Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    Erdekes, amiket irtok, mert en eleg regota hasznalom, egyetlen bugot talaltam eddig ami zavart, es az se feltetlen az alkalmazasban van: a tavszamlarol ha automatizalva atkuldtem a szamlat es nem azonnal tudtam OK-zni, par perc mulva mar doglott volt, nem lehetett kifizetni (bar az is lehet, hogy ezt azota korrigaltak, mostanaban havi 1x belepek es kattintok).
    Ellenben egy darab 6 karakteres jelszo (nem pin-kod es nem kartyankent valtozo) vedi, mar 3x pakoltam telefonvaltaskor (egyiknel serult a mem.kartya de a korabbi QR-kod mentesbol visszaraktam a kartyakat ujabb dijfizetes nelkul), szoval nekem eppen semmi bajom vele.
    A paypal tok jo, ellenben nem lehet a szolgaltatokat (en arra hasznalom inkabb, tavszamla meg telenor, meg egyszer edigital is volt) fizetni vele. Teny, ezeknel mind lehetne kartyaval fizetni, meg megjegyeztetni az adatokat, de akkor az mar tenyleg ellenorizetlen, az adott webhelyekben kell megbiznod, vagy mindig egyesevel begepelgetned. Persze ha ezeken lenne pp fizetes (felar nelkul, mert lattam mar ahol lehetett de felarasan), akkor lehet hogy arra szoknek ra (ebben a visszateriteses kartyaval fizetes elonye az atutalassal szemben a szempont leginkabb), de addig ez nekem megteszi.
    A dijnet sajat programja (iCsekk) nekem sokkal kevesbe tetszik, bar az barmilyen kartyat megeszik, de ott me'g ennyi vedelem sincs, allitolag azert mert ott azt mondtak, hogy egyszerubb legyen a regisztracio es a hasznalat. (A bankkartya.hu-n volt talan a ket appnak valami bemutatoja, azota hasznalom oket. De lehet hogy rosszul emlekszem, es mashol...)

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz LordX #22 üzenetére

    "Tok jo" a weboldaluk, nekem FF alatt nem lehet a szalagban levo menure kattintani, mert felugrik egy masik menu...

  • axioma

    veterán

    válasz k.kristof #28 üzenetére

    A kod olyan, mint pp regisztracional, neked ez mar nem info, de talan masnak igen.
    Tehat a kod egybol eljut a bankodig, csak egyes bankok nem is teszik elerhetove a foglalasban levo teteleket, masok a teteleket igen, de a "sallangot", a megjegyzest peldaul, azt nem. De van ahol netbankon is megtalalhato azert, csak mashol kell keresni.
    Az viszont mindig igaz, hogy a bank mar latja a teljes tranzakciot, tehat ha felhivod a bankod telefonos ugyfelszolgalatat es be tudod azonositani magad, akkor azonnal megtudod a kodot. Es altalaban - par kisebb penzintezetet kiveve - 0-24 elohangos operator az van.

    zsigus: Abban, hogy a masik oldal, a szolgaltato is elfogadja, mig a paypalt NEM. Nekem is van paypal, van iCsekk es van MCM, ezekkel tudom lefedni az osszes fizetesemet... Mondjuk en nem vagyok para's, ha egy Amerikaban is meghonosodott szolgaltato van a tortenetben, ott egy kicsit mas a penzugyi kultura, nem tartok attol, hogy egyszer csak megkarositanak (persze allando fizetesi engedelyt nyilvan esszel kell osztani, mert onnantol mar nem az o saruk, ha engedted, me'g ha nem is akartad, kb. ez az egyetlen amire vigyazni kell, csak egyszeriekkel nincs mitol tartani).

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz Tutu7030 #36 üzenetére

    A tavszamlanal ket lehetoseg van.
    1. Belepek, uj szamla, kifizetes MCM azaz megkerem hogy kuldje at, csippan a mobil, jelszot adok, kesz.
    2. Alapbol beallitod automatikus fizetesre valamelyik fiz. eszkozodet, ez utobbi lehet a MCM is -- na itt volt nalam problema, mert altalaban deli 12-kor jott az uzenet, ami raadasul nalam nem is a leghangosabb, es par perc mulva annak ellenere nullazta, hogy ejfelig meg hataridon belul voltam (nem mellesleg mcm-mel - is - ki lehet fizetni lejartat is). Elonye, hogy a fizetesi hatarido utolso napjan megjonne magatol, mert elore minek fizetnem ki (foleg a honap vegen jovo szamlaknal ciki ez, mert meg nincs penz kifizetni, a hatarido ugyan a kov. honap, csak akkor mar nem jon ertesites csak mondjuk a T-tol a +500Ft a kov. szamlaba). Csak epp kifizetni mar mire kezhez veszed a mobilt, feloldod stb. nem lehet.
    Azt megertem, ha mondjuk az elozo szamlat az ugyanattol a szolgaltatotol egy uj erkezese felulirja, vagy mondjuk 24 ora mulva torlik, bar ennek valos kockazatat nem feltetlen latom inkabb csak mint altalanos biztonsagi elv, de ezt a nem klikkelessel kikuldott szamlat legalabb par oraig tarthatnak.

    Aztan lehet, hogy ez javult... de nem neztem mostanaban, majd legkozelebb atallitom.

    [ Szerkesztve ]

  • axioma

    veterán

    válasz GeryFlash #41 üzenetére

    Mivel nekem a magyar penzugyi mindenfelekkel fennallo egyenlegem erosen negativ, ezert azt elviselnem, ha _mindent_ nullaznanak :D

Új hozzászólás Aktív témák