Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #40359168 #74 üzenetére

    Van egy sony fülesem amin hasonló vezérlés, 1 db gomb van szerencsétlenen és kb ugyanígy kell nyomkodni hozzá. GYŰLÖLÖM. Persze megcsinál mindent amit mondok neki, ritka az, hogy elcseszem az inputot és könnyen megjegyezhető volt. De egyszerűen valami borzalmas mód a bevitelre, lassú és futás közben szemvedek vele, hogy jól csináljam, csak hogy kicsit levegyem a hangot. Szóval egy olyan dolgot hoztál példának, ami szerintem bizonyítja, hogy mennyire rosszul lehet implementálni a gesztusvezérlést. Legalábbis én így látom. Más kérdés, hogy itt egy fülesről van szó, elég nehézkes lehet jobban megoldani így egy gombbal vagy az apple fülesnél egy érinthető résszel. Csakhogy telefonnál nem ez a helyzet, ott nincs ilyen kötöttség, ezért a hagyományos iphone design-t leszámítva még mindig nem látok rá okot, hogy miért így van.
    Amit pedig (#72) buvartacsko írt azzal kapcsolatban: értemén én, hogy kinézetre minimalistább, az, ha nincs vissza gomb. De hogy ha használat szempontjából nézed, akkor a gomb jóval minimalistább, mint húzkodni a képernyő szélén, vagy ahol inkonzisztens módon ez nem elérthető, ott lefele húzni stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák