Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Hali!

    Most fogtok utálni, de engem az egész hype-ból az érdekel, hogy lesz-e olyan gyártó, aki képes és hajlandó letenni egy NORMÁLIS gombos telót.
    A normális alatt értem, hogy nem nagyifon, nem bunkofon, nem gagyifon, nem okosteló, nem qwerty billentyűs, hanem egy fain, masszív, kellemes anyagokból összerakott, vékony (max 13mm), korrekt tudású (GPS, min 5MP kamera, wifi), klasszikus kialakítású featurefon-t.

    Persze 100% hogy nem lesz ilyen, de a remény hal meg utoljára. Végül is a 6700 Gold-dal még elvagyok pár évig, aztán meg meglátjuk. Talán addigra véget ér a töcskölős korszak, és lesz helyette valami normális, emberbarát technológia.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz B1T3 #92 üzenetére

    Igen, és is pont erre számítok, de egy dologban nem értek egyet veled. Szerintem ez a vonal nem lassan hal ki, hanem a 6700-val, és az Elm-el kihalt. Én a feltámadást várom.

    Nem értem miért nem képesek a gyártók minden évben egy azaz egy darab ilyen telót beletenni a termékpalettába. Nem hiszem, hogy olyan nagy költséget jelentene a tervezés, és szerintem a hozzám hasonlók, akik zsigerból hánynak a tácsszkíntől, a fél napos akksiidőtől, a féltégla mérettől, és a lefagyástól, no meg attól, hogy ezek a telók már simán törhetőek, és natív kémkednek utánunk, ennek ellenére igénylik a korrekt technikai megoldásokat, simán vevők lennének rá.

    Egy nagy vállalat évente kihoz 20-30-40 telót. Nem hiszem el, hogy nem fér bele egy klasszikus.
    Bár remélhetőleg előbb-utóbb be fogják látni, hogy mindig is lesz olyan réteg aki nem tud megbékélni a tapitelókkal, és talán 1-2-3 év múlva, mikor néhán millió ember kiábrándul ezekből a cuccokból, elég nagy lesz a kereslet, hogy legyen gyártó aki ki is elégíti.

    Vagy, mint mondtam, jön jobb a tapitelók helyett, ami már nekem is tetszeni fog. Bár ATM nem tudom elképzelni mi lehetne ez a technika.

    Még egy dolog. Ha már nagyon muszáj lett volna okostelót vennem, akkor az a SonyEricsson Ray lett volna. Legalább vékony volt, és nem úgy nézett ki mint egy tepsi.
    Erreföl most, hogy a Sony felvásárolta az Ericsson mobil részlegét, behoz egy olyan dizájnkt, ami botrány ronda, és minden telóján ezt erőlteti.

    Hát nem tom, de szerintem ezzel megin csak olyan vágányra lépnek, mint anno a Cybershoot, walkman eröltetésével, ami tudjuk hova vezetett. Egyre inkább azt látom, hogy a lejtón nem a féket, hanem a gázt nyomják.
    A japánok (konkrétan a Sony) már számtalanszor rácseszett erre.

    Nem lennék meglepve, ha az idei eladásaik még katasztrofálisabbak lennének.
    No majd meglátjuk...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz kiskaktusz #96 üzenetére

    Szerintem a Symbian minden oprendszer legalja. Bár az új verziókhoz még nem volt szerencsés, és ha Allah kegyes hozzám nem is lesz soha. Egyszer elég volt. Sok is. Azóta is rendszeresen járok pszichiátriára...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz #40993792 #99 üzenetére

    Remélem igazad lesz a feltámadást illetően.
    Mindamellett, hogy az okostelókra jellemző az a sok negatívum amit felsoroltam, nekem nincs is szükségem okostelóra. Illetve nem értem mivel tud többet, ami miatt megérné nekem.

    Mikor próbálkoztam velük, én mindíg csak szenvedtem, szenvedtem. Alapból zavart, hogy alapvető dolgok vannak kihagyva belőlük (ébresztő, stopper, visszaszámláló), és elvárják, hogy én vadásszak még szoftvert hozzá, és jellemző volt, hogy az ember talált kb. 80 olyan appot, amit keresett, egy sem volt képes arra, amit a 10 éves első telóm tudott. (Pl kikapcsolt állapotban ébreszteni, stb)

    Igazából amit én elvárok egy telefontól, az a netképesség, korrekt minőségű fényképek készítése, és korrekt minőségű zene lejátszás.
    Mindezt egy vékony formába öntve, hogy elférjen a farmerom zsebében, és hogy legyen minőség érzete. Ergó ne olyan legyen már mint a Galaxi S, hogy 130 rugóért tejfölöspohár a hátlapja. No meg 7-kor bekapcsolja az ember, 11-kor már aksicsere.És közben 3-szor lefagy.
    Jájájájjjjjjj.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    Alig várom, hogy holnap reggel munkába menet már olvashassak valami jó kis Mobilaránás cikket a BKV-n (Jah amúgy a 6700-n :))

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz keIdor #161 üzenetére

    A képeket elnézve a Huawei számíthat rá, hogy a Samu perelni fogja...
    A Sony változatlanul botrány ronda...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák