Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz arn #150 üzenetére

    Ez itt offtopic, de leirom, hogy nekem mi van -- nyilvan ennek egy resze hobbi.

    Szoval az osszetevok:
    - Tailscale: ez egy mesh VPN, Wireguard alapokon. Lenyeg: barhol vagyok, a laptopomrol es a mobilomrol elerhetem a teljes otthoni halozatot, NAS-t, szervert, mindent. Teljesen plug&play, felrakod, megy.
    - Van egy regebbi dual Xeon 2630v3 szerver, rajta TrueNas Scale (a Linux-alapu)

    Innentol ugye 1) eleve VSC remote ssh-val tudsz fejleszteni barmit, aminek komolyabb eroforrasigenye van (vagy Jetbrains Projector, ha pl. IntelliJ kell) 2) az adataid is barmikor elerhetoek. A laptopodba meg nem kell oriasi mennyisegu RAM, stb., mert ott van a szerverben. Analog modon lehet persze felhoben is berelni gepet.

    Igy meg a kontenereknek sem kell lokalban futni, minden transzparensen megy.

    10G meg nincs otthon, de nem lenne lenyeges problema megoldani, de nincs ra szuksegem. Ha nagyon kene tobb lokal tarhely, akkor ott az SD bovitohely, vagy Thunderbolt-os SSD. Ha meg valami ok miatt hirtelen kiderulne, hogy 8 TB SSD kell a laptopomba, akkor .. hat akkor veszek egy masikat, de nem lehet mindenre felkeszulni.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák