Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Kékes525 #52 üzenetére

    "Hogy kellet volna kérdeznem?"
    Például így:
    "Amiatt mondod ezt, mert a hangerőszabályzó ront a hangminőségen?" Kihagyva ugyebár azt, hogy szerintem ront, mert hiszen nem "szerintem" ront, hanem nyilvánvalóan ront, - hogy is lehetne ez másképpen?
    És akkor én válaszoltam volna, hogy igen, amiatt mondom. Az olcsóbb árkategóriákban sokszor nagyobb teret kapnak a hangminőségszempontok helyett a praktikus szempontok, ott tehát nagyobb szerepet kaphatnak az ilyen kisegítő eszközök, amelyek egyébként persze rontanak a hangminőségen, de az alsóbb kategóriákban ez kevésbé feltűnő, és kevésbé baj a felhasználók többsége számára. A magasabb árkategóriákban egyre nagyobb azok aránya, akik kifejezetten a hangminőség érdekében költenek pénzt a fejhallgatóra, az ő számukra tehát kifejezetten zavaró lehet a hangerőszabályzó a vezetéken - amellett, hogy nekik nincs is ilyesmire szükségük, mert ők zenét hallgatni akarnak minél nyugodtabb és alkalmasabb körülmények között, nem pedig kiegészítő szolgáltatásokat használni. Ráadásul, a magasabb hangminőségű-kategóriájú készülékekben feltűnőbb is az a hangminőségveszteség, amit a pluszban beiktatott kiegészítő szolgáltatás okoz, tehát jelentősebb a kár is.

    (És ha itt most "eleve magasabb" hangminőségről beszéltem, ahhoz ne keverd ellentétbe a másik topikból való válaszomból a "nincs olyan, hogy "A" hangminőség" kifejtésemet!)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák