Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabi®

    addikt

    válasz totron #182 üzenetére

    25 éve nem M.o.-n élek. és amikor ránézek ezen eszközökre, akkor valahogy soha nem próbálom magam meggyőzni, hogy "- igen, valami olyasmit adnak nekem 450 ezerért, ami hihetetlen", hanem valami olyat, amibe én mindig az eredeti árát láttam, hogy mennyit is ér, én minden iPhone-al úgy vagyok, hogy 500 dollárnál nem ér többet, valahogy engem nem tudnak "átcseszni", azt a marketinget még nem tudta a cég villantani, hogy azt mondjam:
    "- enélkül élni sem tudnék", ezért nagyon könnyelműen vagyok e tekintetben, mert ezen eszközök számomra semmilyen értéket nem képviselnek, és számtalan topikban is kifejtettem, hogy tokba sem rakom őket, ha betörik- törjön, használom úgy, ameddig él. ;]
    Egészen elképedek amikor olvasom, hogyan változtatta meg az életüket embereknek, ezen eszközök, milyen életük volt előtte ? Szinte már szürreálisnak hat. Ez vagy a keleti blokk "hagyatéka", vagy egyeseknek tényleg annyira tompa/vagy nincs érzelmi intelligenciájuk, hogy egy tárgy miatt éveken át tartó blődségekkel csapják be saját magukat is. És terjesztik az önigazolásukat, hogy " - én döntöttem jól".
    Hál istennek ez nyugaton nincs jelen, csak itthoni tévképzetekben/sztereotípiákban létezik, hogy megnézik milyen készüléket raksz ki az asztalra, vagy milyen márkájú pulóver van rajtad.
    Amerikában sokkal-sokkal reálisabb az értékrend, mint itthon. Az ottani fiatalok nagyon hamar megtanulják mi az a "hitel", és mennyi idő visszafizetni, és mire fogják legközelebb felvenni, sokkal hamarabb vannak tudatosítva a fiatalok a felnőtt életre, a családra, a komoly kapcsolatra stb.
    Nálunk meg vannak a pállott szájú 25 éves, pattanásos szűz srácok, akik azt sem tudják mit kezdjenek magukkal, és folyamatosan az itthoni környezetnek akarnak megfelelni, és ez rohadtul káros a szociális jellemfejlődésre.

    Bocsi, jó hosszú lett. :R :R

    #181 Tikakukac Így van, igazad van :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák