Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Abu85 #3 üzenetére

    Még egy-két ilyen és előfizetek a PH!-ra! :DDD

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #46 üzenetére

    melyik az a két szereplő a piacon?
    az intel? az amd? az arm? a power? a mips? a sparc?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz Abu85 #50 üzenetére

    Ebben igazad van, hogy az intel elhanyagolta a saját piacát, csak épp az annyira elterjedt, hogy nem lehet kiütni, Ez a folyamat, hogy az intel megremegjen 4 - 5 éves folyamat lesz. A Ryzen nagyon jól áll, de csak papíron. Eladásokban nem hozza azokat a számokat amit hozhatna. Ha egy negyed, fél évet nézel meg, akkor is csak hurráoptimizmus van, mert vagy az AMD nem tud szállítani (notebook processzor piac), aminek semmi köze a szerverhez, mert itt pont tud szállítani, erre nagyon ráhajtottak kb 1,5 éve, hogy itt legyen gyártókapacitás, gyakorlatilag a komplett notebook piacot beáldozták a szerver piac oltárán.

    Az intel nem hülye nem véletlenül a csúcsprocesszort dobta el, mint feljebb írtam sem az Intel sem az AMD nem ebből fog megélni. Ha már lehet, akkor azt adja ki amiből valóban el is tud adni látható mennyiséget. A 7742 a való világban a kinek nagyobb a .... kívül túl sok minden hasznot nem fog hozni, mint írtam, mint hogy az informatikai lapokon leírhatjuk, hogy ezt is tudja az AMD: Szuper és?

    Ebbe igazad van, hogy feladja a jelent a jövőért, csak azt kellene látni, hogy ameddig az Intel a Daimler, az AMD a Suzuki, ami a maga nemében is megnyert vagy 9 Pikes Peak felfutót, de ez ugye nem összemérhető azzal, hogy a Daimler mindenhol ott van, ahol 4,6,8,10,12 kerék is van, és a világ minden égtáján, a miniautótól, a kamionig, és évtizedek óta több kategóriában is dobogósok.

    Szóval ezzel az AMD - Intel sztorival azért még várnék 1 - 2 évet mielőtt komolyan belefektetnék AMD-s eszközökbe. És mint a piac mutatja nem csak én vagyok ezzel így.

    Ennek ellenére persze az AMD jelen pillanatban egyszerűen technológiailag majdnem mindenben jobb az Intel megoldásainál. De ez elég lesz vajon, akkor ha az intel is magára talál?

    A piac másik problémája, hogy az AMD eddig nem volt képes 5 évnél tovább fenntartani semmilyen potenciált a saját eszközeivel kapcsolatban. Már 50 éve. Mi is fogunk venni AMD-s eszközöket, ha majd komolyabb üzleti referencia is lesz a szuperszámítógépeken felül, amit egy valódi iparvállalat nem sok mindenre tud használni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Darmol

    senior tag

    válasz Abu85 #50 üzenetére

    ABU még mindig nem érti a lényeget.
    A zintel technológia legyőzhetetlen. Azért lőtték le az új fejlesztéseket, mert a régi még legalább 10 évig verhetetlen, mert mindenki zintelt akar, mert senkinek nem kell más.
    Ha kell, bárki vár éveket az új szerverparkok felhúzásával! Amazon, MS, Google, és a többi senkiházi, akik nagy tételben rendeltek AMD-től szerverparkokba, felhőszolgáltatásba mind el fognak bukni, mert nincs más út! Különben is ki az a Cray, hogy AMD-re vált, hiszen nyilvánvaló lett, hogy nem tudják hogyan kell _igazi_ szuperszámítógépet építeni? Egyébként is kit érdekel néhány tízezer proci, néhány millió mag, néhány milliárd dollár? A szerver piacon ez nem számít!
    Én vágom a tutit tesók!
    Csak azért van AMD-m mert nincs pénzem zintel procira, de szükségem van a teljesítményre, és fele annyi lovetáért megkapom ugyanazt vagy többet AMD-vel, és még levegő cseppfolyósító gyárat sem kell építenem mellé.
    De lélekben veletek vagyok tesók!
    UMM!-UMM! (most a mellemet döngettem)
    CSAKAZINTEL!! :R
    Ha nem lennének olyan igencsak nagy formátumú emberek akik tudják hogy működik a tranzisztor, van varázsgömbje, és ebből következően kívülről fújja mit fog vásárolni a jövőben úgy általában mindenki, még a végén azt gondolnám a zintel 2020-as értékesítési előrejelzése alapján, amitől a részvényeinek értéke hirtelen a felére esett egy sosemvoltmégjobb üzleti év után, hogy a jelenlegi helyzetben bajban van.
    Szerencsére vannak akik jobban tudják, mint maga a cég.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák