Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz buvartacsko #66 üzenetére

    Én eddig logikus érveket hoztam fel arra, hogy miért jobb egy külön gomb. Tőletek eddig semmi mást nem hallottam, csak hogy "így is meg lehet csinálni".

    Én azt mondom azért jobb mert:
    1. konzisztens: mindig ugyanott van a gomb és mindig ugyanazt az action-t végzed el vele, és tulajdonképpen az összes androidos alkalmazás támogatja. Ahogy már korábban leírtam, vannak oylan helyek(pl képnézegető), ahol ez a módszer egyszerűen nem működik, mert mást csinál a telefon ugyanarra az gesture-re. Persze olyankor elvégzed a visszalépést a kép lefele húzásával, de pont emiatt nem konzisztens a dolog.
    2. mivel nem gesztusművelet ezért sokkal megbízhatóbban működik, nekem sokszor a villaszélép scrollozásba fordul át..
    3. gyorsabb és egyszerűbb megnyomni egy gombot, mint húzogatni a képernyő széléről, ami egy +os iphones esetében egy kézzel elég kényelmetlen is lehet.

    Ezek miatt mondom, hogy jobb megoldás egy gomb. Egyáltalán nem azért, mert ezt szoktam meg. Ellenben szeretnék akkor példát hallani, hogy te miért gondolod, hogy jobb. Azon kívül, hogy ezt szoktad meg, meg hogy "ígyis működik". Lovas kocsival is eljutsz A-ból B-be, mégse azzal utaznak az emberek, csak mert úgy is működik a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák