Hir​d​eté​s

2017. december 17., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Pubilol

Pubilol
(tag)

A dizájn elég ódivatú, de ízlések és pofonok.. A bekapcsoló gombba épített ujjlenyomat olvasó viszont biztos király lehet, a hátlapi megoldásokhoz képest legalábbis biztos. Nem is értem, más gyártók miért nem alkalmazzák?

Galaxy S8+ | MiBand 2 just for fun | JBL Reflect Contour

(#2) opr

opr
(őstag)

Szigoruan szvsz, de £500 a piac egyetlen csucsfelszereltsegu, rendszeres update-et kapo, nem peklapat androidos telefonjaert szerintem egyaltalan nem veszes nyitoar, sot, ez alapjan azt mondanam, hogy nagyon rendben van az ar/ertek aranya.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D

(#3) RaveForce

RaveForce
(PH! kedvence)

Hogy nem?! Most meglepodtem. Vagyis... :U :DDD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#4) lezuvius

lezuvius
(őstag)

Ekkora ero egy HD kijelzo melle? :)) Ennyiert siman jo vetel lesz

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#5) Szabcsizz válasza lezuvius (#4) üzenetére

Szabcsizz
(senior tag)

Ott a pont.
Plusz 4,6-os képernyő méreten bőven elegendő a HD.

Motorola Moto Z

(#6) roli543

roli543
(senior tag)

Tudom hogy sokak szerint (szerintem is egy picit) már unalmas a Sony, keveset újit, minden évben valami minimális uj dolog van. De ezzel együtt azt gondolom, hogy legalább nem tucat kinézete van, jól felismerhető, jellegzetes formával rendelkezik, mondhatjuk, hogy egyedi az ujjlenyomatolvasója, mindenképpen egyedi a kamera gomb. A kissé módosított android smooth, csak a kamerán kellene javítani, de azon nagyon. Számomra érthetetlen, hogy évek óta le vannak maradva a kamerákkal, más gyártó ezekkel a szenzorokkal csodákra képes.
Ezzel együtt én várom az új Sonykat, főleg a compactot. IP legyen pls!!

Apple iPhone SE + iPad 2017

(#7) ZedMester

ZedMester
(őstag)

nem olcsó, de megéri. mondjuk ahhoz képest, hogy milyen hardvert kap, nem vészes az ára.

hello i'm MαяK ---

(#8) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Remek ár-érték arány, meglepő!

[ Szerkesztve ]

(#9) hagel

hagel
(PH! nagyúr)

Szerintem a kicsit vinni fogják, mint a cukrot!
Ezzel a hardverrel pedig jócskán többet lehet használni, mint 3 év!
Szóval jó lesz az!

Magyar BlackBerry Közösség - Magyar Channel-Surfer BBM Channel - C001A9A73

(#10) vicze1 válasza opr (#2) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Ha a X Compact tavalyi áraiból indulok ki, ha Amazonon 500 akkor Carphoneba lesz 450 vagy alatta.

(#11) opr válasza vicze1 (#10) üzenetére

opr
(őstag)

Hat igen, az amazon telefonvasarlas szempontjabol altalaban szuboptimalis. :DDD
De egyebkent jogos, eszembe se jutott, hogy ezt is figyelembe vegyem, es ugy meg aztan plane jo az ar. :K

[ Szerkesztve ]

(#12) vicze1 válasza opr (#11) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Annyi hogy Amazonon majd megy le az ár, Carphone-ban meg pont annyi mint mikor 1éve vettem, £1-ot se változott. De vannak olyan akciók néha, hogy simán 200-zal leértékelik pár napra.

(#13) H.Istvan25

H.Istvan25
(őstag)

Létezik még Sony? Évek óta nevetséges amit csinálnak adják ki a túlárazott szarokat. Csoda hogy nem mentek még csődbe. Más téren jól teljesítenek, de a mobilgyártást inkább hagyják

Huawei Mate 9

(#14) opr válasza H.Istvan25 (#13) üzenetére

opr
(őstag)

Mindezt beirni az egyetlen olyan telefon/gyarto topikjaba, ami/aki ertelmezheto kepatlo mellett ad ertelmes hardware-t, az azert kicsit... "Kemeny", nem gondolod? :DDD

(#15) spawn21 válasza H.Istvan25 (#13) üzenetére

spawn21
(PH! kedvence)

Mintha egyfolytában ugyan azt írnád be...

Ennyiért ez nagyon jó vétel

"fu.k it, HTC U11"

(#16) vicze1 válasza H.Istvan25 (#13) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Úgy hogy a Mate 9 £50/tal olcsóbb gyengébb HW-val, nem hangoztatnám annyira, hogy mi a túlárazott és mi nem...

(#17) RaveForce válasza vicze1 (#16) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Ha huawei lenne rairva egybol csucsszuper deal lenne neki is :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#18) -=RelakS=- válasza Pubilol (#1) üzenetére

-=RelakS=-
(PH! addikt)

Király is. Melós Xperia X-ben van, és pillanatok alatt rászokik az ember.

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

(#19) kdavid94

kdavid94
(senior tag)

Nem rossz ez az ár, mások csúcskészülékei sem olcsóbbak. Majd talán el is gondolkozok rajtuk, ha végre teljesen támogatni fogják a camera2 API-t.

(#20) mg1992mg válasza RaveForce (#17) üzenetére

mg1992mg
(senior tag)

Ha Samsung lenne rajta, akkor meg neked :))

[ Szerkesztve ]

LG G5

(#21) RaveForce válasza mg1992mg (#20) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Ha LG akkor meg neked.. bezarult a kor? ;] egyebkent ha arrol van szo, siman kritizalom en tobb helyen is tobb dolog miatt rendszeresen a samsungot, de ha evek ota ok hozzak ossze es teszik le a legjobb csomagot, akkor nyilvan azt veszek, hiaba kedvelem a hTC-t is.... :U jah a tartalek telom meg tortenetesen egy LG.. meg a megbizhato alaplapos korszakbol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) Quasi_modo válasza roli543 (#6) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Lehet hogy nem tucat kinézete van, de a Sonyk között igen. Valamit változtathatnának már.

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black

(#23) H.Istvan25 válasza RaveForce (#17) üzenetére

H.Istvan25
(őstag)

Nem. Rohadtul nem vagyok márkafan, elmult 4 telóm más-más gyártótol volt.

Huawei Mate 9

(#24) pumpedlix

pumpedlix
(tag)

Szegény Sony rajongók úgy érzem évek óta ugyanaz a helyzet a mobilos részleg háza táján

Nincs mit mentegetni a Sony ár/érték arányán mert szörnyű és sok rajongónak savanyú a szőlő

(#25) RaveForce válasza pumpedlix (#24) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Arra leszek kivancsi, hogy valaha lesze-e annyi esze a sonynak, hogy visszavegyen az arcabol, mert rajon, hogy mar 2017ben kb sehol nem jegyzik az eladasi listakban, es a hTC-hez es LG-hez hasonloan alamegy arban a jolmeno brandek arazasainak... :U

[ Szerkesztve ]

(#26) vicze1 válasza kdavid94 (#19) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

A camera2API-nak szerinted mekkora esélye van, ha teljesen egyedi a kamera HW mellett?
Amúgy meg csak RAW support hiányzik a camera2API-ból, de az nem is lesz. Illetve ugye korlátozott marad felbontás.

(#27) vicze1 válasza H.Istvan25 (#23) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Tehát akkor pl a Huawei Mate 9 nem túlárazott szerinted, de a Sony igen szinte azonos áron nagyobb tudással?

(#28) <Adamsky> válasza opr (#2) üzenetére

<Adamsky>
(PH! addikt)

+1
Ja, sokan azt felejtik el, hogy NINCS konkurenciája (most a Compact modellről beszélek), így az ár versenyképességét nehéz megítélni (majd a piac megteszi).

Apró: http://goo.gl/SEJNpP

(#29) petymeg

petymeg
(PH! addikt)

Szerintem is elképesztően drága, amikor kb. 100 font az anyagára, a kínai melós meg egy tál rizsért összepakolja, de az összes csúcsmobil is ilyen árral kezd, szóval ehhez kell mérni. :U

...bezzeg régen tömör volt a kifli...

(#30) H.Istvan25 válasza vicze1 (#27) üzenetére

H.Istvan25
(őstag)

Szinte azonos? A Mate 9-et 170-ért vettem ez meg lesz vagy 250-270. Netto ár van a cikkben. És csak a processzora lesz jobb, kamera, kijelző meg minden más gyengébb. Meg nézz már rá hogy fognak kinézni ezek a szerencsétlen Sonyk :D. Ja és 4,6 col? Kösz nem :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#31) pumpedlix válasza RaveForce (#25) üzenetére

pumpedlix
(tag)

Hát a HTC-re még befizetek. Mindig is drágák voltak most meg hogy a csőd szélén állnak.... nem tudom engem ők sem győznek meg ár/értékben, de a Sony valamiért mindig más volt nem csak a mobilos iparágban már jó 10-15 éve is legalább 1,5-szeres szorzót kellett fizetni azért mert Sony, holott ez a tudásban nem jelentkezett.
Nem azt mondom hogy rossz hanem azt hogy drága. :R

(#32) Dr. 444Hertz válasza H.Istvan25 (#30) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Mate 9 is 170 környékén indult?
Mert ha igen, nem szóltam semmit....
Egyébként az a 250-270 is valószínűleg ~250 (XZ1) illetve ~210 (XZ1 Compact) lesz, de nem baj :)

A kinézet egyébként szubjektív.
Valakinek a Mate 9 néz ki undorítóan.

[ Szerkesztve ]

Aryon Note8 tulaj lett... Két hónapig xD

(#33) deja vu

deja vu
(PH! addikt)

Mostanában ez sajnos átlagos ár.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#34) pumpedlix válasza vicze1 (#27) üzenetére

pumpedlix
(tag)

Huawei Mate 9 megjelenése 2016.november kezdőár 260 000 Ft
Sony Xperia XZ megjelenése 2016 október kezdőár 240 000 Ft

Ha csak úgy egymás mellé teszed a két készüléket melyek akkor az adott gyártó csúcsmodelljei voltak, a Huawei Mate 9 nem kicsit alázza és gyalázza le az Xperia XZ-t mindezt 20-25 ezer forintos árkülönbözettel.

(#35) RaveForce válasza pumpedlix (#31) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

"már jó 10-15 éve is legalább 1,5-szeres szorzót kellett fizetni azért mert Sony, holott ez a tudásban nem jelentkezett."
Igen, pont ezt fejtegettem a fenti kommentemben, hogy mikor veszik eszre, hogy azok az idok mar elmultak, es nem a 80as 90es eveket(tudom 10-15ot irtal, de 80as 90es hifi korszak/etc eveiben volt igazan sony viragkor) eljuk..

[ Szerkesztve ]

(#36) vicze1 válasza H.Istvan25 (#30) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

170-ért vetted zug GSM-ben, a XZ Premium ott 190. EMag 200e vs. 230e. Még egyszer mi a túlárazott?
Én almát almával hasonlítok, tehát UK Amazon árat UK Amazon árral... A cikkben bruttó végfelhasználói ár van, mivel sokadjára Amazonos árról van szó, ami 200e jelenleg átváltva.
De szerintem szorozd be a fejedben még 3-mal és hőbölögj a saját képzeletbeli áradon.

De látom, ha már az ár nem megy akkor jön a külsőbe kötés. :)

(#37) kdavid94 válasza vicze1 (#26) üzenetére

kdavid94
(senior tag)

Nem vagyok képben, mi az az egyedi kamera hardver, ami miatt nem lehet támogatva benne a camera2 API, minden más gyártó viszont képes rá?

De ez alapból hülyeség, mert ha jól tudom már most is támogatja, csak nem minden funkcióját. A RAW mentés pont az ami a legjobban hiányzik, de az is jó lenne ha 1 másodpercnél hosszabb záridőt is lehetne állítani. Meg az is mi már, hogy ha az iso-t állítod, akkor a záridőt nem lehet és vice versa...

(#38) Viktor77 válasza RaveForce (#25) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

" hogy mar 2017ben kb sehol nem jegyzik az eladasi listakban"

Ha van egy gyártó, amelyik 1000 telefont ad el évente, de nekem az ő telefonjuk a legtökéletesebb, akkor azt fogom venni.

(#39) vicze1 válasza kdavid94 (#37) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Úgy értettem és írtam is hogy fullosan nem fogja, a RAW azért nem fog működni, mert nem kap az SW sose direkt hozzáférést a szenzorhoz, hogy RAW-ot mentsen, mivel pl. jelen esetben a 960FPS miatt ugye egy extra képfeltoldozó ISP van 1GB RAM-mal a kamerában.
Az azért túlzás, hogy minden más gyártó támogatja, ugyan úgy néha vannak limitációk, persze elég változó kinél mi.

(#40) H.Istvan25 válasza vicze1 (#36) üzenetére

H.Istvan25
(őstag)

3 éves gyári garival vettem hivatalos forgalmazónál....

Huawei Mate 9

(#41) RaveForce válasza Viktor77 (#38) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Ez a te reszedrol teljesen okes. De egy profitorientalt ceg ilyenre nem igazan alapozhat uzletileg. Erthetobben: ha nem lenne honnan atcsoportositani es tokeinjektalni jelenleg a sonynak, nem tudnad sajnos te sem ezt venni.. es kerdeses a vezetoseg meddig tartja fent presztizsbol ezt a szegmenst, es mikor arulja ki o is a sony nevet smartphone fronton, mint pl a vaio eseteben a notiknal, vagy ahogy a nokia/alcatel is tette a telefonos uzletagakkal..

[ Szerkesztve ]

(#42) H.Istvan25 válasza pumpedlix (#34) üzenetére

H.Istvan25
(őstag)

Nem kicsit gyalázza az tény, de a Mate 9 sose volt 260 max pár boltban, induláskor legtöbb helyen 230 volt, a Telekomnál függetlenül pedig 210

Huawei Mate 9

(#43) roli543 válasza H.Istvan25 (#30) üzenetére

roli543
(senior tag)

Bocsi, de alapvetően a két telefon nem egy ligába játszik. És így màr más tészta a történet.

(#44) pumpedlix válasza H.Istvan25 (#42) üzenetére

pumpedlix
(tag)

Itt most az akart lenni a lényeg hogy a Mate 9 ugyanolyan árszinten alázza az akkori Sony csúcsmodellt jelen esetben az XZ-t tehát igen is drágább a Sony és kevesebbet tud mint a Huawei ezen két készülék esetében nem is kicsit :R

(#45) H.Istvan25 válasza roli543 (#43) üzenetére

H.Istvan25
(őstag)

Ez igaz mert a Mate 9 phablet, de akkor a P10-hez hasonlítsuk. Az még olcsóbb....

pumpedlix: Értem :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#46) JanR

JanR
(PH! addikt)

Még mindig gyönyörű ez a telefon. Megvárhattam volna..

(#47) roli543 válasza H.Istvan25 (#45) üzenetére

roli543
(senior tag)

Na így már oké. De igazából a Sony pont annyiba vagy egy hangyányit kevesebbe fog kerülni, mint a konkurens csúcsodell (s8 pl). Ettől függetlenül, hamég faragnának a költségeken kicsit és egy 20%-kal alá vágnának a konkurencia árának, lehetne sikerük.

(#48) pumpedlix

pumpedlix
(tag)

Juj most egy nagyon gonosz dolog jutott eszembe és nem szeretném a Sony rajongókat megbántani de ahogy így haladunk az időben talán netán hátha esetleg mondjuk 4-5 év múlva mire a Sony rájön hogy kiesett a pixisből Jön majd egy készülékük amit nevezzünk csak egyszerűen:

Sony XYZ11 Premium Pro Ultra Compact Nippon Edition-nak a Sony vezérkara azt mondja rakjunk bele normális méretű telepet csúcshardvert és vigyük az árát a konkurencia alá 20 %-kal és nézzük meg hogy szereti e a nép az olcsóbb és jobb csúcskategóriát mint a drága és nem túl jó bevételi adatokat hozó eddigi szériákat.

persze ez csak egy gondolatmenet tele apró odaszúrkálásokkal de azért kíváncsi lennék egy ilyen készülékre.

(#49) H.Istvan25 válasza pumpedlix (#48) üzenetére

H.Istvan25
(őstag)

Előbb lesz Androidos iPhone mint ez :D

Huawei Mate 9

(#50) pusszycat

pusszycat
(PH! addikt)

Szupeeer 4,6" wooow, csak épp nagyobb mint egy trendi 5". Ne mindig csak a kijelző méretén lovagoljunk jó? Ha rendesen megépítenék még érdekelhetne is akár... :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :)

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.