Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asadasad22

    őstag

    válasz Abu85 #5 üzenetére

    a gt5-nek a közelébe nem ér semmilyen forza, se semmi más autós játék. a 3ról látott képek is egyszerűen ocsmányak a gt5-höz képest. arról nem is beszélve, hogy mint autószimulátor, mennyire semmi köze nincs egy forzának egy gt-hez. egy mondatban említeni a 2 játékot is már erős túlzás.

    a blu-ray pedig nagyon is fontos. tudod, van olyan, aki nem 20"-os crt tv-vel nyomul, hanem mondjuk 40"-es fullhd-val, és aki pedig ilyen tv-n látott már blu-ray filmet, általában nem sok igénytelen dvd filmet vesz onnantól kezdve, a különbség leírhatatlan.

    hmm, xbot szagot érzek. ez a cikk túlságosan nevetséges ahhoz, hogy ilyen komoly oldalon megjelenhessen, és április elseje sincsen.
    "Az elemzők szerint a PlayStation 3 a szolgáltatásokhoz viszonyítva aránytalanul drága. "
    ez is teljesen nonszensz. nincs megjelölve forrás, de amelyik elemző ilyet mond, az azért nagy elemző lehet. a cikkben említett összes konzol közül a ps3-nak van egyértelműen a legjobb ár/érték mutatója. a psp és x360 kb a középkategória, és a 2 nintendo konzol az, amelyik brutálisan túl van árazva. egyik sem éri a harmadát sem annak, amennyit elkérnek érte.

    "A Sony a marketinget mindeddig a termék brutális elméleti erejére és technikai fölényére építette fel."
    szintén semmilyen forrás nincs megjelölve, ahhoz pedig, hogy ilyet tényként kijelentsen bárki, elég butának kell lenni. főleg ha azt nézzük, hogy exkluzív címekben az utóbbi években hogy mosta fel a ps3 az x360-al a padlót.

    "Az elmúlt évek alatt kiderült, hogy a redmondi óriáscég stratégiája bizonyult nyerőnek, ami természetesen meg is látszik az eladási adatokon."
    mi derült ki? semmi nem derült még ki, még bármi lehet. jah, nagyon meglátszik. hol is? ott, hogy egyszer több x360at adtak el az egyik régióban (ahol köztudottan a leggyengébb a ps3)? és azt se felejtsük el, hogy az indulástól kezdve több ps3-at adtak el, mint x360-at ugyanennyi idő alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz Gyusz #23 üzenetére

    a GT sokkal inkább szimulátor, mint PC-n bármilyen hasonló játék, talán egyedül a GTR sorozatot lehet vele egy mondatban említeni.
    az pedig, hogy a ps3 már számítógép is, nemtom miért vita kérdése egyáltalán. mitől számítógép egyáltalán egy számítógép? mindenesetre onnantól kezdve, hogy a ps3nak szabványos usb portjai vannak, ahol egeret és billentyűzetet minden további nélkül rá lehet nyomni, és nem titkoltan ott van az a bizonyos "install other OS" menüpont a menüjében, amivel valóban szabadkezet kap a felhasználó, és feltehet mindenféle Linux rendszert, nem hiszem, hogy ezen kéne vitatkozni, hogy akkor most számítógép-e vagy sem. nyilván nem annak lett kitalálva, de tökéletesen működik PC-ként is, igen. a többség nyilván úgyis azért vesz konzolt, hogy konzolként használja, szóval nem is hiszem, hogy ez lényeges lenne.
    a ps3 ereje meg az indulásakor valóban hangoztatva volt, de jópár éve sokkal inkább az exkluzív címei adják el, és a játékfelhozatala egy jóideje egyértelműen veri a konkurens felhozatalát számtalan független játékportál szerint, csak ezt sokan már valahogy nem tudják, és ugyanazokat az érveket hangoztatják, amit az indulásakor: nincs rá játék, ami manapság már inkább nevetségesen hangzik, és csak arról ad tanubizonyságot, hogy mennyire nincs fogalma a kedves delikvensnek arról, amiről beszél. a te linked is majdnem 3 éves, már évek óta nem beszél senki a ps3 hardveréről.

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz Zsoo80 #30 üzenetére

    te miről beszélsz, ember? szerintem te nem látod a fától az erdőt, fogalmad sincs, hogy miről beszélsz.
    néhány abszolút elismert exkluzív ps3 játék az elmúlt 1 évből:

    Infamous
    Killzone 2
    Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
    LittleBigPlanet
    Resistance 2
    MotorStorm: Pacific Rift

    az összes az elmúlt 1 évben jelent meg, az összes minimum 8-9/10 feletti átlagos értékeléssel világszinten, némelyikük a 10/10et súrolja.
    közelgő "nagyobb" címek:
    Ratchet and Clank: A Crack In Time
    Heavy Rain
    Uncharted 2 (!)
    God of War III (!!)
    GT5 (!!!)

    akkor most halljuk a másik oldalt. geors of war 2, oké. mégvalami? :F

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz gamerkiller #40 üzenetére

    forza 2 körülbelül pontosan 2 éves játék. mirrors edge mióta exkluzív? van ps3-ra is, pc-re is. és egyébként is messze van akármelyik címtől, amit említettem.

  • asadasad22

    őstag

    válasz Zsoo80 #45 üzenetére

    LBP bukás? az elemzők szerint 9.4 pontos átlagban a 10-ből, ami jobb, mint amit bármelyik x360 cím kapott, ami az elmúlt 1 évben jelent meg. szerintem soha életedben nem láttad még ezt a játékot, megint nem tudod, hogy miről beszélsz. az a játék valami hatalmas, és ezt a tesztek is jól bizonyítják. ha az bukás, akkor nagyjából az egész x360 egy bukás, mert arra nagyjából egy darab jobb cím nincsen.
    Ninja Gaiden Sigma 2 jön ps3-ra.
    Ninja Blade - 6.8-as átlagos értékelés? említésre sem méltó.
    GTA4 Lost and Damned - ez nem teljes értékű játék, csak egy DLC. egyébként ez még tényleg jó példa lett volna, de így nem az.
    Halo3!!! - 2 éves!!!444
    Too Human - szintén 6.8-as átlag értékelés. hagyjuk és ne firtassuk.
    Halo Wars - alaposan túlértékelt, és 10/8at a legtöbb értékelés még így sem éri el. egy konzolos stratégiával jönni amúgy is elég vicces.
    Lost Planet Colonies - sima Lost Planet van ps3-ra, ez pedig kb ugyanaz. egyébként sem éri el a 10/8-at, szóval alapból szóba sem jön. ha szóbajönne, akkor sem érne semmit.
    Race Pro: 10/7 - köszi.

    akkor.. ennyi? gondolom, hogy érdektelen a többi ps3 cím. mert soha nem is hallottál róluk. x360-ra jönne olyan cím, mint uncharted 2 vagy killzone 2, arra vernéd a melled egész nap.

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz Zsoo80 #56 üzenetére

    "A sikereshez meg másfél-2 millka körüli értékesítés kell ( idézet 576 kbyte )"

    aha. szóval a sikernek pontos definíciója van, az 576 pedig olyan mint a biblia. szóval ha egy játékból 1499999-et adnak el, akkor nem lehet sikeres, mert az 576 megmondta, hogy legalább 1 kellett volna még, hogy sikeres legyen, így viszont sikertelen. gratulálok. több szót nem is fecsérlek rád, mert látom: nem érdemes.

    szerk: egyébként az LBP októberben tartott 2,19 milla eladásnál: [link], azóta simán lehet kétszer annyi is. sebaj.

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz Wolverine #57 üzenetére

    dehogynem. arról beszélgettünk, hogy melyikre van több jó játék. JÓ játék. mint játék, pontosan az értékelések alapján lehet megmondani, hogy melyik a jobb. ha valami eladási adatok alapján bukás, az marketing szempontból bukás. most nem erről beszéltünk. egyébként az LBP marketing szempontjából sem bukás, szóval abszolúte nincs miről beszélni.

  • asadasad22

    őstag

    válasz gamerkiller #55 üzenetére

    aha. körbeérünk. én végig érvekkel vitatkozok, te pedig paradox módon teljesen alaptalan hülyeségekkel támadsz az érvek teljes mellőzésével, és pont azzal vádolsz, amiről pont most bizonyítottad be magadról, hogy te vagy az. ezzel az egy mondatoddal tökéletesen el is ástad magad, és sem tudtalak volna jobban meggyalázni.
    "(#57) Wolverine : Igazad van.. Ne azt nézzétek már hogy mi hány pontot ért el egy-kettő-huszonhét kocka fejében, hanem hogy hány darabot vettek a kedves felhasználók!"

    nem egy-két-huszonhét kockáról beszélünk, hanem a kb 50 legnagyobb külföldi játéktesztelő portálról, amiknek a jórésze egyenként nagyobb mint az egész prohardver összességében, pedig ez sem kicsi, mint tudjuk.

  • asadasad22

    őstag

    válasz Zsoo80 #65 üzenetére

    te direkt nem látod amit írtam? talán nem írtam elég nagy betükkel vagy elég vastagon? ja persze, hiszen ezt már többször bebizonyítottad, hogy csak azt látod, ami a te hülyeségedet támasztja alá. ezekszerint nem sokat láthatsz a világból :DD

    szóval bármennyire is nem veszed tudomásul, ott az a szerencsétlen link is ha nem hinnéd el amit írtam: 2,19 millió eladott LBP volt októberben. ez és a másfél-kétmillió között valóban többszázezer különbség van, csak éppen nem abba az irányba, amelyikbe magyarázod.
    és akkor ezek után én vagyok a demagóg, amikor a többször leírt tényt nem bírod agyilag feldolgozni. ezzel sikeresen te is elástad magad egy olyan szintre, aminél mélyebbre alig lehetne. vajon minden xbot ilyen idióta, vagy csak ezen a helyen gyűlt össze a szűk értelmiség? :))

  • asadasad22

    őstag

    válasz Csabee. #67 üzenetére

    nekem van, de akikkel vitatkozok, a nagy részük szemmelláthatóan még távolról sem láttott hasonlót sem az alapján, amilyen kolosszális baromságokat összehordanak itt. :))

  • asadasad22

    őstag

    válasz gamerkiller #69 üzenetére

    a józan eszemre hallgatok, amikor csak tudok. és pont ezért lettem kihozva kicsikét a sodromból, mert ami tudatlanság és butaság ezen a helyen van, az valami félelmetes.

    és mért ne nézzem le azt, akinek nyilvánvalóan fogalma sincs arról, amit szíd?

  • asadasad22

    őstag

    válasz #72042496 #71 üzenetére

    hát persze hogy nincs. csak annyi, mint az ég és a föld között kb. a különbség végülis "csak" 6szor akkora képfelbontás, sokkal jobb videokodek és sokkal jobb hangzás. és még csak nem is ennyi. te sem láthattál még élőben ilyesmit, különben nem mondanál ilyen butaságot. vagy ha láttál, komoly problémák lehetnek a szemeddel..
    keress rá mondjuk blu-ray vs dvd-re, és nézz pár összehasonlító képet. a különbség normál esetben önmagáért kellene, hogy beszéljen, ha már magyarázni kell valamit, az rég rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz #72042496 #77 üzenetére

    nemtom, hogy milyen tv-vel/lejátszóval/formátumú filmmel próbálkozol, de ott akkor valami nagyon nem stimmel. sokkal nagyobb változást kellene tapasztalj, mint amikor vhs után dvd-re váltottál. egyszerűen ég és föld, jobb szót nem találok a különbségre, amit tapasztalnod kellene.

  • asadasad22

    őstag

    azért mindig visszajutunk ugyanoda: ez a portál konzol szempontból ritkán elbaszott hely. lehet itt vitatkozni, de egyszerűen nem érdemes. x360-ps3 tulajok aránya ránézésre kb 5:1 lehet itt. vagy csak annyira eluralták ezt a fórumot a kedves xbotok, hogy a ps3 tulajok már meg se mernek nyikkanni. a moderátorok körében is hasonló lehet az arány, így a hozzászólásaikban és a cikkeken is néha "enyhe" részrehajlást érzékelni. természetes persze, hogyha az embernek valamelyik konzolja van, akkor megpróbálja magát győzni, hogy az jó, minden más meg szar, de ami itt megy, az - valószínűleg az enyhén felborult arányok miatt - már messze nem természetes.
    meg mint nagy bizonyító erejű dologgal, hogy micsoda nagy exkluzív címeik vannak, az új gta dlc-vel jönnek, amikor sztem nagyjából egy éve tudni, hogy jön, arról pedig valószínűleg nincs is tudomások, hogy ps3-ra az elmúlt időszakban az exkluzív teljes (nem dlc, annál nagyobbrendű dolgokról van szó) játékfelhozatal hogy büntette és bünteti egyre inkább szanaszét a másik oldalt.

  • asadasad22

    őstag

    válasz Zsoo80 #174 üzenetére

    ki beszélt itt most szoftverek eladási adatairól? amikor azt kell nézni, hogy egy játék milyen jó, hirtelen átmegyünk eladósdi versenybe (vagy bármlyyen témáról van szó, átmegyünk valami más témába, ahol jobb a box), és hirtelen minden komolyabb, nevesebb, elismertebb tesztelőoldal (és ezt a topic elején szinte az összes szerencsétlen xbot-láma csorda kántálta) egy lefizethető szar (és persze nyilvánvalóan a sony fizette le az összeset és senki más), és szart sem ér, hogy mit mondanak és milyen pontszámokat osztogatnak. szánalmas.
    nem is pazarlok több szót rád, nem érdemes. minden tényt úgy ferdítesz el, ahogy akarsz. a legnagyobb gond talán ott van, hogy úgy csinálsz, mintha elhinnéd azt a baromságot, amit folyamatosan beszélsz, és komolyan gondolnád. ezzel politikusként még jó is lennél, az az idióták behülyítéséből áll. sajnos ez a helyzet most nem ilyen, egy értelmes vitában ez már sajnos nem működik, mert érvekre van szükség, tőled pedig ilyet nem sokat hallottunk.

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #180 üzenetére

    mégis miről beszélsz? az eredeti hírből indult ki egy vita, aminek már nagyon régóta körülbelül semmi köze nincs az eredeti hírhez, ha nem tűnt volna fel. amikor én a tesztoldalakat hoztam fel, SZÓ SEM VOLT eladásokról. azzal kapcsolatban hoztam fel, hogy alátámasszam azt a tényt, hogy az utóbbi időben nagyságrendekkel több, jobb és elismertebb exkluzív cím jelent meg ps3-ra, mint boxra, hogy megmutassam néhány tudatlan xbotnak, hogy mit is szíd, mert szemmel láthatóan fogalmuk sem volt róla, mert nem látnak ki a zöld csőből, amit a microsoft a fejükre húzott. de persze, abszolút logikus, hogy mintegy 170 teljesen off vita hsz után hirtelen visszakanyarodjunk az eredeti hírhez, amikor abszolút semmi köze nincs ahhoz, amiről jelen pillanatban szó van.
    arról beszélgetünk, hogy melyikre van több jobb játék, erre hirtelen azzal jössz, hogy kevesebb ps3 játékot adtak el összességében, és akkor én terelem a témát? ugyanennyi erővel azt az ezerszer leírt tényt is leírhattad volna, hogy dehiszen a box olcsóbb. (ráadásul ahogy te is írtad, hw eladásokról volt szó a cikkben, szóval amiről beszélsz, annak végképp semmi köze nincs semmihez, amiről itt szó van) ilyenkor pedig jogosan merülhet fel a kérdés a részemről: ez szép, és jó, de hogy jön ide, ki nem sz@rja le? nem erről beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #182 üzenetére

    "amiknek a hitelességét nemigen firtatták, vagy csak én nem látom"
    pedig ott van az.

    "a többiek erre írták, hogy egy játék sikere az eladott mennyiségen múlik. "
    pontosan. és én akkor is megmondtam, hogy mivel nem marketing sikerekről beszélgetünk, hanem arról, hogy melyik játék mennyire jó, így a játékeladásoknak köze nincs a témához. illetve valamennyi köze nyilván van, csak éppen nem sok. mert ha sok köze lenne, akkor nyilvánvalóan a wii sports lenne jelenleg a világmindenség legjobb játéka toronymagasan, és hozzá képest minden egy gyalázatosan megbukott szar lenne, de ilyet szerintem itt senki nem akar mondani.
    igen, én arról beszéltem, hogy melyikre van több, jobb játék. nem arról, hogy melyikre van több eladott játék. mert a kettő nem vonza feltétlenül egymást, ahogy fentebb említettem és ahogy te is említetted. ezért hordtam le az elején és korábban is azt, aki az eladásokra terelte vissza a témát, amikor nem arról volt szó..

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #186 üzenetére

    én biztosan nem arról beszéltem, hogy melyik játék mennyire sikeres, legfeljebb csak amikor valaki erre terelte a szót, és mint kiderült, az említett játék még marketing szempontból is többszörösen jobban szerepelt, mint amit behazudott.
    a wii sports-al kapcsolatos eszmefuttatásra hasonló a magyarázat: én végig jó játékokról beszéltem, nem sikeres játékokról, végképp nem marketing szempontból sikeres játékokról, azt hittem ez elég egyértelmű volt..

    a multiplatform címekkel, mint amilyen a grid is, én úgy vagyok, hogy általában annyira nem is jók, mint az exkluzívok (persze akad kivétel rendesen), és ha vannak is tényleg jó címek, ezek döntő többségben pc-re is megjelennek, ahol a grafika egy teljesen középkategóriás gépet véve is felmossa a padlót bármelyik nextgen konzollal: tényleges fullhd felbontás, élsimitás, tűéles kép már-már általánosnak számít. egyébként a multiplatform címek között egyre kisebb a különbség a két nextgen konzol esetében, a mostanában megjelenő címeknél játék közben már észre nem veszel semmilyen különbséget, erre a skate 2 is jó példa, szánalmasan kicsi különbség van már, aki erre izgul, egy közepes játékos pc-vel is annyival jobb látványt érhet el akármelyik konzolnál, hogy ha a korábbi címeknél jellemző ps3-x360 különbségek feltűntek neki, és azért a +2 fps-ért vagy +2*AA-ért vett meg inkább a másikra egy játékot, a közepes pc-n ugyanazt meglátva menten maga alá élvezne.. és ha a tendencia így folytatódik, az sem kizárt, hogy hamarosan már pont a box maradhat alul, még itt is, a multiplatform címekben.

    az exkluzív címek pedig tényleg szubjektív dolgok, de speciel aki önmagában #39-ben felsorolt játékok címeinek ismeretében azt mondja, hogy a másik oldalon csakazértis jobb címek vannak (amikor ezek a címek ellen ebben az időszakban kb a geow 2-n és fable 2-n kívül ténylegesen semmi értelmessel nem tudtak előrukkolni), annak azért eléggé érdekes ízlésvilága lehet.

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #188 üzenetére

    a Lost Odyssey teljesen jogos..lenne, de nem esik bele az utóbbi 1 év intervallumba, ahonnan válogattam a címeket, amiket írtam..
    (mellesleg annak a játéknak a lemezeinek száma a sokszor emlegetett "felesleges extra" BD-meghajtó létét teljesen létjogosultá teszi a ps3-ban, de ebbe most ne másszunk bele, én sem akarok:) )
    hát igen, sajnos némelyik multiplatform port igencsak igénytelen, főleg eleinte a ps3 multiplatform címeket látványosan nulla munkával, nulla optimalizációval portolták. ezért is írtam, hogy szvsz kevésbé érdemlegesek.

  • asadasad22

    őstag

    válasz bwoay #190 üzenetére

    ez esetben annyira nyilván nem számít, csak először kényelmetlen (ugyanez a helyzet a ps3 installal, mégis hogy kiakadt az xbot tábor annakidején, hogy valami 20 percet installálni kellett némelyik játékot, akkor ez valami tragédiának számított, a vég kezdetének). viszont ebben az esetben nyugodtan lehet számolni egy szép nagy hdd-vel is, amit box mellé köztudottan extralehúzósan, aranyárban mérnek, mint a legtöbb egyéb "extra" dolgot is, mint a wifit, vagy online multit :) szóval ezekkel együtt ha azt mondom, hogy már az olcsósága sem előny, akkor nem túlzok, de fogalmazhatnék úgy is, hogy ezeket belekalkulálva a ps3 kifejezetten olcsó a boxhoz képest. :U

Új hozzászólás Aktív témák