Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz dabadab #49 üzenetére

    Full jogos. Az audiofília meg a high end is tiszta ezotéria (a sok dilettáns és komplett hülye/sznob ember miatt), ami nagyon irritáló tud lenni egy többé-kevésbé hozzáértő és/vagy szegényebb zenerajongónak. Sok esetben ráadásul tényleg nem is a hangminőségről szól, hanem csak a sznobizmusról és a felvágásról. Ár/érték arányú teszteknek meg végképp nincs semmi értelme :DDD. Amúgy meg hiába nagyon jó egy high end rendszer, nekem senki ne mondja azt a baromságot, hogy egy pár hangfal húsz, egy erősítő tizenöt milliót ér, egy méter hangfalkábel meg potom félmillió...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz dabadab #49 üzenetére

    Ez is benne van, de a nemtetsző beszólások nagy része nyilvánvalóan a saját nyomorukat tükrözi, mert nem engedhetik meg maguknak. Semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen is a cucc, életükben még hasonlót sem hallottak, de máris jobban tudják, hogy átverés, kamu és amúgy sincs értelme. Túlárazott? Nyilván. Miért nem mennek minden luxus autó/ház/akármi leíráshoz vinnyogni, hogy juj milyen hülyeség? Mert ez hozzáállás kérdése. És itt sokaknál már itt indul a gond.

    bteebi: És mi van ha annyiért adnak egy drótot? Az egyetlen ami miatt valakinek is baja lehet ezzel, hogy nem ő találta ki. Emberek befőttesügevnyi levegőt árulnak kinaiaknak. És? Megveszik? Neked bajod lesz tőle? Akkor?

    Folytatni akartam, de [CsuCsu] is leírta. Nem tetszik az ára valaminek nem veszed meg. Szevasz tovább állsz.
    Bár a beírásokkal kicsit magam ellen is írok, mert miért is érdekel, hogy páran képtelenek feldolgozni ilyen egyszerű dolgokat. Mi érdekel ez engem. :W

    [ Szerkesztve ]

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz dabadab #49 üzenetére

    A hulyites es kamuzas nem ujkeletu talalmany. Mar az osidok ota lavirozni kellett a csalok es kuruzslok kozott. Az egeszseges szkepticizmus jo es hasznos tulajdonsag.

    Ami engem zavar, az az a hozzallas, hogy egyszeruen raneznek az arcedulara es kapasbol lefitymaljak, a termek kepessegeinek valos attekintese nelkul, foleg ha nem is ert hozza. Ez nem szkepticizmus, hanem demagogia, amitol manapsag a falra tudok maszni.

    Ugy latom van valami keseru sertodottseg sok emberben az altaluk elerhetetlen termekek irant, aminek kifejezese szerintem nem erre a forumra valo. A high-end mindig is draga volt, de egy tech forumon mindig is megvolt a helye annak ellenere, hogy az olvasok 99%-anak nincsen ra fedezete. Amitol fuggetlenul meg erdekelheti az embert.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák