Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gamerkiller

    senior tag

    válasz bwoay #73 üzenetére

    Azért őszintén örülök hogy itt van köztünk egy moderátor..

    Schwartz! Menjünk át ide, mindjárt nézek ezen egy max OC-t 1.35V-on..

    Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

  • srph25

    tag

    válasz bwoay #44 üzenetére

    amire rá akartam világítani az az, h ez a dolog túl van lihegve. a legtöbb embernek tökéletesen megfelel a dvd minősége is, ezért sztem az elterjedésig még kelleni fog pár év. válságban amúgysem hinném, hogy az emberek számára a legfontosabb termék egy luxuscikk lenne.
    emellett a batman kezdődiket láttam blu-rayen, hát nem is voltam 100%-osan meggyőzve, mert sztem ez pont egy olyan film, ahol sokat kellett volna, h dobjon a feelingen a hd, aztán csalódnom kellett.
    a másik film, amit láttam, az a sziget volt, na az már sokkal jobban tetszett! pedig az csak 720p volt.
    kifogásom nincs ellene, ellenvetést azt hiszem nem mondtam, a korral haladni kell ! éppen ezért néznék vmi jobb lejátszó után én is (ha már egy viszonylag jó monitorom van). de nem igazán fontos számomra ez az egész, úgyhogy még bőven ráér a dolog azt hiszem. és ha én (mint vérbeli ultrakocka) így gondolkodok, akkor egy hétköznapi vásárló még nehezebben fog átállni.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #143 üzenetére

    A 60GB-oshoz az első X360-at kellene hasonlítani, az Elite-hez meg inkább a 40GB-osat, ami szintén halkabb az elődnél, nem beszélve a 40GB-os újabb változatáról.

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #145 üzenetére

    A boboz külső megjelenését leszámítva nem tudok minőségromlásról (nekem speciel jobban is tetszik a mattabb "díszléc", mint az a tükrös, az szvsz olyan gyerekjátékos volt). A spórolásban nem adták fel az elektronika minőségét, hanem inkább kihagytak részeket (PS2, kártyaolvasó, kisebb belső flash). Ezen kívül a Cell és az RSX is 65nm-es már az elavultabb 90nm helyett, ami mellesleg a fogyasztást is nagyjából megfelezte, ami meg a tápellátás és a hűtés egyszerűsödését, utóbbi halkabbá válását is magával hozta. (A nyák is jóval kisebb lett.) Szóval ha nem elengedhetetlen a PS2 mód, előnyösebb az új gép. (Amúgy most már 80GB-is 40 helyett.)

    A hűtés zaja pl. esti filmezés közben tud elég fontos tényezővé válni.

  • Sundesz

    őstag

    válasz bwoay #147 üzenetére

    Karcolás tényleg botrányos, tele van vele a gépem, pedig nagyon vigyázok rá. :(

    Hörcsög Powa'

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #170 üzenetére

    Kevered a topikokat! Ezen topik #164-es és egyéb hsz-eiről van szó. (Nem pedig erről, ahol nem merültem a részletekbe.) Csak nem neked is a vakfoltodra esett merő véletlenségből?

    ps. korábban te is erősen a Xbox360 pártján álltál. Nem vagy elfogulatlan! Most, hogy moderátor lettél, légyszíves, ne élj vissza ezzel.

    (#171) Zsoo80: Nem vagyok feszült, csak nem szeretem az ilyen tiszteletlen és igazságtalan beszólásokat!

    rocket: Teljes eddigi életciklust nézve az Xbox360-nál nagyobb az arány (és persze csak ezt emlegetik). Azonban, jelenleg, heti bontásban viszont pl. most is megelőzi PS3. (Lásd fenti linken lévő hsz.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #176 üzenetére

    Oké, de azok egyátalán nem légből kapott (meg "maximálisan elfogult") kijelentések voltak, hanem a #164-es tényein alapuló teljesen kézenfekvő következtetések.

    (#177) Zsoo80: Hihetetlen vagy, öregem. Ja, azokat a tényeket elfogadod, amik az Xbox360-at erősítik, csak éppen azokat már meg sem látod, amik meg a PS3-at. Én mindkettőt tárgyilagosan veszem, csak hát nem esem hasra attól a 30%-tól, mert nem is kell. Szerinted persze ez mindent eldönt, és már semmi sem változtathat "az Xbox360 diadalmas győzelmi menetén". De azért ugye én vagyok a "maximálisan elfogult", te meg csak "valamilyen szinten"... Hát vedd már észre magad!

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #180 üzenetére

    mégis miről beszélsz? az eredeti hírből indult ki egy vita, aminek már nagyon régóta körülbelül semmi köze nincs az eredeti hírhez, ha nem tűnt volna fel. amikor én a tesztoldalakat hoztam fel, SZÓ SEM VOLT eladásokról. azzal kapcsolatban hoztam fel, hogy alátámasszam azt a tényt, hogy az utóbbi időben nagyságrendekkel több, jobb és elismertebb exkluzív cím jelent meg ps3-ra, mint boxra, hogy megmutassam néhány tudatlan xbotnak, hogy mit is szíd, mert szemmel láthatóan fogalmuk sem volt róla, mert nem látnak ki a zöld csőből, amit a microsoft a fejükre húzott. de persze, abszolút logikus, hogy mintegy 170 teljesen off vita hsz után hirtelen visszakanyarodjunk az eredeti hírhez, amikor abszolút semmi köze nincs ahhoz, amiről jelen pillanatban szó van.
    arról beszélgetünk, hogy melyikre van több jobb játék, erre hirtelen azzal jössz, hogy kevesebb ps3 játékot adtak el összességében, és akkor én terelem a témát? ugyanennyi erővel azt az ezerszer leírt tényt is leírhattad volna, hogy dehiszen a box olcsóbb. (ráadásul ahogy te is írtad, hw eladásokról volt szó a cikkben, szóval amiről beszélsz, annak végképp semmi köze nincs semmihez, amiről itt szó van) ilyenkor pedig jogosan merülhet fel a kérdés a részemről: ez szép, és jó, de hogy jön ide, ki nem sz@rja le? nem erről beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #182 üzenetére

    "amiknek a hitelességét nemigen firtatták, vagy csak én nem látom"
    pedig ott van az.

    "a többiek erre írták, hogy egy játék sikere az eladott mennyiségen múlik. "
    pontosan. és én akkor is megmondtam, hogy mivel nem marketing sikerekről beszélgetünk, hanem arról, hogy melyik játék mennyire jó, így a játékeladásoknak köze nincs a témához. illetve valamennyi köze nyilván van, csak éppen nem sok. mert ha sok köze lenne, akkor nyilvánvalóan a wii sports lenne jelenleg a világmindenség legjobb játéka toronymagasan, és hozzá képest minden egy gyalázatosan megbukott szar lenne, de ilyet szerintem itt senki nem akar mondani.
    igen, én arról beszéltem, hogy melyikre van több, jobb játék. nem arról, hogy melyikre van több eladott játék. mert a kettő nem vonza feltétlenül egymást, ahogy fentebb említettem és ahogy te is említetted. ezért hordtam le az elején és korábban is azt, aki az eladásokra terelte vissza a témát, amikor nem arról volt szó..

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #186 üzenetére

    én biztosan nem arról beszéltem, hogy melyik játék mennyire sikeres, legfeljebb csak amikor valaki erre terelte a szót, és mint kiderült, az említett játék még marketing szempontból is többszörösen jobban szerepelt, mint amit behazudott.
    a wii sports-al kapcsolatos eszmefuttatásra hasonló a magyarázat: én végig jó játékokról beszéltem, nem sikeres játékokról, végképp nem marketing szempontból sikeres játékokról, azt hittem ez elég egyértelmű volt..

    a multiplatform címekkel, mint amilyen a grid is, én úgy vagyok, hogy általában annyira nem is jók, mint az exkluzívok (persze akad kivétel rendesen), és ha vannak is tényleg jó címek, ezek döntő többségben pc-re is megjelennek, ahol a grafika egy teljesen középkategóriás gépet véve is felmossa a padlót bármelyik nextgen konzollal: tényleges fullhd felbontás, élsimitás, tűéles kép már-már általánosnak számít. egyébként a multiplatform címek között egyre kisebb a különbség a két nextgen konzol esetében, a mostanában megjelenő címeknél játék közben már észre nem veszel semmilyen különbséget, erre a skate 2 is jó példa, szánalmasan kicsi különbség van már, aki erre izgul, egy közepes játékos pc-vel is annyival jobb látványt érhet el akármelyik konzolnál, hogy ha a korábbi címeknél jellemző ps3-x360 különbségek feltűntek neki, és azért a +2 fps-ért vagy +2*AA-ért vett meg inkább a másikra egy játékot, a közepes pc-n ugyanazt meglátva menten maga alá élvezne.. és ha a tendencia így folytatódik, az sem kizárt, hogy hamarosan már pont a box maradhat alul, még itt is, a multiplatform címekben.

    az exkluzív címek pedig tényleg szubjektív dolgok, de speciel aki önmagában #39-ben felsorolt játékok címeinek ismeretében azt mondja, hogy a másik oldalon csakazértis jobb címek vannak (amikor ezek a címek ellen ebben az időszakban kb a geow 2-n és fable 2-n kívül ténylegesen semmi értelmessel nem tudtak előrukkolni), annak azért eléggé érdekes ízlésvilága lehet.

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #188 üzenetére

    a Lost Odyssey teljesen jogos..lenne, de nem esik bele az utóbbi 1 év intervallumba, ahonnan válogattam a címeket, amiket írtam..
    (mellesleg annak a játéknak a lemezeinek száma a sokszor emlegetett "felesleges extra" BD-meghajtó létét teljesen létjogosultá teszi a ps3-ban, de ebbe most ne másszunk bele, én sem akarok:) )
    hát igen, sajnos némelyik multiplatform port igencsak igénytelen, főleg eleinte a ps3 multiplatform címeket látványosan nulla munkával, nulla optimalizációval portolták. ezért is írtam, hogy szvsz kevésbé érdemlegesek.

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #190 üzenetére

    ez esetben annyira nyilván nem számít, csak először kényelmetlen (ugyanez a helyzet a ps3 installal, mégis hogy kiakadt az xbot tábor annakidején, hogy valami 20 percet installálni kellett némelyik játékot, akkor ez valami tragédiának számított, a vég kezdetének). viszont ebben az esetben nyugodtan lehet számolni egy szép nagy hdd-vel is, amit box mellé köztudottan extralehúzósan, aranyárban mérnek, mint a legtöbb egyéb "extra" dolgot is, mint a wifit, vagy online multit :) szóval ezekkel együtt ha azt mondom, hogy már az olcsósága sem előny, akkor nem túlzok, de fogalmazhatnék úgy is, hogy ezeket belekalkulálva a ps3 kifejezetten olcsó a boxhoz képest. :U

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #192 üzenetére

    Nem a boxnál akarnak gyorsabbak lenni. A PS3-ban 1x-es BD olvasó van, az 4.5 MB/s. Nem tudom, az Xbox360-ban hányszoros DVD olvasó van, de pl. a 16x az 21.6 MB/s...

    Be lehet dugni az Ethernet kábelt, de pl. gondolom, nem húzgálood a kábelt a lakásban ide-oda hurcolászott laptopod után... Külföldön, ha nem is mindenhol alapfelszerelés, de elég elterjedt a WiFi.

    Zsoo80: Amíg lesznek (az) egyes gépeknek különféle meghatározó újításai, lesznek exkluzív játékok is...

    "és itt lép képbe az, hogy a box sokkal olcsóbb, ezáltal jóval többet is értékesítenek belőle!"

    Látom, most már magától értetődő, amit előtte "maximálisan elfogult", szemellenzős képzelgésnek bélyegeztél... (Arról már vitatkozhatunk, hogy a +30% az mennyire jelentős, de mindegy.)

    Ha valamivel kevésbé olcsóbb, akkor máris nem fogy belőle több, sőt akár kevesebb. (Ez az, amit nem vagy hajlandó a tények ellenére elfogadni, aztán jössz ilyenekkel, hogy én képtelen vagyok felfogni a jelenlegi +30%-ot, mindezt egy olyan hsz után, amiben éppen azt írom, hogy igen, most éppen +30% van a box javára.)

    ps. valóban eszed ágában sincs leszokni a bicskanyitogató stílusról...?

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #199 üzenetére

    Honnan tudják, magához képest mennyivel gyorsabb, ha nincs no install opció?

    Úgy érted, nálad mindkettő fix helyen van? Azért nem ez a megszokott. És ott vannak a kisebb kütyük is. Btw, a PS3 a PSP-vel is tud kommunikálni WiFi-n, sőt ott van a Remote Play.

    Zsoo80: Jut eszembe: már csak azért is butaság volt a babérjain ülés Sony részről, mert csak a Cell proci fejlesztése is évekbe és rengeteg pénzbe került (még ha közös projekt is volt az IBM-mel és a Toshibával). A Blu-rayt is említhetjük, bár az nem lett volna kötelező. (Összehasonlításképpen a MS a nyákon, dobozon és a sw-en kívül mindent úgy vett készen.)

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #202 üzenetére

    Kitől vette volna, az IBM-től. A Xenon lényegében 3db Cell-féle PPE-ből áll, némi módosítással. Azt nem nagyon lehet tudni, hogy ezt a módosítást kimondottan a MS kérte, vagy az IBM "saját szorgalomból" csinálta (pl. hogy ne egyezzen meg teljesen a Cellben lévő PPE-vel). Azt nem tudom, hogy a PPE fejlesztésében mekkora része volt a Sonynak.

  • Depression

    veterán

    válasz bwoay #73 üzenetére

    Konzol warez is emeli az eladásokat. Csak peldaképpen. Józsika megveszi az Xbox-ot, mert megy rajta az ingyen játék, karácsonyra meg kap szüleitől eredetit is. Vagy megjön az ihlet, és akciósan megveszi az eredetit. Vagy csak szimplán szeretne online is játszani vele, mert tetszik neki a játék. ezt nem tudom, hogy hogyan működik Xbox-nál.
    Esetleg a fórumon több Béla, aki nem vette meg, áradozik egy játékról, és Géza meg megveszi.
    A warez is lehet egyfajta húzóerő.

    Ezzel nem reklámozni akartam a warezt, csak inkább úgy tekintek rá, hogy a warezolók sem mindig feketék, hanem inkább szürkék.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #204 üzenetére

    Átnéztem, de továbbra sem egyértelmű a dolog. Azt gondolnám, hogy a MS bizonyos sw-es algoritmusokat dolgozott ki, és az IBM dolgozta ki és valósította meg kapu szinten az ehhez passzoló hw módosítást. Az mindenesetre igaz lehet, hogy volt köze a MS-nak a fejlesztéshez. (Megjegyzem, említettem az Xbox360 számára bevezetett módosítást, így a "készen vett"-en nem azt értettem, hogy csak úgy leemelték a polcról, hanem hogy nem ők tervezték a chipeket.)

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #210 üzenetére

    Ez a szöveg a gyakorlatilag kész hardver paramétereit közli, néhány hónappal a tömeggyártás beindítása előtt, amikor már csak max. az órajelek változhattak. Hol látsz benne olyat, ami konkrétan cáfolná, amit írtam? A módosítás említésével nem érvénytelenítettem a kijelentést, csak annak esetleges lehetőségét vetettem fel. (Amúgy remélem, a PS3-at érintő kijelentések teljes korrektségére is hasonlóan érzékeny leszel... ;) )

  • Depression

    veterán

    válasz bwoay #207 üzenetére

    Nos igen, mint írtam korábban is, nekem ezek a számok hihetetlenül alacsonyak. Igaz, az én környezetemben kevés konzol van (főképp módosított PS2), az arányaid is kb. stimmelnek, csak itt 100-150 játékból 10-15 eredeti. Ezeknél viszont még nincs meg az online motiváció.
    Hihetetlennek tűnik, hogy képesek az emberek egy 100k-es PS3-mat megvenni, és össz-vissz 2 játékkal játszani. Tehát ez az igazi luxus, hogy nem is használják, csak úgy egy dísz a szobában. És ez ugye nem egy ember, hanem Angliában havi 100k ember. Eszméletlen.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák