogy vettem a Z1C-t is"
    Hm nézzük csak a felsorolást.
    "kicsi kávák" -> Z1C-n sok minden van csak nem kicsi káva, jóval tetemesebb mint a mostaniak, ráadásként 4,3" volt...
    "fémből" -> Hát a keret egy részében volt fém, és itt a fém mennyisége ki is merült.
    "vízálló " -> Hát ha US-ban vetted volna a "vízállóság" miatt most az ár felét visszakapnád. :)

    Többi:
    "nagyobb és vastagabb les, mint egy A5-s" -> Igen vastagabb lesz kemény 1,2mm-rel ami rettentő zavaró megértem(pár pontosan annyi mint a Z1C). Bár hogy hogy lehet nagyobb azt gondolom, te se tudod? Ezért a 3000-es aksi is egy csöppet nehezebben fér bele, a 20%-kal kisebb testbe, de a pontosan -10% aksi nem tudom mennyit számít.
    "valószínűleg műanyag lesz" -> Nagyon remélem, max. a keret legyen fém, de az se fontos, értelme elég kevés.
    "ocsmány Lumia dizájnnal" -> Össze kéne már beszélni, hogy változott-e a külső vagy sem, mert egyszer azt írja valaki hogy ugyan olyan, utána meg, hogy változott. Igazából a különbség annyi, hogy a sarkakon ellentétes irányba van a kerekítés, minden más kb. változatlan.

    Ha kritizálod, legalább valahogy konzisztensen tegyed, mert lehet úgy is.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz <Lacy85> #172 üzenetére

    Tehát az mondod, hogy az egyetlen kiemelkedő része a mérete? :Y Hm ez azt hiszem még senki se hozta fel selling point-nak asszem, lehet rátapintottal az egész telefon lényegére, lehet... Lehet a mérete miatt akarnak az emberek Compact venni, nem tudom lehet ez már kicsit erős elmélet. Hm...

  • vicze

    félisten

    válasz troviko #159 üzenetére

    Azt azért halkan megsúgom, hogy a X Compact kb. 10x vízállóbb mint a korábbi Z sorozat. Az hogy mit reklámoznak egy dolog. Egyetlen gyártó se vállal garanciát a beázásra, így a csodás IPxy minősítés tök jó dolog, csak éppen egy elég hamis biztonságérzetet nyújt. Ugye a japán Xc változat kapott IP certezést, csak az int modellnél nem szerencsétlenkedtek a vásárlók újbóli megtévesztésével.
    Igazából tök jó tudat a vízállóság csak messze nem jutsz vele a valóságban.

    Az hogy a korábbi Z sorozatoknál beázott-e a készülék puszta szerencse kérdése volt, vagy levált az előlepi ragasztás vagy nem, ilyen egyszerű, vagy szerencséd volt vagy nem. X-től pontosan a megváltozott forma miatt ez már nem fordulhat elő, mert az illesztések teljesen mások.

    Én is szerettem a fém telefonokat, egészen a Z3c-ig mind az volt, de be kell lássam, hogy értelmetlen, és hát az üveg hátlapnál a világon nincs rosszabb dolog a megoldás ott egy fa hátlap volt(as sík mivoltából adódóan), amivel elviselhető lett. Most hogy az oldala (egy része, ugye két ajtó műanyag volt és a gombok is) fém, tök jó, de csak annyit érsz el vele, hogy ha leesik akkor az ütődés a teljes testet éri és 0 erőt nyel el a fém mindenhova átvezeti, így törés és egyéb sérülés 100x esélyesebb. A fém keret a legrosszabb amit egy telefonnal tenni lehet, így tök jó lesz majd hogy az iPhone visszatér ehhez a csodás megoldáshoz.

    De a kívánságot teljesült full fémházat kapott a XZ Compact telefon, de legalább matt... Jéj. +ugyan olyan vízállóságot kap majd mint az XZ akkor is ha nincs ráírva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák