Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz #84490496 #22 üzenetére

    Persze, értem , kellene egy olyan chip az MTK oldaláról is mint a Snap810, na jó nem, olyan nem kéne...

    De értelemszerűen a középkategóriában nem lesznek kiváltságos megoldások, hogy erős a CPU, meg akkor már brutál a GPU... Az akkor nem adható középkategóriás áron, az MTK maga alá tenne...

    LEhetne törekedni a kiegyensúlyozott dolgokra is, de nekem az MTK-k fekszenek, hozzák azt amit kell :)

    Idén már nagy bumm úgyse lesz a piacon, meg azért jelenleg szépen felfejlődött a konkurenciaharc a két nagy között, ebből mi nyertünk.

    Olcsón, erős készülékek jöttek ki.

    u.i.: Köszi, azért SoC témában van pár jártasabb kollega :D én olyan sokat olvasott fórumozó vagyok, meg pár okosságot tudok MTK alatt, de semmi több :R

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz #84490496 #22 üzenetére

    :) Mért tenném?

    A kernel igazából csak az egyik fele a dolognak. Amit a komolyabb custom kernelekben be lehet állítani az az, hogy egy mag mekkora terhelést kapjon. Magyarul hogy a lehető legtöbb feladatot egy magnak ossza ki a kernel, vagy több magnak. Amiről én beszélek az az, hogy jelenleg szinte mindegy, hogy hány magot tesznek egy ilyen chipbe, mivel a legtöbb alkalmazás, (néhány benchmark kivételével) processz, stb. mindössze egy, kettő, ritkább esetben négy magot képes használni, kernel beállítástól függetlenül. Úgyhogy a true-octa-hexa-deca core procik egyenlőre kizárólag marketing céllal készülnek.
    Tehát ha beállítasz egy performance governort pl., lehet hogy azt fogod tapasztalni hogy gyors az UI (meg a multitasking, stb.) mint a zsírozott villám. De az alkalmazások nem fogják az összes magot használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák