Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz PuMbA #141 üzenetére

    kb ennyi, aki kipróbálja tudja mért drágább
    1xxx-2xxx csak felvezetés volt, elhozták a sok magot konzumer szegmensbe, olcsón
    3xxx-5xxx még több magot, nagyobb teljesítményt de már drágábban
    azért nem is értettem mit köpködnek sokan az 5600x nyitóárára, 120e ft körül 6 magos 2020-ban??4!!4
    ( :
    én csak azért köpködtem mert kamuztak, az ára reális volt, 5800x vot hüye áron, de lassan lekerül szépen abba az ársávba ahová való

    szerk:
    zsid
    a scaperek azért léteznek, mert minimáis mennyiség van, tehát kb nem oszt vagy szoroz kategória
    a nagykerekben lett egyre több 5xxx, ennyi
    iletve a kiemelt amd partnerné az alzánál is bőven elérhetőek az 5xxx-ek, tehát kaptak ők is egy nagyobb adagot
    legtöbb 5xxx elég drága náluk, de az 5900x az talán a legjobb, 207,5e ft, és van bőven már lassan két hete
    lett készlet, ennyi
    és az is biztos, cpu/gép eladások a vga hiány miatt csökkentek
    konzolok pedig azért sincsenek - vagy drágábban vannak -, mert pc helyett sokan inkább azt veszik
    vga-nál sajnos nem mostanában lesz ilyen
    mikor újra esznek olcsó 3100-ak, az jelenti azt kb, hogy az amd utoérte magát tejesen cpu készlettel - de lehet etolják, annak függvénye mennyire fogy a drágább 5xxx -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #141 üzenetére

    Ez leginkább a gamer nézet szvsz.
    Szerintem már az Zen1 is baromi nagy ugrás volt.
    - Perf/price-ban mindenképp. Én 0 Ft-ból 2x multicore teljesítményre léptem fel (aztán jóárasított Zen+ -al meg 3-3.5x-re pár ezer HUF-ból)
    - De nekem (az átlagnak :) ) pl. abszolút teljesítményben is. Az akkori szájhúzások nagy része (szar egyszálas teljesítmény és alacsony órajelek) egy i5-6500-ról nézve egyáltalán nem volt releváns már akkor sem. Onnan órajelben is fentebb léptél és egyszálasban sem volt rosszabb. :)

    Persze egy ph-fórum sláger, 2x árú, üveghangra húzott 7700K-hoz képest játékokban biztos máshogy nézett ki a helyzet de azért az egy elég speciális nézőpont.

    Aztán az igazán vicces az volt amikor jött a Zen+, Zen2, egyre zárult ez a spec nézőpontos olló is: csak a játékok töredékére igaz, azon belül is inkább multira és ott is max 10% a különbség... de még mindig semmire se volt jó az AMD. Majd átszakadt a gát: Az 5000-es már -10%-ról +10%-ra ugrott ebben is és mekkora értetlenséget okozott, hogy azonnal ehhez az "alázáshoz" árazzák.
    Ami röhejes volt -10%-kal mínuszban az most +10-nél nem az. :D

Új hozzászólás Aktív témák