Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Graphics #265 üzenetére

    Nem kérdeztelek, te nem akartad mindenáron az S30+-t tuszkolni gyerekre. Szóval valamit félreértettél, már megint. szupermacsnak és MK VII-nek szólt mint olvashattad...

    Mindegy, nekem mára elfogyott az időm, jó fórumozást nektek. Én az idős szülők szigorát tapasztaltam meg, és a totális számítógép, meg telefonellenességet. Így tanultam meg hogy kell lopva, észrevétlenül kockulni, álcázni, csomó jó skill. De nem biztos hogy ez a jó irány...

    Persze amekkora szabadságharcosa volt a nyomógombos telefonnak apám, annyira sokat tolja manapság az okosat mióta kapott tőlem. Sokkal többet mint én...
    Infós pályára nekem rosszul jött hogy nagyon későn tudtam én rendelkezni a gépezés fölött, kortársakhoz képest. Telefon azért volt kiút, mert pici, el lehet rejteni. De ne tudjátok meg mennyit kellett még hatodikban egy pokoli drága kő kemény 19 ezer Ft-os használt jószágért lobbizni (W810)... 3 évig tekert nálam, de megtartottam mert feeling.
    Ja és sose voltam az a telefonelhagyós, meg összetörős, ellentétben azzal, aki tiltotta tőlem.

    2017-ben nem elzárkózni kell a techvilágtól, hanem együttélni vele. Elzárni úgyse fogod tudni, mert a gyerek az ügyes, megtalálja a módját. Akár tegnap unokaöcsémet mesélhetem, ott is be van tiltva, nincs okostelefonja sem. Apja elaludt, kilopta a zsebéből a telefont, feltelepítette a játékot, játszott, felébredés előtt letörölte, visszarakta, és mégis lebukott mert a play store-on hagyta.
    Más kérdés, hogy saját gépe már régóta van, és nem jól tanul meg spoiled kid...
    Azért engem se kellet félteni anno. Fater mikor betiltotta a telót, orra előtt ki kellett nyomni. Alkalmaztam az óra gifet ami összeomlasztja az SE-t, telefon újraindult a szekrény mélyén, másnap felhívtam vezetékesről, bingó :DDD

    Valamint ismerek pár olyan fiatal felnőttet és kamaszt, ahol a szülői szigor nagymértékű és sikeres volt. Teljes informatikai analfabéták lettek. Most már hiába van neki, gőze nincs mi az és mire jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák