Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    Végre IP67-es lett, szerintem is ez a legnagyobb innováció benne! Havert kérdeztem miután 2db iphone 6-ost eláztatott, hogy miért vett egy harmadikat is, és miért nem akar más márkára áttérni, ami esetleg vízálló. Azt mondta, hogy az nem menne a BMW-jéhez. Szerintem neki érdemes lesz vennie egy ilyet! :)

  • Kroni1

    veterán

    válasz CptAdamica #1143 üzenetére

    És elég sok ilyen van még az országban.. :)

    Láttam olyan palimadarat is aki felváltva telefonálgatott a rendelőben 2db fekete full egyforma iphone 5-el! Remélem nem azért, mert a percdíjai mások voltak! Nem mondom, hogy vegyen egy Dual SIM-es Samsungot (vagy gyakorlatilag android fronton bármit), mert az istenkáromlás lenne, de legalább az egyik lehetett volna arany vagy fehér, hogy meg tudja különböztetni.. :W

    _cHAos_: Nem, csak szimpla divathuszár! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz CptAdamica #1152 üzenetére

    De azt is vegyük hozzá, hogy a Note7-nek meg 3.5x annyi pixelt kell kirajzolnia mint a 6S-nek. Sőt a OP3-hoz képest is 1.75x-ösét..

  • Kroni1

    veterán

    válasz Viktor0610 #1153 üzenetére

    Lehet, de azért az a hsz (nem a tiéd) hogy a kínaiak ennél 2x jobbat csinálnak fele annyiért egy kicsit erős, még viccnek is...

    Volt pár "csúcs" telefon a kezemben az utóbbi időben de én kezdek kiábrándulni az egész ágazatból.. A Sony-k stabilak szoftveresen, rohadt minőségi érzetet adnak, de az összeszerelés mégis.. atya ég! A Xiaomi egész logikusan rakja össze a telefonjait, de a minőség-ellenőrzés ott is elég gyér. Sok Mi4, Mi4C kijelzőhibás lesz, de volt olyan vadi új Mi4C is a kezembe ami billegett az asztalon meg volt csavarodva az egész.. (más tipusról nem tudok nyilatkozni) Samsungok elég jól szerelhetőek, az S6-7 már tényleg minőségi érzetet ad, de azért az sem tökély, és annyi más szemetet gyártanak, sok a meghibásodás, na meg a touchwiz se a droid csúcsa sajnos.. Természetesen apple is romlik folyamatosan, pistabácsi forog a sírjában, annyival szarabbak a mai telóik! Az utolsó jól összerakott és vállalható telefon a 4S volt szerintem.

    Érdekes statisztikák egy HVG cikkből:

    iOS:
    "leggyakrabban az iPhone 6-ok hibásodnak meg (29 százalék), őket követi az iPhone 6s (23 százalék) és az iPhone 6s Plus (14 százalék)."

    Android:
    "A leggyakrabban a Samsung, a Lenovo és a LeEco (LeTV) készülékei romlanak el, a Samsungnál például 26 százalékos a meghibásodási arány, szemben mondjuk a Motorola 11 százalékával."

    A teljes stat itt regisztráció után letölthető amúgy, elég friss.

    Egy szó mint száz, én úgy látom (habár lett pár tényleg komolyabb cégük, de) nem a kínaiak javulnak a nagy gyártók mellé, hanem lassan a nagy gyártók süllyednek le melléjük...

  • Kroni1

    veterán

    válasz joey04 #1160 üzenetére

    Ez egy eléggé tágan értelmezett a statisztika a cikk szerint, a rendszerösszeomlások, szoftveres hibák, wifi gondok, és app crash-ek is benne vannak, (ami engem meglepett de állítólag az iphone-ra ez a jellemzőbb) tehát nem csak a konkrét hardveres elromlások. Ha csak azokat nézzük, ott valóban nem volna ennyire szörnyű a helyzet egyik gyártónál sem, és ott messze a gagyibb droidos telók vezetnek.
    A lényeg, hogy mindent beleszámítva állítólag most először fordult elő, hogy az iphone-ok negyedéves hiba statisztikája rosszabb lett mint droid-os telefonoké. Én ezen nagyon csodálkozom, de nem használok újabb iphone-t csak egy régi 4S-t ami rendben van, úgyhogy el tudom hinni hogy stimmel.

    7Heads Drago: Igen, ezt kommunikálják, hogy azért ne azzal buvárkodjon minden idióta, de az IP67 konkrét szabvány szerinti (az IP6X definíciója szerint a portól teljesen, az IPX7 szerint pedig a víztől 1 méter mélységig, 30 percig védett) eredményeket takar, szóval elég jól fogják bírni a vizbe meritést is szerintem. Az iphone7 oldalán viszont az apróbetűs részben van egy ilyen mondat is: "A folyadékok miatti károkra a jótállás nem érvényes."

    -secret-: egyetértek! :)

    dvdbackuper #1156 & #1167: Látom te is csak trollkodni vagy itt de azért válaszolok.
    - A hibás akkuk nem értem hogy jönnek a pixelek számához, de örülök, hogyha neked jólesett a témába ezt beleböfögni.
    - A több magos felépítés nem feltétlenül az erőt szolgálja, hanem az energiatakarékosságot. Nem véletlenül indul ez az ipar PC fronton is ebbe az irányba. Ezért is tartanak az asztali és mobil eszközök is 4-6-8 magos architektúránál. És talán ezért is lehet az, hogy amíg a családban az összes iphone minden este lélegeztetőn van, addig pl. egy Sony Z1C vagy Samsung A3 vagy S7 a nagyobb kijelző ellenére sok esetben kibír 2-3 napot is.
    - Az iOS valóban jobban kezelte mindig is a RAM-ot, ezt aláírom, de a sok programhoz, sok weboldalhoz neki is kell a RAM sajnos, csodák nincsenek. Ezért is emelték a 7Plusban 3GB-ra. Mondjuk én nem szoktam egyszerre játszani + netezni + videót nézni + zenét hallgatni telefonon, szóval (habár nekem is volt 3GB-os droidos telóm) de elvagyok az 1GB-os Galaxy A3-al is..

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz listi #1176 üzenetére

    Szerintem jó ha csak cseppállónak kommunikálják, ha már nem vállalnak garit beázásra! Így azért talán nem ezzel fog minden bátor szájtépő user búvárkodni, de egy-egy véletlen vizes kalandot ki fog birni..

  • Kroni1

    veterán

    válasz mokuska02 #1219 üzenetére

    Azért vannak elég jó vízálló strapatelefonok, amik tényleg jók és a CAT telefonjaival ellentétben a csúcsminőséget képviselik belül is.
    Mint mondjuk a GSMArena-n akkuidő bajnok S6 Active vagy a mégnagyobb akksival és FM rádióval megáldott S7 Active. Sajnos ezek hivatalosan csak USA-ban kaphatóak, de brutál jó cuccok szerintem! Akármilyen csúnya én biztosan vennék egy S7 Active-ot ha itthon is árulnák..

    Főnököm anno vett 140k-ért egy ilyen CAT S50 telefont, hááát... Olyan képeket lőtt mint egy 20-30ezres kínai, úgyhogy én cikinek éreztem a dolgot. Aztán egyszer leejtette és tönkrement. De legalább gariban kicserélték neki.

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    válasz U2ka #1275 üzenetére

    Tudom mire való a Dual SIM, én is ilyet használok. Viszont nem mindig igaz, hogy vagy tárhely vagy 2 SIM, ezt csak néhány gyártó szereti lespórolni.

    Egyébként elhiszem, hogy vannak extrém userek akiknek kell a nagy tárhely, de én speciel nem használok MicroSD kártyát mégis elvagyok az 1db Dualos 16GB-os telefonommal is.

    "Heti szinten kellene üríteni a telefont?! Na ez a nem 21. század..." - szerintem meg a telefonon tárolni mindent, az nem a 21. század. Én a felhőt jobban szeretem, nekem a NAS-omon van minden: zene, film, videók, fotók, stb. A telóval készült képeimet meg Google Photos autómatikusan szinkronizálja eredeti méretben, szóval nekem csak a GPS térképek foglalnak helyet a telefonon. Így a több a terrabájtnyi filmemből, zenémből azt választok ki menet közben amit akarok, nem korlátoz semmi 128GB-ra.. Szerintem ez nagyobb szabadság, mint a telefonra másolni a cuccaimat.

  • Kroni1

    veterán

    válasz t72killer #1316 üzenetére

    mondjuk ha ez igy muxik együtt, akkor felmerül a kérdés h mi a faxért nem hagytak kicsit több helyet nekik?

    Ed Parker: sokan azert csinaljak igy mert a kulon mobilnet sim olcsóbb mint amit a telefonos elofizuhoz kapni, es nagyobb adatforgalmat is kapsz vele..

Új hozzászólás Aktív témák