Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Beleolvasgattam az említett topicba és ott egyrészt erősen megy a f*szméregetés másrészt azért a ph! lapcsalád nem az átlagos társadalmi összetételt tükrözi. Tehát ha mégis egyébként valós amit ott írnak akkor is a társadalom egy tőkeerős területen dolgozó rétege van jelen leginkább (IT)

    Amúgy szerintem azt fontold meg, hogy a jelenlegi fizetésed mire elég neked. Ha nem kell számolnod a garast (asszony dolgozik, nincs hitel, 8 gyerek, rokkant nagymama stb) akkor szimplán pénzügyi okból nem biztos, hogy megéri váltani. Sokan elfelejtik, hogy a munkahelyen nem csak a fizetés számít.

    Én gyakornokként dolgozok egyetem mellett. A hasonló gyakornoki állások alsó harmadában van a fizetésem, (nettó 80k heti 25 órára+8k kajajegy). Lehetne akár 50%-al többért is dolgoznom, kaptam sok ajánlatot, DE:
    - a jelenlegi fizum elég nekem az ösztöndíjjal kiegészítve, hogy egyetem mellett megéljek.
    - a munkahelyem 10 percre van. Ha pesten dolgoznék akkor az +2-3 óra per nap. Én mindig hozzáveszem az utazást a munkaidőhöz (mert szerintem hozzá tartozik). Hoppá.. heti 10 óra utazás az majdnem 50% "munkaidő".
    - Nem hajtanak agyon, nem "olcsóé" dolgozó mérnökként tekintenek rám, se nem okos titkárnőként. Szakmailag tudok fejlődni.
    - van ingyen tea, kávé, almalé. Ha kell irodaszer lehet rendelni, ha kitalálunk valamit amivel meg tudnánk könnyíteni a munkánkat akkor érdemben foglalkoznak vele. Az előző helyemen kifogyott minden toll, erre közölték hozzak magammal.... A fénymásolóba sokszor nem volt papír, amikor meg két oldalasra nyomtattam pofákat vágtak, hogy milyen igénytelen ez így.
    - Nem cigánykodnak az idővel. Én marha nehezen kelek fel reggel, néha kések 5-10 percet. Soha nem szóltak (cserébe délután ilyenkor ráhúzom a dupláját, mert mégiscsak). Az ebédszünet is meg van adva rendesen és nem kell ledolgozni. Nem nagy dolog, de szerintem marha kicsinyes, hogy akkor fél órát még maradj itt mert ebédeltél... Mert aztán fél óra alatt lehet termelni a profitot mint állat délután 5-kor.

    Ezek csak kiragadott példák a saját munkámból, de sokan elfelejtik az egyéb járulékos dolgokat. Pl elmész a multihoz, főleg az elején valaki mindig a tökeiden fog állni. Lehet többet keresel, de nem biztos, hogy megéri.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz kovsol #22 üzenetére

    Ez mondjuk szintén egy fontos szempont. Ha most elmenne valahova mondjuk +100k-ért dolgozni, akkor az első hetek kivételével egyáltalán nem érezné meg, hogy többet keres. Volt erről valami amerikai tanulmány valami nevetségesen magas jövedelemnél érzik csak úgy az emberek, hogy eleget keresnek. A megkérdezettek kb 85%-a mindig azt mondja hát egy 10-15%-os emelés után már jól állna anyagilag. Aztán ha megkapja akkor néhány hét múlva már megint szűkös lesz.
    Szóval lehet a magasabb fizetés is kevésnek érződne nagyon hamar, akkor meg megint kezdődhet a rágódás.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák