Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz HummeRC #1 üzenetére

    "Én is vettem kenyérsütőt kb 2 hónapja. Már nagyon régen szerettem volna, most itt volt az apropó rá."

    A tiédnek mi a márkája? Csak kíváncsiságból kérdem...

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    "Azóta meg porélesztőt nem kapok sehol de még simát is csak nagyon ritkán egy keveset."

    Én ha jól emlékszem, február első felében mentem el bevásárolni a tecsoba. Vettem 60 kg lisztet, meg vagy 80-100 csomag élesztőt, még kb. 2-3 hónapot nem kell kenyeret vegyek a boltban. Egyrészt nem szeretek sorba állni, másrészt bőven elég nekem heti egyszer az anyósnak bevásárolni most. Azóta én sem találok, de vadászok rá ettől függetlenül. :)

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    HOGYAN KÉSZÍTS KENYERET, HA NEM KAPSZ SEHOL ÉLESZTŐT? TÖBB KLASSZ MEGOLDÁS IS LÉTEZIK!

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    " Az enyémhez adott receptkönyv elég sós kenyeret csinál, ha meg kihagyok belőle, nem kel meg rendesen. Ehelyett használod az ételízesítőt (vegetát)?"

    Hát, nem vagyok benne biztos, hogy a só miatt nem kel meg neked rendesen. Sztem inkább kevés az élesztő benne, nem? Amúgy most megnéztem a régi tescos füzetet és a mostani lidlis füzetet is, eszem ágában sem lenne a kis kenyérhez 1 TK, a nagy kenyérhez 2 TK sót adni. Az úgy sztem sok. Viszont a lidlis vegetából a 2 TK megy bele, és nem sós, hanem nagyon kellemes íze van. És amíg nem vegetát használtam, addig is csak szemre sóztam, egy kicsit csak. A többi "alkatrész" előírt mértékét tartom.

    [ Szerkesztve ]

    https://gamergep.hu/

Új hozzászólás Aktív témák