Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz e00dgy #6 üzenetére

    (No offense) Tipikus szűklátókörűség, de van ilyen. Nem mondom, hogy nem értem meg. Húsz éve valószínűleg még én is ezt mondtam volna, sőt talán még most is, ha nem hallottam volna már azóta néhány minőségibb audiorendszert, hangfallal és fejessel egyaránt (sajnos nem otthon :DDD). Először jó zenét kell hallani egy jó rendszeren ahhoz, hogy elhiggye az ember, hogy egy ilyennek - az árától elvonatkoztatva, ami amúgy igen erősen overkill - ténylegesen van létjogosultsága. Tényleg nem lehet elképzelni máshogy. Nekem pl. fogalmam sincs, hogy milyen lehet egy luxus sportkocsiban ülni, milyen az, ha 3 másodperc alatt százra gyorsul, de el tudom képzelni, hogy baromi jó :). Aki ilyet, vagy épp olyanokat vesz, annak nem fog számítani az ár, csak a minőség. Vagy esetleg még az, hogy amúgy fel is vághat velük ;].

    És nem, egy ilyet nem a hármas metrón vagy a naponta Lajosmizse-Külső és Biharbasznád között harminccal zötykölődő Bizmuton fogsz hallgatni, vagy a Blahán sétálva, de egy ötcsillagos szállodában, vagy a business classon utazva egy Audeze LCD 3-at vagy 4-et, vagy egy Sennheiser HD800-at minden bizonnyal kellemesen meghajt. És igen, sokkal jobb lesz a hangminősége, mint a hájend harmincezres csájnafónoknak egy 2000 Ft-os minőségi noname fülessel.

    #42: Meglepően korrekt hozzáállás :R.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz [CsuCsu] #46 üzenetére

    Fiatalság, tudatlanság bolondság :D. Nincs egyikkel se túl sok baj, az előbbi mindenképp elmúlik, az utóbbi meg korrigálható, ha megvan rá a szándék. Ettől függetlenül ezek tényleg mocskosul drágák, és nem csodálom, ha akár felháborodást is kelt egy ilyen, amikor valakinek az éves fizetése ennyi. És nem kell azt (be)látnia (vagyis hát hallania) egy átlagjóskának, hogy ez tényleg jobb. Azt még az átlag paraszt is el tudja képzelni, hogy egy Koenigsegg vagy egy Maserati jobb, mint egy Suzuki, viszont az empéhármas ugyanúgy szól minden telefonból, mint egy ilyenből. Tapasztalat kell ilyen téren is :), na meg elvakultság. A baromi sok pénzről már ne is beszéljünk :DDD. Egy ilyen lejátszót mondjuk talán én is csak akkor vennék, ha az árának a százszorosa se lenne eget rengetően nagy összeg számomra.

    #47: Azért akinek ilyenje van, annak elég jó eséllyel futja minden másra is. Legalábbis a potenciális vásárlóknak egy igen szűk rétege lehet az (világszerte talán néhány 10, esetleg kicsivel több, mint 100 fő), akinek se lakása, se kocsija, viszont van egy LCD 3-as fejese, meg 2-3 év alatt összekuporgatott egy ilyenre is. Igazán minőségi lejátszót/külső DAC-ot még amúgy én se hallottam, szóval én beérem a sokkal kommerszebb jóval, mert még én se tudom elképzelni, hogy mennyivel tud többet egy ilyen, mint az építtetett fejhallgató erősítőm :DDD.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz dabadab #49 üzenetére

    Full jogos. Az audiofília meg a high end is tiszta ezotéria (a sok dilettáns és komplett hülye/sznob ember miatt), ami nagyon irritáló tud lenni egy többé-kevésbé hozzáértő és/vagy szegényebb zenerajongónak. Sok esetben ráadásul tényleg nem is a hangminőségről szól, hanem csak a sznobizmusról és a felvágásról. Ár/érték arányú teszteknek meg végképp nincs semmi értelme :DDD. Amúgy meg hiába nagyon jó egy high end rendszer, nekem senki ne mondja azt a baromságot, hogy egy pár hangfal húsz, egy erősítő tizenöt milliót ér, egy méter hangfalkábel meg potom félmillió...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz #06658560 #79 üzenetére

    Sőt, derüljön már ki, hogy minden high end gyártó veszteséget termel :U, mert nem 15, hanem pusztán jófejségből csak 10 milliót kérnek egy erősítőért. Ha egy gyártó egyszemélyes is lenne, és a CEO maga faragná a ládát a hangfalhoz a saját maga által ültetett és növesztett mahagóniból, és egyedül több évszázadnyi R&D-t rakna bele még a lakkozásba is, akkor sem lenne egy tízmillás hangfal anyagköltsége néhány százezernél több (az persze vitán felüli, hogy a rengeteg fejlesztés alsó hangon is többszáz milliárdjába került, persze dollárban, szóval a büdös életben nem fog megtérülni). Nyilván árnyalódik a kép, ha tele van a cég "beszállítókkal" (gyakorlatilag ez a tök átlagos helyzet), mert ugye mindenki mocskosan pofátlanul drágán ad mindent (ezüst kábelek, membránok, keresztváltók, vagy az erőlködőkhöz például a vákuumcsöveket), ami a végeredményen még tovább ront, de akkor se fognak azok se milliókat érni.

    Azért egy hangfal vagy erősítő megépítéséhez nem kell űrtechnika, nem véletlenül szoktak többen otthon is építeni (időnként meglepően jó eredménnyel), szóval azért ne hasonlítsuk már egy 1x nm-es gyártástechnológiával, 400 mm-es waferekkel operáló félvezetőgyárhoz. Értem én, hogy az ördög a részletekben rejlik, és nem mindegy, hogy mit hova tesz az ember a hangfalban, vagy épp az erősítőn, de a high end elsősorban a sznobizmus és ezotéria magasiskolája, mert elsősorban dilettánsoknak szól, akiknek többnyire fingjuk sincs a zenéről, a fizikáról vagy az elektronikáról* (mély tisztelet a viszonylag kevés kivételnek, akik amúgy többnyire csak a nyálukat tudják csorgatni az igazán jó minőségű termékekre), és így még könnyebb lehúzni őket. Különben is egy adott szint felett úgyis csak az a lényeg, hogy minél drágább legyen :U.

    Persze minden bizonnyal nem a világ legjobb biznisze az audiofília/high end (bár lehet, hogy köztük van :DDD), és igen, csinálhatnám szebben-ügyesebben-jobban, hogy aztán letaroljam az egész világot a saját audio cuccaimmal, ha meg nem, akkor tulajdonképp befoghatom. Ettől függetlenül fenntartom a véleményemet.

    *Persze ettől még szerethetik a jó zenét és a kiemelkedő zenei hűséget.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák