Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabe8719

    senior tag

    Azt hiszem, megtaláltam azt a cikket, ahová a leginkább illik a sztorim - az adott készülék topikjában már leírtam a problémát, de igazából ide való, bocsánat a terjedelemért előre is.

    T-nél nézegettem a kínálatot, meg is tetszett egy Blade, mondom kifizetem Dominosan, az előfizu már úgyis megvan, a készülékváltás egyelőre kilőve, új előfizetést meg nem akartam a meglévő mellé. Végül rászántam magam, megvettem, hazavittem, a készülékem hibás volt. Visszavittem, a szolgáltató ráállt a garanciális cserére, de az első, majd a második cserekészülék is hibás volt, el sem tudtam vinni a boltból, mert az egyiken térerő nem volt semmilyen SIMmel, a másikon a kijelző szállt el. Zárásképpen kaptam egy "Felvásárlási lap"-ot, hogy vásároljam le az árát. A készülék Domino csomagban 43ezer forint volt, a lapomon pedig 40ezer forint szerepelt, mondván, hogy a készüléket vásárolom le. Mondom rendben, akkor választok egy másikat. Mikor átmentem a másik T-pontba, lobogtatom büszkén a papíromat, erre közlik, hogy nem "Levásárlási", hanem "Felvásárlási" lap, ergo visszakapom a pénzem, annak fizetőértéke nincs, majd ők pénzre váltják nekem. Ki is csengették a 40ezret, majd miután válogattam a kínálatban, leesett, hogy a következő készülékhez, bármi is legyen az, vennem kell még egy domino csomagot, mert SIM nélkül nem lehet készüléket vásárolni. Szumma szummárum, garanciában lerövidítettek 3ezer forinttal, mert felvásárlási lapot kaptam levásárlási helyett. Mindegy, telefonom nem volt, de egy felesleges SIM kártyám igen, amit amúgy is kényszerből vettem meg... De sebaj, vegyek egy következőt, ha telefont is szeretnék mellé a garanciáztatás után. Röhej!
    A felvásárlási laphoz meg kellett mutatnom a számlát. Végül elgondolkodtam azon a mókás helyzeten, hogy mi történik, ha történetesen nem dominosan, hanem előfizetéssel veszem meg a készüléket, mondjuk 20ezerért, és azt a számlát mutatom be. Ez esetben 20ezer forintot kapok vissza, és ha szeretnék egy másik készüléket a hibás helyett amit garanciában ők elrendeztek, akkor ugyanennyiért köthetnék MÉG EGY előfizetést, vagy fizethetnék rá 23ezret, hogy dominoval, hűség nélkül hozzájuthassak, és beledughassam az előfizetéses kártyámat..

    Szvsz. ez minden, csak nem korrekt, egyszerűen szándékos lehúzás ez a fajta garanciáztatás. Ők pénzt adnak, amiből aztán rákényszerítenek, hogy még egy SIMet vegyél, amit soha nem fogsz használni.

    Hát, én nem vettem. 9 éve vagyok T-s, ha lejár a hűségem, biztosan továbbállok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák