Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz kameraman77 #8 üzenetére

    Ennyi sültelenséget...
    Áruld már el, hogy a cégek, hogyan jutnak hozzá a tranzakció listámhoz. Sehogy. Ehhez csak és kizárólag hivatalos szerveknek van engedélyük, de nekik is csak nyomós indokkal.
    Ezerszer jobb kártyával fizetni, sokkal biztonságosabb, kevesebb a költsége, fehéríti a gazdaságot. Én amúgy meg is szüntetném a kp-t. Már régóta semmi értelme. Csak egy darab papír, az értéke ugyanannyi mint az e-pénz-nek. Másra nem jó mint, hogy a simliskedők fedezzék magukat.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz kameraman77 #18 üzenetére

    kp még mindig a legjobb, egyszerű, tiszta, ennyit adok, ezt kapok érte.

    Paypass - odaérintem és kész. nem kell számolgatni stb.
    tiszta - pont hogy nem. Követhetetlen, ki vagy téve bankjegyhamisításnak, szürkíti a gazdaságot.
    Ennyit adok ennyit kapok. Miért te kártyával való fizetéskor nem azt kapod amiért fizettél?

    Amúgy meg nem vállalod, hogy mit olvasol, mit nézel? Akkor te játszod magad az egész életedben, és egy álarc mögött bujkálsz, és mindenkinek azt mondom amit hallani szeretne? Persze én se verem a mellem a munkahelyen, hogy hova teszem az x-et, de ha valaki megkérdezi akkor elmondom. És ha ezért kirúgnak akkor jobb is, hogy megtették.

    teljesen felesleges ez a félelem. Ha valaki meg akar rólad tudni valamit, felbérel egy nyomozót és azt is megtudja, hogy mikor végzed a dolgod reggelente. Akit meg nem érdekel annak megy úgy is mindegy.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz razzorr #28 üzenetére

    A digitális pénz, ha már itt tartunk, az nem is pénz, csak egy nagy számadat, amit bármikor lenullázhatnak, azok akiknek ez az érdekük. 1 másodperc alatt megszűnik létezni az ember, akire delete gombot nyomnak.

    Annyit kérdeznék, hogy a kp azon kívül, hogy egy papír darab miben különbözik az e-pénz-től? Elárulom semmiben. Ugyanaz a fedezet van mögötte, vagyis gyakorlatilag nincs mögötte fedezet.

    Meg ez a delete gomb... Ezért kell pl lefűzni a havi számlakivonatot. ja és a lakossági betétek (most pontosan nem tudom) de 20-100 millióra vannak biztosítva a magyar állam által. A kp-ra nincs biztosítás.

    Tranzakciós ktg? Kp-nek sokkal több. Csak ebbe nagyon kevesen gondolnak bele. Ha nem lenne kp. kb be lehetne zárni a bankfiókokat, mert leég csak pár programozó meg egy nagy szerver park. Csak egy kis létszámú csapatot kéne fenntartani a szerződéses ügyletek lebonyolításához.

    De ezt már kimutatták, hogy egy ország fejlettségét nagyban meghatározza, hogy mennyi M2 van forgalomban, abból is a kp-nek mekkora a részesedése.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • adamssss

    veterán

    válasz razzorr #31 üzenetére

    kp-ért cserébe veszek ételt és biztonságot a családomnak, mert a kess akkor is örök érvényű lesz. Hiába nem lesz mögötte semmi.

    Jézusom ember. Neked van valami fogalmad, hogy mi az a pénz? Mi adja az értékét? Az hogy arra a papírfecnire rá van írva, hogy 1000 Ft (névérték), az még semmit nem ér. Az adja az értékét, hogy társadalmilag elfogadott. Ha én nem fogadom el tőled, akkor kitrölöheted a 100 millióddal is. Hallottad azt a szót, hogy infláció? Ha igen akkor a többit gondolod tovább, hogy mit ér az az általad sokra tartott papír.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák