Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz bteebi #44 üzenetére

    Hagyd, abban az orszagban, ahol az emberek szerint pofatlansag 200 Ft-nal tobbet elkerni sorert, kar a minosegi premiumrol ertekezni. Amikor hazamentem, azonnal sznob lettem a barati koromben, amiert mertem venni egy Greyjoyt...

  • s4tch

    veterán

    válasz bteebi #48 üzenetére

    Attól függ, milyen az az épített fejes erősítő, milyen a füled, milyen zenéket hallgatsz. Tulku rendszere volt a kezemben pár hete (még 1x köszi, örök élmény), a Metallica nem szólt nagyságrendekkel jobban, mint a saját cuccaim, de egy jó minőségű jazz, nagyzenekari felvétel után leraktam az arcom. Snétbergert szeretem, őt eddig csak drága hangfalas rendszeren hallottam olyan dinamikával, felbontással zenélni. Ja, és nem is vagyok már fiatal, és sosem volt különösebben jó fülem, szóval aki erre érzékeny, nagyobb különbséget is felfedezhet.

    Nem kérdés, hogy van valós teljesítmény egy ilyen cucc mögött. Ez nem Beats vagy Skullcandy...

  • #06658560

    törölt tag

    válasz bteebi #50 üzenetére

    Te hajlandó lennél ingyen dolgozni, hogy az adott, extrém réteg igényt kielégítő terméked ne harmincezer Euro legyen, hanem tíz? Lenne mellé másik harminc hasonlóan hülye ismerősöd? A szerszámköltséget hogyan csökkentenéd, ha tudnád, sehogy sem fogsz tudni eladni tíznél többet a termékből?

  • krx21

    nagyúr

    válasz bteebi #142 üzenetére

    Az a baj, hogy ezen eszközöknél az anyag költség amiről beszélsz, az egy dolog. A fejlesztési költség jóval nagyobb szokott lenni. Pláne ha magas minőségű a termék. Az otthon készített hangfalakat meg hagyjuk...
    Néz meg egy komoly gyártót miként tervez meg egyet: igen komoly hangmérőki tervezési munka, nem csak doboz és vágok rá egy lukat amibe beteszem a drágább hangszórót.... Aki jót csinál otthon, az már egy eleve lopott terv alapján csinálja, nem máshogy... Nehéz véletlenül jó hangdobozt csinálni, pláne, ha mellé teszel egy profi gyártót...

    [ Szerkesztve ]

  • fericske

    addikt

    válasz bteebi #142 üzenetére

    Teljességgel érthető az álláspontod.
    Te egy tudatos vásárló vagy, olyasféle aki megtanulja az E-ABC-t minden egyes kezébe kerülő élelmiszer cimkéjéről és az szerint szelektál.
    Bármire is van szükséged, alaposan körbejárod témát, mérlegeled a lehetőségeidet és a kínálatot.
    Ezek a dolgok azért vannak így nálad (is), mert be kell osztanod a pénzed, mert tisztában vagy az értékével és azzal, hogy mibe került neked, hogy rendelkezhess vele.
    Ezzel nincs is semmi baj, csakhogy van ezen túl is ám "élet", csak a legtöbben ezt nem tudják felfogni, elfogadni, felismerni, főleg azért mert csak olyan közegben forgolódnak egész életükben ahol olyanok veszik körül mint ő.

    Néhány példával demonstrálnám azt, hogy vannak - nem kevesen egyébként - akiket nem érdekel az anyagköltsége meg a gyártó haszna azon a valamin amin megakad a szemük (vagy valami másuk)

    Elsőnek legyen egy idevágó eset.
    Audeze LCD4 fejhallgató, ami árban passzol ehhez az "mp3 lejátszóhoz", és egyébként az én személyes "végső állomás" hang kategóriájú kedvencem is.
    Az alábbi linken lévő üzletben hallgattam meg az LCD4-et egy Questyle CMA600i DAC/AMP-ról amivel össze volt rakva, és szerelembe estem vele, csak én csóró vagyok ahhoz az árkategóriához.
    Egy hónappal később olvastam a következő vásárlói véleményt a fejesről.
    Truly incredible headphones. I used to have the LCD3 and didn't believe these would be much of a step up. However i was proved very wrong. I had a listen for a few hours in store and they completely blew me away. I also bought the Questyle 600i to pair with them.
    Tehát egy LCD3-at akart venni eredetileg, de azután, hogy 1-2 órát hallgatta az LCD4-et, inkább megvette azt, azzal a Questyle együtt ami alatta volt.
    Az LCD3 1500 GBP, az LCD4-CMA600i kombó meg 4800 GBP.

    Más.
    Selfridges pláza, Oxford street, London.
    Hasonlatos a Harrods-hoz.
    Haverommal bementünk fejhallgatókat próbálni, és több üzeten keresztül lehet eljutni oda, arról az oldalról, ahonnan behatoltunk az objektumba. Megálltunk megnézni, kiróbálni a legújabb 3D kamerás drónokat meg megnézni kívül, belül a Tesla elektromos autót és így tovább. Áthaladtunk egy óra és ékszer üzleten, ahol igen jól öltözött urak és hölgyek nézelődtek és vásároltak.
    Abban az üzletben nincsenek kitéve árcédulák, mert akik ott vásárolnak nem érdeklik, hogy mennyibe kerül amit megakar venni. Nem érdekli azokat az embereket, hogy a kedvesükre aznap délután ezer vagy százezer fontot költenek, csak hogy jól érezzék magukat.

    Megint más.
    Volt egy olyan ötletem, hogy dolgozzak kaszinóban, ami ötletet aztán később elvetettem.
    Na de ameddig kártyaosztónak készültem, elmentünk egy "tanulmányi" látogatásra abba a kaszinóba, ahova beprotezsáltak volna. Stradfordban egy huszadrangú kaszinó, ahova utcai ruhában is be lehet menni.
    Ez egy kedd délután történt, egy átlagos munkanap (már annak aki munkából él).
    Odamentünk egy texas holdem-es asztalhoz (amit épp tanultam kártyaosztói oldalról), testközelből figyelni a dealer-t munka közben.
    Az egyik játékos azt mondta egyszercsak mikor sorra került, hogy "Na akkor én most emelek 16 millió fonttal." - Kedden délután, egy huszadrangú kaszinóban.....

    Az Astell & Kern az "mp3 lejátszók" csúcsát képviseli, a végső határt. Szinte minden más drágább lejátszót készítő gyártó hozza külsődlegességekben az A&K formavilágot, rá akarnak hasonlítani. Ezen termékek vásárlói az A&K-t istenítik.
    Ez által az A&K kivételes helyzetben van a piacon.
    Adhatná tízszer annyiért is amennyiért most adja egy-egy exkluzívabb termékét, akkor is megvennék, olyan emberek akik nem úgy gondolkodnak anyagiakban mint te vagy én, mert nem kényszerülnek rá, hogy így gondolkodjanak.

Új hozzászólás Aktív témák