Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz vicze #10 üzenetére

    Hat igen, az amazon telefonvasarlas szempontjabol altalaban szuboptimalis. :DDD
    De egyebkent jogos, eszembe se jutott, hogy ezt is figyelembe vegyem, es ugy meg aztan plane jo az ar. :K

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • RaveForce

    veterán

    válasz vicze #16 üzenetére

    Ha huawei lenne rairva egybol csucsszuper deal lenne neki is :))

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • H.Istvan25

    senior tag

    válasz vicze #27 üzenetére

    Szinte azonos? A Mate 9-et 170-ért vettem ez meg lesz vagy 250-270. Netto ár van a cikkben. És csak a processzora lesz jobb, kamera, kijelző meg minden más gyengébb. Meg nézz már rá hogy fognak kinézni ezek a szerencsétlen Sonyk :D. Ja és 4,6 col? Kösz nem :D

    [ Szerkesztve ]

    Huawei Mate 9

  • pumpedlix

    tag

    válasz vicze #27 üzenetére

    Huawei Mate 9 megjelenése 2016.november kezdőár 260 000 Ft
    Sony Xperia XZ megjelenése 2016 október kezdőár 240 000 Ft

    Ha csak úgy egymás mellé teszed a két készüléket melyek akkor az adott gyártó csúcsmodelljei voltak, a Huawei Mate 9 nem kicsit alázza és gyalázza le az Xperia XZ-t mindezt 20-25 ezer forintos árkülönbözettel.

  • #16514048

    törölt tag

    válasz vicze #26 üzenetére

    Nem vagyok képben, mi az az egyedi kamera hardver, ami miatt nem lehet támogatva benne a camera2 API, minden más gyártó viszont képes rá?

    De ez alapból hülyeség, mert ha jól tudom már most is támogatja, csak nem minden funkcióját. A RAW mentés pont az ami a legjobban hiányzik, de az is jó lenne ha 1 másodpercnél hosszabb záridőt is lehetne állítani. Meg az is mi már, hogy ha az iso-t állítod, akkor a záridőt nem lehet és vice versa...

  • H.Istvan25

    senior tag

    válasz vicze #36 üzenetére

    3 éves gyári garival vettem hivatalos forgalmazónál....

    Huawei Mate 9

  • pumpedlix

    tag

    válasz vicze #54 üzenetére

    érdekes hogy egy hozzádszólásomat kihagytad de ezt nem.
    nem a fórumozók határozzák meg hanem a számok mondjuk az eladási adatok és ha azok csökkenek Lásd Sony LG HTC akkor az adott vállalat próbálkozik valami jobbat készíteni. A HTC nagyon mély gödörben kódorog de szerintem a jó irányba halad, az LG olyan mintegy hullámvasút, a Sony meg mint a Stallone a Függő játszmába : kapaszkodik nagyon a kötélbe csak csúszik a keze, ha összekapná magát az lenne a legjobb,
    Az utolsó ilyen készülékem amit imádtam az még Sony-Ericsson néven futott. utána már csak koppantam egyet az Xperia P-vel és azóta ha Sonyt látok veszem elő a fokhagymát meg a szenteltvizet. Igaz hogy az vámpírok ellen van de sose lehet tudni :R

  • pumpedlix

    tag

    válasz vicze #71 üzenetére

    Ezt jó hosszan megfogalmaztad de sok igazság van benne :R
    Részemről az XZ azért került elő mert egy időben került kiadásra a Mate 9-cel de hogy valósabb legyen akkor nézhetjük a P9-cel is ott a specifikációs különbségek elenyészőek az árazásban viszont hatalmas a különbség

    Alapvetően teljesen igazad van abba hogy nem feltétlen az árazás a lényeg ha veszik a terméket
    Viszont ha nem veszik akkor olcsón sem fog kelleni és a Sony renoméja eléggé a béka feneke alatt van.
    Hozzáteszem ez csak az egyéni meglátásom nem akarok senkit megsérteni ezzel
    :R

  • troviko

    senior tag

    válasz vicze #151 üzenetére

    1. A Z1C idejében még nem voltak kicsi kávás telefonok, a maga idejében teljesen "normális, egészséges" kijelző káva aránnyal jött. Én nem vagyok híve a full screen kijelzőnek, de annak sem, hogy egy 4,6-os teló fizikailag akkora, mint egy 5 colos, mert rosszabb a kijelző, káva aránya. Meg kéne találni az egyensúlyt.

    2. A Z1C kerete fémből volt, abban az időben, mikor a Samsung még biliműanyagból gyártott telókat. A maga idején a Z1C az egyik legjobb anyaghasználatú prémium teló volt. Azóta ebből erősen visszavett a Sony az X compact már se nem fém, se nem vízálló. Egy ócska műanyag fos, ami még ronda is.

    3. Valaki említette itt a Z3-at, azért nem lett olyanom, mert műanyag volt az oldala. Számomra ez halálos bűn. Végül vettem Z5-t, már a nagyot, a kicsi nem tetszett, tömzsi volt, nagyon, aránytalan az én szememnek. Amúgy a Z1C-t és a Z5-t is a mai napig használom, az a 2 backup telóm. De a mai Sonykat annyira ótvarnak találom, hogy ingyen sem kellenének, pedig a fent említett kettő telót imádom a mai napig.

    4. Vízálló. Én magam sose vittem vízbe, féltem hogy beázik, ugyanakkor korábban nem vízálló telefon már ázott szét a zsebemben esőben, így azóta csak vízállót veszek. CSAK és kizárólag. Más nem jöhet szóba.
    A vízállósághoz annyit, hogy ismerősöm Z1C-t hetente kétszer vitte medencébe, gyakorlatokat videózni, jó egy évig, míg nem lett GoPro-ja, soha semmi baja nem volt a telónak. Másik ismerősöm Z3C-je az első fürdőkádas kalandot nem élte túl. Még egyszer mondom, én semmilyen telefont nem mernék vízbe vinni SZÁNDÉKOSAN, de mégis fontos számomra a tudat, hogy ha mégis víz érné a telómat, jó eséllyel túl tudná élni, és nem kerülne a kaland egy új teló árába.

    5. "Össze kéne már beszélni, hogy változott-e a külső vagy sem, mert egyszer azt írja valaki hogy ugyan olyan, utána meg, hogy változott." - Az ízlésről nem lehet vitázni, mindeni agya más, másként látjuk és értelmezzük a világot, másként asszociálunk. Ezért vagyunk egyének. Elhiszem, hogy valaki szerint nem változott a forma, (szerintem se sokat) ugyanakkor az a kevés változás, ami lett rajta, SZÁMOMRA abszolút rossz irányba ment.

    Amúgy ha valaki megnéz az eladási számokat, tisztán látszik, hogy fele, harmada annyi telót sem ad el a Sony most, mint a Z-s érában, ergo valamit baszottul rosszul csinálnak.

    Mostanra még annyi innováció sincs bennük, mint régen volt. Unalmas, mi több visszataszító készülékeket csinálnak, szar hardver, ronda (jó, maradjunk a megosztó jelzőnél) dizájnnal, méreg drágán, rossz minőségű anyagokból, és a szerviztapasztalatok is pocsékak velük.

    Ráadásul semmi nincs bennük, ami egyedivé teszi őket. Nem tudnak kitűnni a tömegből, mi több, a tucat kínai gyártók lenyomják őket, mint egy ragtapaszt.
    Nem értem, hogy a vezetőség miként képzeli, hogy a fentiek fényében sikeresek tudnak lenni. Statisztikailag is kimutatható a 2 számjegyű piacvesztés, és ennek ellenére mennek csak tovább lefelé a lejtőn. Nem értem az ilyen döntéseket.
    :(

    [ Szerkesztve ]

    https://www.oldtech.hu/

Új hozzászólás Aktív témák