Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz nyisziati #49 üzenetére

    "Az emberek" pont arról híresek, hogy objektív és megalapozott döntéseket hoznak, főleg ha segítenek nekik kicsit a döntésben. Tele a világ kiváló példákkal. Itt mindössze a hazugsággal meg a ferdítéssel van a baj, de akkor ezt másként látjuk.

  • hunluki

    senior tag

    válasz nyisziati #49 üzenetére

    Nézz körül ismerőseid közül és számold meg hány emberkének elég egy böngésző, egy vlc, meg egy torrent kliens.

    Na ők hibátlanul ellennének linuxon is, de ahogy írták is gyárilag winnel jön majdnem az összes lapos, úgy is marad. Vagy ha valami tönkrevágódik rajta/gyárilag üres akkor jó esély van rá hogy szomszédpistike már pakolja is fel a warezwint még akkor is ha ott a gyári matrica az alján... nem egyszer láttam ilyet, néztem kérdően miért? Válasz: Csak home/pro a matrica, ő ultimate-et rakott fel mer az a legkirályabb.

    Okcsá :D

  • Bici

    félisten

    válasz nyisziati #49 üzenetére

    Egyébként mi is szenvedünk a linux használattól, de nem akarjuk beismerni, mert az ciki lenne.
    Nagyon szeretnénk már végre windows-ozni, de nem tehetjük, mert a magunk által teremtett csapdába estünk.
    Légy emiatt picit elnézőbb velünk, mert olyan ez, mintha valami nagyon kényelmetlen ruha lenne rajtunk, folyamatos ingerültséget okoz.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • nyisziati

    veterán

    válasz CPT.Pirk #50 üzenetére

    Igen, lecseréltem. csak közben nem akarom megmondani az embereknek, hogy konzumidióta birka, aki MIUI-t használ.

    (#51) Dave™: hosszútávon azért tudják az emberek, mi a jó. Azért a Linux-szal még mindig sok szívás van. Jelenleg nekem sem megy a 16-os Ubi, mert a legutolsó frissítésnél valami a grafikus kártyánál elmihálylódott, és az újratelepítés se segített. Viszont az XP még mindig vígan elvan...

    (#52) hunluki : lásd eggyel föntebb. ELVILEG jó lenne a Linux, de a gyakorlat a sok kis hülyeséggel rácáfol. Hidd el, nem rosszindulatból írom, de 2009 óta Linuxozok (Ubival és Fedorával), és Windows alatt a negyedét nem nyeltem, mint ezek alatt.

    (#53) Bici: értem én az iróniát, és meg is hagyom nektek ezt a rendszert. Eleget küzdöttem már vele. Sh4dow egyszer be is szólt, hogy "nem is akartad ezt annyira". Lehetséges. De valahogy a windows akkor is kezesebb volt hozzám (khm, kb. az elmúlt ~28 évben végig). Sőt, az Android is, pedig valahol az is egy Linux fork - csakhát amögött ott áll egy multimilliárdos vállalat, amelyik a kezem alá dolgozik. És így még a CM (ill. már Lineage)fejlesztése is könnyebb (nekem meg könnyebb felrakni...)

  • cog777

    senior tag

    Nem csodalkozom azon hogy a linux nepszerubb a felhoben. Egyszeruen kisebb a hardver igenye es jobban konfiguralhato.
    Tanulasi cellal en is berlek egy vm-et, 1 core CPU, 1GB memoria, minimalis helyfoglalas.

    Siman tudtam szimulalni a cegen beluli enterpise megoldas minden egyes reszet. Ami a cegnek is ingyen van, kiveve a szerver berlest termeszetesen.

    Az hogy minden elemet meg tudom tanulni ingyen otthon, eleg fontos erv. Docker is eleg jo jatek amit akar egy RPi-n is lehet futtatni.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz nyisziati #54 üzenetére

    "Igen, lecseréltem. csak közben nem akarom megmondani az embereknek, hogy konzumidióta birka, aki MIUI-t használ."

    Feltételezem referáltál itt valamire a topikban, de mégis, ki volt az, akit itt atrocitás ért, mert windowst használ?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz nyisziati #54 üzenetére

    Van egy géped, amin szívtál valamivel. Nekem meg van egy szkennerem, amit MS oldalon utoljára XP-n lehetett használni, már W7-en sem ment. Linux alatt meg driver telepítése nélkül megy. Most én is írhatnám, hogy mekkora trágya a Windows. Remélem érted a hasonlatot...

    6 gépen dolgoztunk a cégnél 8 órában, Mint és Ubuntuk voltak. Felraktuk őket, aztán mentek.

    Idehaza most azzal szívok, hogy az AMD driverének egyes beállításai Win10 alatt olyat okoznak, hogy egy kép betöltésekor (a win10 saját képnézegetőjével) 1-2 másodpercre megáll az egér is, aztán megy tovább. Mindegyik rendszernek megvannak a maga szépségei...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Dave™

    nagyúr

    válasz nyisziati #54 üzenetére

    Én meg pont azóta nem szívok, amióta kizárólagosan Linuxot használok otthon és munkában (3 éve), ellenben nem értem mi a probléma (dehogynem), amikor rendszeresen hallom a MÁR MEGINT FRISSÍT felkiáltást :) De mint tudjuk a frissítések csak Windowsnál vannak és csak az kényelmes, a Linux az bonyolult és időigényes :D

    Ja és túl sokat gondolsz az emberekről, meg hogy tudják mit akarnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Dave™ #58 üzenetére

    Egyébként frenetikus, hogy csak belinkeltem egy képet, amin a ms szidja a linuxot (az Azure-os véleményével ellentétben) és egyből linwin hitvita lett belőle...

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Apollyon #59 üzenetére

    Hat de direkt ezert csinaltad, sokadszorra fordul elo :)

    while (!sleep) sheep++;

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz emvy #60 üzenetére

    Tehát ha a nagy ms valami valótlant állít a linuxról (mint ami a cikkben is szerepel, illetve amit én is linkeltem) akkor tilos ezt megemlíteni?
    Továbbá, légyszíves linkeld ide azokat a topikokat, ahol én linwin flame wart robbantottam ki.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • hunluki

    senior tag

    válasz nyisziati #54 üzenetére

    Elvileg és gyakorlatilag :) Nyilván gép meg egyénfüggő is, akinél én feltettem ott nincsenek apró idegesítő dolgok, talán egy apróság szokott szembe jönni, hogy ha pw nélkül indul a gép (nagymama use-nál ez a jellemzőbb) akkor chrome/ffox szokta kérni az első jelszavak beillesztésekor hogy a pwchain-t oldd fel, de ez is néhány kattintás megoldani, utána gond nélkül megy.

    ps: sose voltam az a hittérítő fajta, igazából azért került ezekre a gépre valamilyen linux mert pont hogy nem volt időm/energiám foglalkozni azzal hogy wint vírustalanítsak, illetve az aktiválatlan windowsokkal szerencsétlenkedjek és a felhasználás jellege simán belefért a win mentességbe. Sok helyen amúgy már 12.04-es ubi óta megy az LTS --> LTS frissítgetés és (kopp-kopp-kopp) eddig semmi gond nem volt. Igaz nem is hardcore felhasználásról van szó, esetek többségében chrome, vlc meg random beépített képnézegető.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    Erről az egészről az jut eszembe, hogy a Lamborghini, hogy elfuserálta a Asterion-t, mert lehet, hogy 910lóerős, 320-al lehet száguldozni, de egy 12t utánfutót már nem bír el, a billenő részt se tudja meghajtani, a termőföldön meg nem hogy elakad, de még rámenni se tud. Pedig, a Lamborghini nem ma kezdte a traktor gyártást, dehát aztán átnyergelt a sportautók gyártására is és az Asterion egy sportautó, nem traktor.
    A Lamborghini Spark 210 pedig hiába 210 lóerős mégis csak 50el tud döcögni, oké van 9,2t emelőereje. De hiába 27 milla a diszkóban még se lehet felvágni vele a csajoknak. Legalábbis tuti kiröhögne, hogy huh egy Lamboval jöttem, ott áll kint, 210 lóerős kis szépség, aztán a szöszi röhögőgöcsöt kapna előtte.

    Ugyanez a Linux vs Windows. Próbált már valaki hackelni? Hát, hogy az NMAP és a Wireshark elfut windows alatt még nem teszi bajnok gépé.
    A kismillió linuxos játéktól se fog futni RedHat alatt a pubg
    Oracle RAC-t nem hinném, hogy bárki is Windowsra telepítene.

    Persze a mezei windowsos akinek az élete Photoshop és pubg az azt mondja a Linux milyen béna. Jó kérdés ki nem lát tovább a saját dolgain.

  • vicze

    félisten

    válasz borg25 #63 üzenetére

    "NMAP és a Wireshark elfut windows alatt még nem teszi bajnok gépé."
    Speciel nem fut le rendesen, csomó típusú scant nem lehet csinálni socket korlátozások miatt (főleg UDP), ha nagyon sokáig hackeled lehet hogy megy, de nem éri meg azt a vesződést egyáltalán, főleg hogy kockáztatod a helyes kimenetet.
    Azt nem tudom, nem próbáltam, hogy a WSL változtat-e ezen és Linux image-ben értelmesen működik-e.

    "Oracle RAC-t nem hinném, hogy bárki is Windowsra telepítene."
    ;] Csak hiszed. Kellett támogassam, mert a fejlesztő beadta az ügyfélnek, hogy a csodás Java alkalmazása csak Windows-on fut, valaki meg el is hitte és sikerül értelmes dokumentáció nélkül átadni, egy Windows klaszteren(3gép) futó RAC-et WebLogic, amit a Windowos és az Oracle-es kolléga is csak bottal mert piszkálni. Mai napig a leggányabb fos az a rendszer, amit életemben láttam. Aztán sikerül rábeszélni, hogy legalább a RAC-et mozgassák már át RHEL-re, de a WebLogic maradt Windows-on. :) :W

    PUBG is csak a hulladék DRM-e miatt nem megy Linuxon, azt kivéve nem lenne már olyan nagy gond. Reméljük a Proton fejlesztése majd sokat segít rajta. :R

    (#59) Apollyon: The war is in your head, in your head, in your head.... Zombie...

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz nyisziati #54 üzenetére

    konzumidióta birka, aki MIUI-t használ.

    Itt vagyok egynek! :) Te telótudorként láttál már olyat, hogy mondjuk a Xiaomi telót 15-20 eft-tal olcsóbbért adják, ha nem MIUI van rajta? Mer'ugye a notebookoknál a Wines 25-30 eft-tal drágább. ;)

    Akkor lennék talán még nagyobb idióta, ha a 15-20 eft-tal drágább Xiaomit vettem volna meg MIUI-val!
    Mindegy, azért jó példa volt tőled, köszönjük! :R

    Olvasom, hogy 2009 óta jóval többet szívsz a Linux-szal, ez érthető, de az utóbbi években kicsit fejlődött a desktop Linux, persze ezt azért te is tudod, csak jój hangzott ez a 2009 óta szöveg. ;)

    Tudok olyan komáról, akinek ükaptya ekével szántott régen, a koma most meg be sem száll a trakiba, mert az GPS-szel elszántogat magában. Egyszóval régen többet szívtak az emberek.

    Én totál laikus voltam Windowshoz is, aztán 5 éve kipróbáltam a Linuxot, a mai desktop Linuxok mezei felhasználónak 100x egyszerűbbek használat szempontjából, feltételezve azt, hogy a telepítéshez és később is legalább annyi időt szánunk rá, mint amennyit Windows-ra szánnánk! Sok agyalap a Wines rutinjával rápróbál egy Ubuntu/Mint-re és félóra múlva azt mondja, hogy ez nem jó semmire, nem is tudja futtatni a megszokott programjait...... egyszóval a Linux nem Windows. No meg jön a sok okos, hogy nincs ám ingyér a Linux sem, mert sok időt bele kell ölni a megtanulásába....na persze, mert a Windows telepítés/használat az ment anyatejjel a lütyő agyába neki! ;]

    Azért jó egy ilyen cikk utáni okosságokat olvasni...... :D Hajrá!

  • Dißnäëß

    veterán

    A cikket elolvasva tök jópofa, hogy itt többen is a ragozáson akadtak fent, Azurét, Azure-on, satöbbi, mindenfélén. Tegyük már egyszer s mindenkorra tisztába, hogyan kell ezt a szót kiejteni rendesen. Bár egyesek még mai napig magyar "dos"-nak ejtik a DOS-t is ("dosz" helyett), min csodálkozok ? .. :W

    Tehát az Azure az valami ilyesmi kiejtésben: ˈæʒər
    De ennél sokkal szebben van itt kiejtve: [link]

    Akinek esetleg fentebbi angolóráról ismeretlen lenne, csak mondja úgy magyarul egyszerűen, hogy "ezsör" és ragozzuk ennek megfelelően (az "ö" számít rag szempontból úgyis), tehát a kiejtésnél maradva: ezsört, ezsörben, ezsörből, ezsörre, ezsörön, ezsörnek, satöbbi.

    Ne keverjük már a szezont a fazonnal, amikor nyáron a légy belepottyan a sörbe, azt sem úgy mondom, hogy "beleesett egy légy a söromba". :N

    De amúgy most magam ellen beszélve kurvára megfoghatta mindenki az eredeti iromány lényegét, ha már értelmesen nem lehetett belekötni, ez így mentőövnek még mindig jó volt egy kis kötekedésre. Most engem mentett meg, mert rég agyonfrusztrált már az, mennyire b*nak az emberek a helyes kiejtésre a legkomolyabb szakmai fórumokon is (IT köznyelvben pláne).

    Csirió :)

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák