Hirdetés

2018. december 10., hétfő

Gyorskeresés

(#1) gerii

gerii
(PH! addikt)

A feléért talán...

(#2) pusszycat

pusszycat
(PH! kedvence)

Az akkun jót mulattam,még telefonba is kicsi. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#3) jUUh

jUUh
(őstag)

Könnyű, de cserébe sz.r is... Legalábbis nekem nem kéne, ennyiért meg pláne.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64GB

(#4) Xaels

Xaels
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Na a tablet piac ezért van lehalva. Párom Tab S8.4-e a 3. évét tapossa és paraméterekben nincs lemaradva ettől pedig akkor az sem volt ennél sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X ///

(#5) Soybex

Soybex
(őstag)

Hát a tabok korszaka eléggé a béka feneke alatt van. Főleg a phabletek óta.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#6) Fejvadi

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Jó, hogy könnyű, ekkora akku mellett.

(#7) Yasuo

Yasuo
(fanatikus tag)

Az első generációs változatát sokáig használtam, szerettem is, de ez így már nem kéne, főleg nem ennyiért.. :(

- Honor 8 Sapphire Blue -

(#8) tothmaxy182

tothmaxy182
(őstag)

Itt a tökéletes példa, hogy miért haldokolnak a tabletek... Bár egy kicsit még lehetne drágább, és lehetne benne kisebb akku is, úgy lenne a tuti!

Minden szavam magánvélemény!

(#9) .Szaki.

.Szaki.
(őstag)

Hát nem tudom, régen nagyon sokat szemeztem az LG G Pad-el, de nem volt itthon kapható, így az árával sem voltam tisztában, de olyan 50-60 körülire tippeltem. Annyit még adtam is volna érte. Nálam az alapelvárás annyi lenne, hogy a lehető legkedvezőbb áron legyen egy hosszútávon működőképes tabletem, amin persze egy normális rendszer fut, jó a képminősége és elegendő a memóriája. Na a mostani készülékem sajnos nem ilyen, az elődje lazán hozta a kötelezőt.

Na de a lényeg: Az LG, ahogyan a Huawei is, pofátlanul áraz tablet fronton, ennyit egyszerűen nem érnek ezek a készülékek, bár az LG-n még inkább elgondolkodnék. Ha viszont ott tartok, hogy mégsem minimum árban gondolkodom, hanem jóval több pénzt szánok rá, akkor pedig inkább hozzádobok az LG vételárához és ott egy iPad.

Du sagst, du kannst nicht, dann willst du nicht - ganz einfach, Talent ist nur Übung und Übung macht den Meister!

(#10) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

"3000 mAh kapacitású akkumulátort kapott"
:F :F :F

(#11) rdt89

rdt89
(őstag)
LOGOUT blog

Érdekes ez a tablet piac. Nekem egy kb. 4 éves Nexus 10-em van és alig találok neki utódot.

(#12) Örni

Örni
(senior tag)

Én nemrég vettem egy Huawei t3 8-at, csak ajánlani tudom! 12 óra SOT, fürge, 2/16Gb és 44 ezer volt.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#13) takacsbotond

takacsbotond
(őstag)

Viccnek is rossz... :U

Vissza a régi hardveraprót!

(#14) nbg

nbg
(őstag)

G Pad 8.3-mal koszi, meg mindig elvagyok, aktualis LineageOS-t ra, es csokolom...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#15) holozis_HUN válasza vicze1 (#10) üzenetére

holozis_HUN
(PH! kedvence)

Redmi Note 4-be, ami 5.5 col és csak picivel vastagabb egy 4100-as aksit sikerült belepakolni.... Ez majd 2x akkora és kisebb aksi ment bele... Simán bele lehetne tuszkolni egy 6000-es aksit is, de lehet 7000-es is belemenne...

Nem értem tényleg... Beletesznek egy telefonos alaplapot, szalagkábelllel elvezetik a hangszóróhoz, kamerához usb porthoz stb és belefér baromi nagy aksi. Ennyi lenne a megoldás. Mivel ezek csak nagyra hízott telók, így simán mehetne bele picike, mobilos alaplap.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#16) vicze1 válasza rdt89 (#11) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Konkrétan 2db van, Z4T és Pixel C semmi más.
Ugye az N10 aksija már a használhatatlanságot súrolja, ennyi idő után, és a teljesítménye is borzalmas

(#17) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

A 8.3-hoz képest
az összes utód visszalépés volt, ezzel a szutyokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Xiaomi MiBand2

(#18) lmisi

lmisi
(senior tag)

3000 mah nem hiszem el. Középkategóriás telefonokba 3000+ os akkukat raknek. Nekem van egy 1. generációs LG Gpad 8.3 -am. Na abban is 2 giga ram de csak 16 gi belső sd.
Na aztán erősebb proci +16 giga sd tadaaaamm szűk 4 év alatt.
Sőt lehet, hogy maradt 3000mah a hajdan 4000 mah aksimban.
Na hagyjuk....

(#19) rwbag2012 válasza rdt89 (#11) üzenetére

rwbag2012
(tag)

Dettó ugyanez... Az Nexus 10-nek én sem találom az utódját, pedig kellene, mert már igencsak belassult szegényke. A Samsung Tab S3 nem lenne ennyire túlárazva, még szóba jöhetne.

[ Szerkesztve ]

(#20) kromatika

kromatika
(PH! kedvence)

Ernyiért ez nagyon drága.

(#21) BatchMan

BatchMan
(senior tag)

Samu Note 10.1 / 2014
évek óta jó, működik
hetente egy-két töltés elég
felbontásban stb. jobb
Haldoklik a piac? Miért vennék másikat?

(#22) nbg

nbg
(őstag)

Juteszembe: letezik mar valami vallahato aru, OLED paneles tablet? Menne kocsiba HUD-nak... :B

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#23) Luck Dragon

Luck Dragon
(PH! kedvence)

Fű de drága lett, maximum a felét éri.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Xiaomi Redmi Note 4 & Redmi 4X & MI A1 B20. Logout összehasonlítás.

(#24) rdt89 válasza vicze1 (#16) üzenetére

rdt89
(őstag)
LOGOUT blog

Az akkumulátor nekem is gatya 1 órát bír, de a speedshopnál van hozzá 9 ezer forintért után gyártott. Nekem még nincs belassulva, hogy lekopogjam, bár valami nagyon durván kiherélt oprendszer van rajta, de azzal fürge mint a villám.

(#19) rwbag2012:
Hát sajnos a tablet piac eléggé megállt a fejlődésbe, ha 2012-es modell-el ne mtudják felvenni a versenyt (itt a kijelzőre értem első sorban a dolgokat) .

(#25) vicze1 válasza rdt89 (#24) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

"speedshopnál van hozzá 9 ezer forintért után gyártott"
Nincsen. :) 1,5éve szállítják. :DDD Fingom nincs minek van kirakva.

Sebességben, a többség felveszi a versenyt sőt le is hagyja már egy S800-as is, csak WQHD-t nem csinál senki, mert igazából nincs rá túl nagy piaci igény.
Hidd el a N10 nagyon nagyon lassú, tapasztalatból mondom, az aksi meghalása, nem csak az üzemidőt, de a teljesítményre is erősen kihatása van. Olyan belassulásai vannak, hogy csak na.
Nyilván nem egy Samsung Laglettel kell összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#26) rdt89 válasza vicze1 (#25) üzenetére

rdt89
(őstag)
LOGOUT blog

Múlthónapba érdeklődtem náluk, volt készleten nekik. Nekem a tapasztalatom, hogy amire használom (youtube, indavideo, filmezés) bőven jó a sebessége és a weboldalak betöltése is elfogadható sebességű. Az s800 alapból erősebb ennél a hardvernél nem? :)

(#27) Hunmugli

Hunmugli
(senior tag)
LOGOUT blog

Anno volt egy 8.1 a családban, azt nagyon szerettük, jó volt. Persze a rendszer idővel belassult, de így is lehúzott 3 évet, csak aztán tönkrement... Először az akksi, aztán valszeg a többit is az húzta magával... (töltő, és képernyő/OS/egyéb - nem bootolt be)

Azt kell mondjam, a fejlődés azóta 5 helyen történt meg:
-súly
-proci
-rom mérete
-OS verziója
-LTE

Kontra:
-"akkumulátor"
-ár (mi elv 80ért vettük.) Oké, hogy inflálódik a forint, de a hardverek tudtommal sokkal gyorsabban inflálódnak fejlődnek.

Az előddel elégedettek voltunk, de itt az egyetlen, amit nem vár el az ember 3 évnyi fejlődés után sem (sajnos), az az LTE. Ez az egyetlen lényegi plusz... Ehhez képest minden más szinte stagnál, főleg energiaellátás terén. Ha levonjuk az LTE chip "bruttó" árát, akkor 60k-t kapunk. Ha a "nettó" árát vonjuk le, akkor 80k-t kapunk.

Egyik ajánlat sem éri meg, inkább egy phablet/új akármi a gépbe :B

A kevés tudás veszélyes. A sok is. - Albert Einstein // Bocs az offért.

(#28) cirx

cirx
(senior tag)
LOGOUT blog

Azé 2017ben megérdemelte volna a 4gb ramot nem? :DD

Inkább ezt venném...

[ Szerkesztve ]

5t + a2 + m3 + m3k + hd25 + e10

(#29) #09819904

(törölt tag)

Mobil terén anno #mostazonnalalegújabbat ember voltam. Ugye mobil piacon is kifújtak az ötletekből. Néha dobnak valami látszólag új dolgot, de az inkább csak erőlködés.
Tabletek terén agyaltam, hogy valami kellene. Nem bántam meg, hogy a mai napig nincs... :U

(#30) joey04

joey04
(Jómunkásember)

Az eleve hulladék tablet piacon egy kimagaslóan szar termék. grat.

Bazinga!

(#31) Sanya

Sanya
(PH! nagyúr)

A bootloop mizéria után soha többé LG..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) Egzee

Egzee
(őstag)

4500-5000mah telep, legalább Snapdragon 6XX SOC és 3GB RAM, 8Mpx kamera. Ezt várnám el egy tablettől ma. Minimum.

(#33) ctvagyok

ctvagyok
(őstag)

Nem lenne ez annyira rossz, ha 50k lenne nálunk . Az akkumulátor persze tragédia.
Kihagyom a szokás szerinti nincs normális androidos tablet mantrát. Meg a borzalmas 4:3 azást.

[ Szerkesztve ]

(#34) .Szaki. válasza ctvagyok (#33) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

+1

Du sagst, du kannst nicht, dann willst du nicht - ganz einfach, Talent ist nur Übung und Übung macht den Meister!

(#35) AT-AT

AT-AT
(újonc)

Ezért kell 2in1 gépet venni. Van egy erős laptopod és egy ugyan olyan erős tableted is, csak annyit kell tenned, hogy hátrahajtod a képernyőt. És mindezt csak egy 100assal drágábban.

Nem is értem, hogy miért vannak még tabletek, amikor tele van már a piac jobbnál jobb 2in1 gépekkel, a tabletek meg egyre sz@rabbak... :F

Ha az élet citromot ad, edd meg. Hidd el, nagyon finom.

(#36) gerii válasza AT-AT (#35) üzenetére

gerii
(PH! addikt)

Soha ne told fullban a kretént :Y

(#37) vicze1 válasza AT-AT (#35) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Igen a 2kg-s csodáknak sok köze van egy tablethez. :)

(#38) AT-AT válasza vicze1 (#37) üzenetére

AT-AT
(újonc)

Higyjétek el, ha használatban van, fel sem tűnik a súlya.
Van itthon tablet is, de szerintem ennyi komprumisszumot bőven megér, jobb ezt használni, mint a tabletet.

(#39) vicze1 válasza AT-AT (#38) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Persze... 2kg, 300g még a mérleg se mutatja ki. Sokkal jobban megéri szenvedni a skálázással, a béna touch bevitellel és 1/4 üzemidővel, egyértelmű. :)

(#40) AT-AT válasza vicze1 (#39) üzenetére

AT-AT
(újonc)

Szóval még soha nem fogtál ilyet a kezedben. Értem. :N
Az elején én is féltem, hogy mennyire fogja jól kezelni az érintést, de megnyugtatlak, akár még rajzolni is lehet rajta, toll nélkül, annyira pontosan érzékeli a bevitelt.
Előbb inkább próbálj ki egyet, és úgy beszélj róla, ne úgy, hogy csak elképzeléseid vannak róla.

Az üzemidő meg nem rosszabb, mint amilyet egy tablet tud, az meg a legnagyobb hülyeség, hogy "1/4 üzemidő".
Egy napot kibír egyszeri töltéssel, pedig erősen ki van téve a használatnak.

[ Szerkesztve ]

(#41) vicze1 válasza AT-AT (#40) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

3db van a cégben a legfelsőbb kategóriából, használtam mind elég ideig, hogy tudjam hol a helyük.
Rétegtermék, ami egyáltalán nem alkalmas a mindennapokra.

El tudom képzelni az az erős használatot. :)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.