Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #11 üzenetére

    Milyen döntésekkel? Kielemezted az elmúlt 5 év kettő cégre vonatkozó gazdasági döntéseit? Ami hatással lesz a következő 10 évre?
    Az mondjuk nem zavar gondolom, hogy az AMD nem szállít processzort, 0 petákot költ reklámra. 0 a promóció.
    Nem én találtam ki, német belsős emberek beszélik a dolgot.
    Nem fog nyugi.

    Nem a Kádár rendszerben vagyunk. Bár ez nem látszik sajnos...

    Ott ez a mese elmenne, hiszen minden jó proletár tudja, hogy kádár jancsi bácsi mindennél jobban szerette krumlilevest még többen látták, hogy panelban lakott, de még ennél is többen látták, hogy a Balatonban a proletárokkal fürdött együtt....

    Tudod van a szemét nyugati vicc:
    Kádár János és J. F. Kennedy találkoznak. Kádár udvariasan megkérdezi: „Elnök úr, hogy élnek önöknél az emberek, mennyit keresnek, mire költik?”„Hát nálunk egy átlagos dolgozó megkeres ezer dollárt havonta. Ebből százötven dollárt levonunk adóba, száz dollárért élelmet vásárol, ugyanennyit ruházkodásra költ” –s ezzel Kennedy megáll a felsorolásban.„Jó, jó –mondja Kádár -de a többit mire költi?” Kennedy széttárja a kezét: „Nem tudom. Nem érdekel minket. Nem kutatjuk.”Most Kennedy kérdez: „Önöknél hogy élnek az emberek?”„Nálunk egy átlagos dolgozó megkeres havi ezer forintot. Ebből hétszáz forintot elkölt élelemre, négyszázat ruházkodásra, másik négyszázat félretesz kocsira” –s itt Kádár megáll a felsorolásban.„Jó, jó –mondja Kennedy -de hát a többi pénzt honnan szerzi?” Most Kádár tárja szét a karját: „Nem tudom. Nem érdekel minket. Nem kutatjuk.”

    Na ezek a hozzászólások a való világban kb ennyire valósak. Kádár és Kennedy soha nem találkoztak...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Prof #14 üzenetére

    Igen. Pont ez az amit a kolléga nem tud, csak károg. Na látod, legalább Ő sem tudja mi az a tranzisztor. Én még Elektronikai műszerész ként végeztem, szóval legalább ezt tudom :)

    (#15) Startup

    Hagyd, csak hülyeségeket beszél. Én már szóba sem állok vele.

    Hát Ha te nem, akkor aztán ez sokat elmond. Hiszen ki ha te nem... :D :DD Mester! :U

    (#26) mipocsvan

    Hogyne tudná, főleg ha szóba áll veled... ;) Játszd meg, ki tudja... Lehet, hogy Nostradamus újjászületett.. ;]

    (#46) Abu85

    Szerintem...
    Azért ne tévedj el, a legerősebb processzorok soha nem fognak dominálni sehol. Ez általában arra szokott jó lenni, hogy megmutatják, hogy ezt is tudjuk, és kb itt a vége. Hiába a 64 magos EPYC (7742) ez a töredéke lesz az eladott processzoroknak, és nem csak azért mert az VMware és a többiek is kettő licencet számolnak el egy ilyen termékre, hanem azért is mert mire ezek használhatóak lesznek a szuperszámítógépeken felül addig már a kutyának sem kell majd ez a modell, mert másik 4 ami olcsóbb és újabb lesz.
    A másik, hogy a szerver processzorok esetében soha nem a csúcsmodellek fognak menni, hanem a 14 - 32 core-os modellek így 2020 - 2021-ben. Miért? Mert a legtöbb nagyvállalat, aki megveszi ezeket a termékeket, nem Názáreti Jézust fogja meghallgatni a prohardver fórumból, hanem oszt és szoroz, majd megnézi mennyibe kerül egy blade , egyedi cloudsystems rendszerek, egy dual socketes elrendezésben, és azonnal kijön, hogy melyik processzor és milyen sebességgel fogja megérni. Na azt most mondom neked, hogy nem a 7742 lesz a befutó. Az AMD vonalon már 7542-nél a legtöbben meg fognak állni. 7500, 7400, 7300-vól megy el majd a legtöbb mert ennek van értelme nagy tételben.

    A szerver üzletágat soha nem a szuperszámítógépgyártók tartották el, hanem a nagyobb iparvállalatok, cloud szolgáltatók, esetleg a nagyobb büdzsével rendelkező kormányok (USA, Németország, Japán, GB, Svájc, Kína stb...)

    A másik, hogy a kisebb magszámű processzorok között nincs ekkora fogyasztás beli különbség, mint a itt néhányan próbálják elmondani, a másik, hogy mennyi nm max itt számít meg egy szuperszámítógépnél, mert máshol ezzel max, akkor számolnak, ha több száz chassis van, vagy nincs megfelelő technológia ami ezt kezeli. (pl: HP Matrix).

    Illetve a nagyon kicsi cégeknek is fontos lesz, mert olcsóbb lesz az AMD mint az Intel még egy ideig. Aztán mikor elkezdik emelni az Árakat, akkor meg azért nem veszik majd meg az AMD-s szervereket.

    Itt meg ott van az Intel is.
    Szóval ez nem ilyen egyszerű... Szerintem

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Abu85 #50 üzenetére

    Ebben igazad van, hogy az intel elhanyagolta a saját piacát, csak épp az annyira elterjedt, hogy nem lehet kiütni, Ez a folyamat, hogy az intel megremegjen 4 - 5 éves folyamat lesz. A Ryzen nagyon jól áll, de csak papíron. Eladásokban nem hozza azokat a számokat amit hozhatna. Ha egy negyed, fél évet nézel meg, akkor is csak hurráoptimizmus van, mert vagy az AMD nem tud szállítani (notebook processzor piac), aminek semmi köze a szerverhez, mert itt pont tud szállítani, erre nagyon ráhajtottak kb 1,5 éve, hogy itt legyen gyártókapacitás, gyakorlatilag a komplett notebook piacot beáldozták a szerver piac oltárán.

    Az intel nem hülye nem véletlenül a csúcsprocesszort dobta el, mint feljebb írtam sem az Intel sem az AMD nem ebből fog megélni. Ha már lehet, akkor azt adja ki amiből valóban el is tud adni látható mennyiséget. A 7742 a való világban a kinek nagyobb a .... kívül túl sok minden hasznot nem fog hozni, mint írtam, mint hogy az informatikai lapokon leírhatjuk, hogy ezt is tudja az AMD: Szuper és?

    Ebbe igazad van, hogy feladja a jelent a jövőért, csak azt kellene látni, hogy ameddig az Intel a Daimler, az AMD a Suzuki, ami a maga nemében is megnyert vagy 9 Pikes Peak felfutót, de ez ugye nem összemérhető azzal, hogy a Daimler mindenhol ott van, ahol 4,6,8,10,12 kerék is van, és a világ minden égtáján, a miniautótól, a kamionig, és évtizedek óta több kategóriában is dobogósok.

    Szóval ezzel az AMD - Intel sztorival azért még várnék 1 - 2 évet mielőtt komolyan belefektetnék AMD-s eszközökbe. És mint a piac mutatja nem csak én vagyok ezzel így.

    Ennek ellenére persze az AMD jelen pillanatban egyszerűen technológiailag majdnem mindenben jobb az Intel megoldásainál. De ez elég lesz vajon, akkor ha az intel is magára talál?

    A piac másik problémája, hogy az AMD eddig nem volt képes 5 évnél tovább fenntartani semmilyen potenciált a saját eszközeivel kapcsolatban. Már 50 éve. Mi is fogunk venni AMD-s eszközöket, ha majd komolyabb üzleti referencia is lesz a szuperszámítógépeken felül, amit egy valódi iparvállalat nem sok mindenre tud használni.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Darmol #61 üzenetére

    Jó látni, hogy nem tudsz szöveget értelmezni. Mert láthatóan valahogy nagyon félrecsúszott valami az anyaggal, amit szívsz. Hagyd abba nem lesz jó vége ha hülyét csinálsz magadból.

    (#55) Hieronymus

    Ryzen 4000-re gondoltam abból nincs. A másik, hogy ha visszaolvasol, akkor az összes notebook topikban megjelennek egyének és elmondják, hogy nincs AMD-s notebook. Ennyi mert egyet sem találtak, ami pont ugyanolyan lenne mint az Inteles, kb 30-os bizonyítottam, hogy ez hülyeség, akkor előjöttek a homokos rénszarvasokkal. Hát ilyen ez a néplélek..

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #68 üzenetére

    Na Te vagy az egyik, aki még nem talált semmilyen notebookot az elmúlt 3 év alatt, mert mindennel bajod volt ami AMD. De szar az Intel... Szóval jobb lenne, ha inkább csendben maradtál volna.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #70 üzenetére

    Ja ja, azt már előzőleg is bizonyítottad, hogy Nostradamus reinkarnációja vagy.... De most már tisztánlátó is. :R

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák