Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz MittuDomain_ #2 üzenetére

    Szerintem nem véletlen, hogy ennyire megnyúlt a bekapcsoló gomb. Inkább ebből vonok le következtetést, minthogy egy tok eltakarja. Nekem az a tippem, hogy ott lesz, és szerintem egy remek megoldás is lenne. Szerintem minden helyzetben kényelmes lenne, kézben fogva jobb és bal kézzel is kézre áll, valamint asztalon is fel lehet oldani.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Alvin_ti4200 #8 üzenetére

    + (#10) Kaiku

    Jack??!! HAHAHAHAHAHAHAHA. Hát az elavult, nem tudtátok??? :))

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz James67 #19 üzenetére

    Dehogynem, csak olyat vesznek amin van egy kivágás az almának, és kéééééssz. :DDD

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz batai15 #14 üzenetére

    Talán tesznek normális navigációs gombokat alulra? Monjuk egy home gombot középre mint eddig, az nyilván kell. Aztán tehetnének egy dedikált alkalmazásváltó gombot(hogy ne kelljen ezért már 2017-ben duplán kattintani) a jobb oldalra. Aztán bal oldalt maradna hely, egy -nem is tudom- vissza gombnak?! Szerintem nagyon praktikus innováció lenne. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz galaxys80 #25 üzenetére

    Ne sherlock, tényleg?! Tisztában vagyok vele, ahogy általában(natív alkalmazásokban) bal felül is van vissza gomb, csak hogy ahhoz hasonlóan ezt sem támogatja minden alkalmazás, ezáltal közel sem annyira konzisztens, sem kényelmes használni mint egy állandó gombot. Mikor mondtam én hogy "nincs visszalépési lehetőség az ios-ben"? Azt mondtam, hogy dedikált vissza gomb nincs. Pedig aztán lenne neki hely... Ehhez hasonlóan mondtam az alkalmazásváltó gombot is, persze dupla kattintással működik megfelelően, na de azért egyet nyomni mégis csak egyszerűbb, főleg ha naponta megcsinálod vagy százszor...
    Amúgy nem tudom miért gondolod, hogy trollkodtam, csak rávilágítottam az ios két hiányosságára, amit nagyon egyszerűen lehetne orvosolni. Az meg, hogy már létező dolgokat késedelemmel eladják innovációként, bevett apple szokás, így nem mondtam semmi sértőt, és valótlanságot sem állítottam. :U

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz buvartacsko #30 üzenetére

    Mert te aztán nagyon okosnak tűnsz, ezzel az ideböfögéseddel. Bármiféle tartalom nélkül. Témába vágóan. :U

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz galaxys80 #34 üzenetére

    Tényleg ennyire nem megy a szövegértés?! :W
    Azt mondtam, hogy a bal felső gombhoz HASONLÓAN nincs implementálva rengeteg alkalmazásban, ha pedig van akkor is sokszor nem érzékeli a gesture-t, mert helyette elkezd fel-le görgetni. Sosem tudom, hogy éppen tudom-e csinálni, vagy nem. Androidon minden egyes alkalmazás ugyanazt csinálja a vissza gombot megnyomva. Ráadásul gyorsabb, egyszerűbb, konzisztensebb és legfőképpen megbízhatóbb a használata.Meg amúgy is, miért lenne előrelépés egy ilyen gesture egy egyszerű gombhoz képest?? Mert te futurisztikusabbnak érzed? Semmi baj a gesture-ökkel, de olyan dolgokra nem valók amiket ennyire gyakran használsz, ennyi erővel a home gomb is lehetne egy gestrure, az is annyira hasznos lenne számodra? Cseppet sem lassítaná a működést?

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz buvartacsko #38 üzenetére

    Persze, érdekes, hogy valahogy amikor nagy apple fanokkal tárgyalok, akkor nekik totál 100%-ban mindenféle kompromisszum nélkül csak és kizárólag az a tökéletes és 100%-ban megbízható, amit az apple csinál. Soha sem kellene egy kicsivel több, és soha sem egy kicsivel kevesebb. Ezek után nem értem minek vitatkozok.
    De az is nagyon fura nekem, hogy próbálom sorra próbálom itt ki az iphone-omon az alkalmazásokat, és van amelyikben egyáltalán nem, vagy csak részben működik a ez a vissza gestrure. Csak, hogy egy példát mondjak, google maps-ben kiválasztok egy helyet, de nem tudom sehogy visszamenni az előzőre, mert a térképes nézetben nem ismeri ezt a gesture-t(nyilván olyankor a térképen szeretnél navigálni ilyen formában).
    De még egy példa: egy natív alkalmzásról van szó. Photos: képnézegetés(ahol egyébként bal oldalt felül ott a vissza gomb, de nyilván senki nem használja soha, mert rossz helyen van), de a lényeg, hogy itt nyilván nem működik a gesture, mert ilyenkor nyilván a képek között lépketsz jobbra-balra. Szóval mit kell ilyekor csinálni? Lefele húzni a képen. Mi sem természetesebb. Bár egyáltalán nem konzisztens, és azt soha nem fogjátok megmagyarázni nekem, hogy kényelmesebb, mint megnyomni egy külön erre szánt mindig megbízhatóan működő naponta vagy százszor használ gombot...
    Ja és pont miközben próbálgattam az alkalmázosak, mielőtt megírtam a kommentem, mert nem bullshitelgetek itt csak úgy, akármennyire is próbáljátok megmagyarázni, közben elkezdett nekem görgetni egy alkalmazás a vissza gesture-re, szóval ja, az egy dolog, hogy nem vallod be, de attól még létező jelenség. :)

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz buvartacsko #40 üzenetére

    "Igen, ez bullshit, mert a fotók appban tökéletesen működik ez a feature mint a többi gyári appban."

    Milyen feature? Hogy balra húzol és visszalép?! Öööö, nem?! Mert akkor balra lapozol a képek között?! De ezt te is írod, hogy lefele kell húzni és nem oldalra. Androidnál ugyanazt a dolgot ugyanúgy, ugyanazzal a gombbal végzed, nem kétféleképpen, soha nem kell gondolkoznod, hogy na most éppen melyiket csináld.

    "update: direkt megnéztem a kedvedért, 10-ből 10x visszalépett a gesture hatására az előző menübe és 1x sem hibázott.."

    Ez olyan mint amikor az autógyárak azt mondják, hogy 3 litert fogyaszt az autó, mert a laborban idűlis körülmények között annyit fogyaszt. Ha te tényleg kipróbáltad a 10szer, akkor nyilván úgy próbáltad ki, hogy az működjön is. Nem azt mondtam, hogy ha normálisan csinálod, akkor nem csinálja amit szeretnél. Csak a mindennapi életben nem mindig sebészi pontossággal csinálod a gesture-t. Hanem pl nem érsz ki teljesen a szélére, vagy kicsit jobban húzod függőleges irányba, és akkor máris nem úgy érzékeli. Egy gombot vagy eltalálsz, ha sikerül akkor azt csinálja amit szeretnél, és azért szerintem mindegyikünk elég pontosan el tud találni egy gombot..

    "Másrészt aki szeretne alulra 3 (feleslegesen sok) gombot az használjon Androidot. Magam részéről kibaszottul gagyinak tartom ezt a megoldást."

    3 gomb feleslegesen sok nekd? 3? A hármas szám az a sok neked? Egy navigációs panelen? 3? Komolyan? Egy autóban 3 pedál van, közben tekered a kormányt, váltasz, indexelsz, mindeközben figyeled az utat meg kezeled az ablaktörlőt meg a rádiót, meg méd ezer dolgot. Mégis még a leghülyébb ember is megtanul vezetni. Szóval neked komolyan egy OKOStelefonon 3 darab navigációs gomb az sok? Az iphone-on meg azzal az egy szerencsétlen gombbal mész a kezdőképernyőre, meg duplaklikkelsz az alkalmazásváltásért, hosszan nyomod a siriért, meg érintgeted duplán, hogy lejjebb hozza a tetejét, és plusz még akkor csak azért szórakozol a gesture-öddel a visszalépéshez, mert szerencsétlen apple már nem tudott több funkciót belegyömöszölni egy szerencsétlen gombba. Ezután meg elmondod, hogy 3 darab különböző kinézetű, teljesen különböző funkciót ellátó, megbízható, használatban és alkalmazások között is konzisztens gomb sok és "gagyi" neked alulra. Nincs több kérdésem.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Tibee86 #49 üzenetére

    Tényleg senki nem tudja felfogni amit mondok? Nem az a lényeg, hogy egyszerűbb, bár szerintem az is, hanem, hogy megbízhatóbb és konzisztensebb... De feleslegesen magyarázok mert úgyis kifordítjátok a szavaimat. :C Talán ha rendesen elolvasnád amit írtam, akkor megértednéd, hogy miért tartom gagyi megoldásnak az ilyen képernyő széléről húzásokat, meg máshol lefele húzásokat, meg ilyen képernyő szélén erősen nyomásokat.
    Ez a legutóbbi teljesen kiveri nálam a biztosítékot, alapból ugye duplán kéne kattintani, ami, ahogy már mondtam előbb is időpazarlás. Ezért + hogy nyomassa a force touch feature-t az apple, behozta ezt a képernyő szélén/széléről erősen nyomást/húzást. Az animáció valamennyire megmagyarázza ennek az értelmét, de mégis, azért, hogy válts egy alkalmazást erősen nyomod a képernyő szélét. MI ebben a logika?
    Persze androidnál is van ehhez hasonló dolog, pl: az összes alkalmazás menühöz felfele húzol a dockon, de az már egy közel sem ennyit használt funkció, mert amit gyakran használsz alkalmazást, azt úgyis kiteszed a home screen-re.
    Samsungnál meg ott van az edge panel, amihez szintén oldalról behúzud, amit az apple-höz hasonló módon csak az edge kijelző népszerűsítése miatt nyomat, de ott ez csak egy opcionális funkció, amit szintén nem használsz annyit, mint egy alkalmazásváltót..

    De nekem nem a gesztusokkal van a bajom, ahogy (#50) batai15 írta, tök jól működhet egy külön gesztusvezérlésre készített "gomb" amin egy helyen a gombokhoz hasonlóan konzisztens módon egyszerűen és megbízhatóan tudsz gesztusvezérléssel operálni. Abuszolút jó dolog. Nem biztos, hogy személy szerint én preferálnám, mert még nem próbáltam. De elhiszem, hogy nagyon jó, és ellenben az aplle hülye nyakatekert megoldásaival: logikusan van kitalálva és a leggyakoribb műveleteket könnyen és konzisztensen tudod vele elvégezni.

    Na de ahogy már leírtam korábban, úgy érzem bármivel érvelek, az apple tulajok 99%-a hülyének fog nézni. Me' amit a zepül csinál az úgy tökéletes és abban nem lehet hibát felfedezni.

    Meggyőződésem egyébként, hogy ezt az egygombos dizájnt csak azért nyomatja az apple, mert az iphonoknál ez megszokott. Az eredeti iphone ugyanezzel az egy gombbal jött, csak akkor még nem gondoltak olyanra, hogy alkalmazás váltás és társai. Steve Jobs iphone bemutatójának hangsúlyos része volt, hogy egy gomb van a telefon előlapján. Mert az eredeti készülék egy "egyszerű" okostelefon volt. Csak hogy azóta sokat fejlődött az iphone(ahogy minden okostelefon), csak hogy ezt a védjeggyé vált home gomb nem követte le, ezért behozták a sok hülye gesztust az egyszerű parancsok kiadására. Amit aztán az apple fanok foggal körömmel védenek... Aztán ha majd ezeket lecserélik végre valami normális megoldásra, akkor majd mindenki azt fogja magyarázni, hogy az mennyire jó dolog, miközben nem sokkal előtte még a tavalyi megoldás volt maga a megtestesült tökély... :))

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz buvartacsko #64 üzenetére

    "3 gombnak amikor egyetlen egy gombbal is ki lehet váltani ugyanazt a funkciót"

    Na, hogyan is megyek vissza a home gombbal? :)

    "3 gombnak amikor egyetlen egy gombbal is ki lehet váltani ugyanazt a funkciót"

    Mert lassabb, de ha te pont az alkalmazásváltót nem használod, akkor megértem miért nem zavar...

    "legalulra akár 10 funkcióra is ki tudsz rakni gombot hogyha erre izgulsz."

    Na jó, itt már szimplán csak személyeskedsz és kiforgatod a szavaimat, az utóbbin már nem lepődik meg. Egy szóval nem mondtam, hogy ennél a 3nál több navigációs vagy akármien dedikált gomb kellene... Sőt, úgy tényleg bonyolult lenne. És nem, nem is tudod megcsinálni androidon se ezt. Vagyis speckó rommal biztosan, meg pl LG enged letenni még 1-2(ha jól tudom) gombot alulra, ami teljesen opcionális.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz buvartacsko #66 üzenetére

    Én eddig logikus érveket hoztam fel arra, hogy miért jobb egy külön gomb. Tőletek eddig semmi mást nem hallottam, csak hogy "így is meg lehet csinálni".

    Én azt mondom azért jobb mert:
    1. konzisztens: mindig ugyanott van a gomb és mindig ugyanazt az action-t végzed el vele, és tulajdonképpen az összes androidos alkalmazás támogatja. Ahogy már korábban leírtam, vannak oylan helyek(pl képnézegető), ahol ez a módszer egyszerűen nem működik, mert mást csinál a telefon ugyanarra az gesture-re. Persze olyankor elvégzed a visszalépést a kép lefele húzásával, de pont emiatt nem konzisztens a dolog.
    2. mivel nem gesztusművelet ezért sokkal megbízhatóbban működik, nekem sokszor a villaszélép scrollozásba fordul át..
    3. gyorsabb és egyszerűbb megnyomni egy gombot, mint húzogatni a képernyő széléről, ami egy +os iphones esetében egy kézzel elég kényelmetlen is lehet.

    Ezek miatt mondom, hogy jobb megoldás egy gomb. Egyáltalán nem azért, mert ezt szoktam meg. Ellenben szeretnék akkor példát hallani, hogy te miért gondolod, hogy jobb. Azon kívül, hogy ezt szoktad meg, meg hogy "ígyis működik". Lovas kocsival is eljutsz A-ból B-be, mégse azzal utaznak az emberek, csak mert úgy is működik a dolog.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz buvartacsko #68 üzenetére

    "automata váltó egyszerűbb (iPhone) a manuális "bonyolultabb" (Android)"

    HAHAHAHAHA. Megértem, hogy így gondolod, de én sok esetben(pl amikor a gombokról beszélünk), pont fordítva gondolom. :) És a droid önmagában egyáltalán nem bonyolult, ugyanúgy lehet egyszerűen használni mint az iphone-t. Más kérdés, hogy megvan a LEHETŐSÉG, hogy bonyolultan használd és bonyolult dolgokat csinálj vele. Tehát ha így nézzük ugyanúgy egy automata váltós autó, csak megnyomhatod a "turbo" gombot és máris válthatsz manuálisan + megjelenik a műszerfalon 100 extra funkciógomb. De ugye ez teljesen opcionális, csak akkor bonyolult, ha azzá szeretnéd tenni.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #40359168 #74 üzenetére

    Van egy sony fülesem amin hasonló vezérlés, 1 db gomb van szerencsétlenen és kb ugyanígy kell nyomkodni hozzá. GYŰLÖLÖM. Persze megcsinál mindent amit mondok neki, ritka az, hogy elcseszem az inputot és könnyen megjegyezhető volt. De egyszerűen valami borzalmas mód a bevitelre, lassú és futás közben szemvedek vele, hogy jól csináljam, csak hogy kicsit levegyem a hangot. Szóval egy olyan dolgot hoztál példának, ami szerintem bizonyítja, hogy mennyire rosszul lehet implementálni a gesztusvezérlést. Legalábbis én így látom. Más kérdés, hogy itt egy fülesről van szó, elég nehézkes lehet jobban megoldani így egy gombbal vagy az apple fülesnél egy érinthető résszel. Csakhogy telefonnál nem ez a helyzet, ott nincs ilyen kötöttség, ezért a hagyományos iphone design-t leszámítva még mindig nem látok rá okot, hogy miért így van.
    Amit pedig (#72) buvartacsko írt azzal kapcsolatban: értemén én, hogy kinézetre minimalistább, az, ha nincs vissza gomb. De hogy ha használat szempontjából nézed, akkor a gomb jóval minimalistább, mint húzkodni a képernyő szélén, vagy ahol inkonzisztens módon ez nem elérthető, ott lefele húzni stb.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz #40359168 #80 üzenetére

    Nem igazán érted a problémánkat. Ez a bevitel kicsit olyan, mintha lemorzéznád a mondatod amit beírsz kommentbe. Persze működik, de mégis csak kényelmesebb egy billentyűzeten leírni. :)
    Ettől függetlenül, ahogy mondtam egy vezetéknélküli fülesnél nem tudom, hogyan lehetne jobban megoldani. De ez nem változtat a tényen: kényelmetlen használni. :U

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz amoledus #103 üzenetére

    Köszönöm! :) Na nem azt, hogy egyezik a véleményed, hanem hogy észreveszed az érveket... Tökre megértem ha valakinek más a véleménye, de ha nem tud érveket felhozni, akkor nem tudom miért magyaráz. Mondja azt, hogy neki ez tetszik és kész... Úgyse tudom, na meg nem is akarom befolyásolni, hogy mit használ. De így tényleg semmi értelme vitázni. :U

Új hozzászólás Aktív témák