Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Sanya #9 üzenetére

    Melyikek?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Sanya #11 üzenetére

    A GPU engem annyira nem is érdekel.

    A CPU esetén a GB tehát olyan teszteket futtat, ami erősen támaszkodik a memória alrendszerre.
    Amit ugye a jó cache-hierarchia jól támogat, erősít - ebben pedig jó az Apple M1.

    Nyilván nem fed le a GB minden terhelési típust.

    De attól miért rossz teszt?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • gliskard

    senior tag

    válasz Sanya #25 üzenetére

    "Ez akkor lesz majd baj, ha böngészőzöl, nem lesz nativ youtube kliens, reklámok teleokádják a böngésződet, akarsz statikus weboldalakon kívül bármi mást is csinálni: kéne egy kis CPU is.
    Na ott már elvérzik. Ekkor majd jusson eszedbe a geekbenches diagram, hogy ott veri agyon a core i9 procikat, ahol tudja, mindezt 2 watton: rájössz, hogy a teszt nem volt az igazi."

    Alapvetően igazad van, bár én ipad-en sem sűrün találkozom olyan oldalakkal amik miatt lehalna a böngésző. Web-es appok esetében már más a helyzet, bár ott inkább "rajzolás" és sok esetben a geometriai traszformáció a problémás, ezt viszont lehet gpu szinten gyorsítani. iPadPro-n a figma (UI/UX tervező program böngészőben) elég jól fut, nem a HW teljesítménye a problémás a használatban, hanem az egér/billentyűzet kombó alapú interface. Hasonlóan pörgős a confluence, slack és jira is és még a web-es MS teams is használható.

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Sanya #25 üzenetére

    "Ha nem elég erős a processzor, de gyorsan ott az adat, attól még nem lesz gyorsabb a művelet."

    Ezt hogy érted?
    Tudtommal az összes bohóckodás a többszintű cache megoldásokkal azt a célt szolgálja, hogy gyorsan ott legyen az adat. Én eddig csak olyan ábrát láttam, hogy a compute teljesítmény milyen mereden nőtt és ahhoz képest a memória sebessége milyen laposan.
    Szóval szerintem pont attól lesz gyorsabb a művelet, hogy hamarabb van ott az adat.

    Ha az "erő" alatt a frekvenciát érted, akkor abban valóban van elmaradás, de ha megnézed a késleltetéseket, akkor az nem rosszabb.

    "Maga a CPU vérgyenge. Itt a számításokról van szó"
    Ezt is hogy érted?
    Ian Cutress @anandtechbés abu is elmondta,, hogy az integer backend mennyivel szélesebb, mennyivel szélesebb a decoder párhuzamossága, és a regiszterek vonatkozásában mennyivel vastagabb.

    "de ugye itt tipikusan alacsony fogyasztású rendszerről van szó: 2-4 watt, tehát hiába 2x többet tud számolni, mint egy 2 wattra lebutított Intel CPU, attól még az lassú lesz."
    A geekbench és specint mérések nem 2-4W-ra lebutított Intel/amd cpuval való összevetésben állta meg a helyét. Geekbenchben single threadben 8% választja el a fullos 5950X-től.

    "Az ARM processzorok viszont nagyon-nagyon rosszul skálázódnak, ha növeled a teljesítményt, tehát több kakaó, többet is dolgozzon: Egy 65W-os ARM proci viszont már annyira, de annyira vérgyenge lesz egy akár COre i3 procihoz képest, hogy siralmas."

    Persze, az eddigi mobilra (2-10W) optimalizált designok nem skálázódtak jól egy bizonyos ponton túl. Ugyanabból a designból nem tudtál mobil 5W és 100W-s változatot is készíteni.
    De az apple M1 notebook design. Az Intel és az AMD is ugyanazt használja 15-45W között.
    Ne feledkezz meg arról sem, hogy az Apple M1 a korábban látott "notebookba szánt" qualcomm chipnél is lényegesen gyorsabb. Az Apple magjai legalább 50%-kal gyorsabbak a gyári arm magoknál is.

    "Azért abba is gondoljunk bele, hogy az nvidia már réges-réges-réges-régen csinált volna már egy asztali ARM cpu-nvidia gpu kombót, és konkurálhatna az Intellel és az AMD-vel, de nem teszi. Pedig a Windows már akár futhatna is rajta."

    Pont erre keresem én is a választ. Hogy az apple m1 cpu magja forradalmi és a szent grál megtalálása, amit évekkel később követhet csak a general cpu development. Vagy egy más célterületre való optimalizálás. De akkor számokkal magyarázza el nekem valaki, hogy ez milyen felhasználási területen nem lenne jó. Például egy remek érv, hogy a zen esetén a designnak akár 64 vagy 128 magra nézve kell cache koherenciára felkészítve lennie. Vagy hogy mekkora teljes memória terület cachelésére kell felkészíteni.

    Az nvidia arm cpu készítésének több kerékkötője is van. Egyrészt nyilván csak mobil célra készült designok voltak. Fel lehet venni és lehet átdolgozni, de hová és kinek? Chromebookot lehet, hogy lehetett volna belőle készíteni.

    "Ez akkor lesz majd baj, ha böngészőzöl, nem lesz nativ youtube kliens, reklámok teleokádják a böngésződet, akarsz statikus weboldalakon kívül bármi mást is csinálni: kéne egy kis CPU is.
    Na ott már elvérzik. Ekkor majd jusson eszedbe a geekbenches diagram, hogy ott veri agyon a core i9 procikat, ahol tudja, mindezt 2 watton: rájössz, hogy a teszt nem volt az igazi."

    Értem, hogy ez az álláspontod. Korábban én is láttam már... volt a Microsoftnak ez a dokkolós megoldása, éa a legerősebb telefon elvérzett a multitaskingban. (azért az nem az az Apple M1 volt.)

    De ez például egy lehetséges magyarázat: a clusterekben a magok között megoszrott L2$ remekül kiszolgál több magot, ha azok mindegyike ugyanazon a programok, lényegében ugyanazon az adathalmazon dolgozik. Egy megnyitott böngészőben a renderelés meg js futtatás lehet, hogy ilyen. De ha már több Tab nyitott, meg még egyéb programok, az szaturálja az megosztott L2$ tárhelyet és drasztikusan csökkenti a különböző feladatokon dolgozó magok teljesítményét.

    De itt azért 4 magra jut 3db 4MB-os L2$ szelet. Tehát legalább 3 magig még mindig kiváló teljesítményt kell nyújtania. Ezen kívül ez nyilván nem is 2W-os.
    Beletették a Mac minibe is. Legkevesebb 15W-os.

    Félre ne érts, én most nem bizonygatom, hogy de az arm, vagy az m1 a tutijó. Sokan mondják, hogy nem az. Én csak Szeretném mégérten, miért nem az.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Ksix

    tag

    válasz Sanya #25 üzenetére

    Miről beszélsz, jóember?! Vérgyenge lesz egy Core i3-hoz képest?! El vagy te tévedve.
    „Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction 13-inch MacBook Pro systems with Apple M1 chip, as well as production 1.7GHz quad-core Intel Core i7-based 13-inch MacBook Pro systems, all configured with 16GB RAM and 2TB SSD. Tested with prerelease Final Cut Pro 10.5 using a 55-second clip with 4K Apple ProRes RAW media, at 4096x2160 resolution and 59.94 frames per second, transcoded to Apple ProRes 422.”
    2,8x volt gyorsabb az M1, mint az i7.
    „Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction 13-inch MacBook Pro systems with Apple M1 chip, as well as production 1.7GHz quad-core Intel Core i7-based 13-inch MacBook Pro systems, all configured with 16GB RAM and 2TB SSD. Open source project built with prerelease Xcode 12.2 with Apple Clang 12.0.0, Ninja 1.10.0.git, and CMake 3.16.5.”
    2,8x gyorsabban készült el a build M1-en, mint az i7-en.
    „Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction Mac mini systems with Apple M1 chip, and production 3.6GHz quad-core Intel Core i3-based Mac mini systems, all configured with 16GB of RAM and 2TB SSD. Prerelease Adobe Lightroom 4.1 tested using a 28MB image.”
    7,1x volt gyorsabb, mint az i3. Vérgyenge?!?!
    Ha ezek nem igazi tesztek, akkor mi számít annak?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sanya #31 üzenetére

    Azt áruld el légyszi, hogy ez miért baj? Miért baj, hogy a gyors memória segít a tesztben, ha egyszer az lenne a lényeg, hogy a hardver egésze gyorsabb legyen? Itt egy chipbe tettek mindent, mert így optimálishoz közelebbi a a rendszer teljesítmény, szemben azzal, amikor a nyákon több centiket kell futkosnia az adatnak a cpu-ram-gpu-vram-io vonalakon, amikor az egyes compute unitok egymásnak adogatják.
    Persze, biztosan lehet olyan tesztet írni, ahol a régi architektúra jön ki győztesen, csak miért és kinek jó az (leszámítva az Intelt, akinek éppen a sírját ássák minden oldalról)? Kicsit olyan ez, mint amikor kitalálnak okos módszereteket F1-ben, hogyan lehet még sokkal jobb teljesítményt elérni, aztán jön az FIA és bevezet pár szabályt, hogy azokat nem lehet használni, tessék megoldani nyers motorerővel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Sanya #30 üzenetére

    Volt valami szo arrol hogy a Safari is X-el gyorsabb, ami egyszalas CPU-t jelent. Az egyebkent biztos hogy a komolyabb alkalmazasoknal varhatoan noni fog azok szama ahol raaldozzak a penzt is idot is a GPGPU es ML/AI hasznalatara, nem beszelve arrol, hogy tobb CPU magot is hasznaljanak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sanya #35 üzenetére

    Jó, akkor én is kiszedem neked a lényeget: mi értelme csak a cpu nyers erejét nézni egy tesztben, azon kívül, hogy te személy szerint kíváncsi vagy rá? Vagy tudsz olyan alkalmazásról, ami nem használ memóriát, csak a cpu ciklusokat tolja a végtelenségig ugyanazon a kis adathalmazon?

  • Petykemano

    veterán

    válasz Sanya #31 üzenetére

    A készítő honlapján ezt a leírást találtam: [link]

    Itt mondjuk érdekes módon nem található meg az a megjegyzés a memória használatáról.
    De ez nyilván igaz. Ez azt jelenti, hogy azok a programok, amik a memória rendszert intezíven használják, a geekbenchhez hasonlóan jól fognak futni.

    A geekbenchről azt olvastam, hogy meglehetősen rövid, 10-20 másodperces teszteket hajt végre. Ennyi idő alatt nem melegszik föl egy mobil eszköz, kellően magas frekvencián tud ketyegni. De ez egyaránt kedvez a kezedben levő telefonodnak és egy notebooknak is, Aminek az alapórajele 2GHz, a turbó meg 5GHz.

    Ha a Mac minin.sincs hűtés és 15W-os a TDPje, akkor nyilván pont ugyanez igaz arra is.

    Mivel a geekbench rövid teszteket hajt végre, ezért nem tudja mérni, hogyan teljesítene az eszköz mondjuk 2 óra renderelés közben. Vagy full load szerverként.

    Én a GB helyében azt csinálnám egyébként, hogy szétszedném
    ST burst
    ST long
    MT burst
    MT long
    Mérésekre. Tehát fut a teszt mondjuk 5 percig és nézi az első 20 másodpercet és a teljes 5 percet. Ebből nyilván kibukna, hogy egy mobil eszköz tartós terhelés alatt megbucsaklik.

    Gondolom fogják még ezeket az eszközöket mással is mérni. Majd meglátjuk

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Sanya #36 üzenetére

    A legfontosabb az, hogy ugyanannyiba kerul mint az elod modellek - a mini meg olcsobb is - es sokkal hosszabb uzemido mellett sokkal nagyobb teljesitmenyt ad azokhoz kepest.

    Felesleges osszehasonlitani olyan CPU-kkal, GPU-kkal, amik nem leteznek Mac-ben, vagy mas ultrabookok, hasonlo minigepek eseten olyan CPU/IGP/dGPU parossal, amik kozeleben sincsenek a fogyasztast tekintve.

    Igen, vannak negativumok, de azok nagy resze sem technologiai, hanem az Apple greed policybol fakad, mint az ultra-extrem modon tularazott opcionalis bovites, vagy az utolagos bovites lehetosegenek kizarasa vagy nagyon keves port, de ezek az Inteles verziok eseten is igy voltak. Egyertelmuen az alapmodelleknek van legkozelebb az ara, az ertekehez.

    A 32-64GB RAM opcio hianya egyreszt fakadhat technologiai okbol, masreszt valoszinuleg a "pro" usereket a 16-os MBP es iMac/Pro fele terelnek. Ezeket a bejelentett modelleket az atlag felhasznalonak szanjak es benne van a pakliban hogy jovore nem is lepnek feljebb az Mx szeriaval, vagyis a maradek modellek maradnak Intel alapon meg egy ideig, foleg azok ahol van most is dGPU.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • strogov

    senior tag

    válasz Sanya #35 üzenetére

    "Én a cpu nyers erejére vagyok kíváncsi"

    Ez mondjuk butaság. Finoman fogalmazva. A CPU-nak nincs nyers ereje. Ha 1 ciklusos utasítást nézel akkor az órajel határozza meg. De 2020-ban elég ritka, hogy regiszterből regiszterbe pakoljunk adatot órákon át.

    Ha ennél komolyabbat akarsz akkor millió más dolog beleszól. Eleve CISC nyers erő nem azonos RISC nyers erővel, mert egy klasszikus CISC utasítás lehet akár 4 RISC utasítás is. A mai architekturák fölött olyan OS-eket futtatnak amik millió szolgáltatást nyújtanak. Így pl. az OS, és annak részei is nagyon fontos tényezők a teljesítményben.
    Tehát nyers cpu tesztnek egyrészt nincs értelme, másrészt mérhetetlen egy magas szintű OS-en. Ha mégis ilyet szeretnél akkor gépi kódot kell betöltened a bootloader-rel OS helyett, különben fals eredményt kapsz.

    Számítási teljesítményt lehet mérni, de ott se mindegy, hogy milyen számítás. pl. bitcoin bánya sem véletlen, hogy nem cpu-n megy.
    286-osban pl. anno nem volt FPU. Aki a lebegőpontos számítást gyorsítani akarta azt vett FPU-t. A 386DX óta az FPU a CPU része, ezzel gyorsítva a lebegőpontos számításokat. Az apple most belepakolt más gyorsítókat egy laptop design-ba. Ez azt jelenti, hogy a "nyers erőnek" még kevesebb jelentősége van. 386DX-en senki nem akar lebegőpontos számítást végezni az FPU megkerülésével, mert azért volt ott. Most sem fog senki keresni egy CPU-s műveletet arra amit a GPU, vagy az ML 100x gyorsabban elvégez.

    A teszteknek olyan élethelyzeteket kell mérni ami releváns. Játék tesztek pl. adnak egy általános képet arról, hogy játékra mennyire alkalmas az adott rendszer. De ezek a tesztek nem "nyers erőt" mérnek hanem egy komplex rendszer működését komplex feladat közben.

  • gliskard

    senior tag

    válasz Sanya #45 üzenetére

    Ahogy a mobiloknál úgy a notiknál is kezd a használati élményre terelődni a hangsúly. A mainstream user-t nem érdekli hány Hz-en ketyeg a CPU vagy éppen a GPU milyen energia hatékonysággal dolgozik. Ő használni akarja és azt szeretné hogy abban ne legyen probléma. Kb ezért is olyan sikeres az Apple, már a Mac OS első verzióinál is ez volt a tervezési direktíva és az iPod esetében is ebbe az irányba mentek, az iPhone pedig szintén igy készült. A nagy átlagnak (akiknek nincs technikai hátterük) ez pont megfelel.

    Itt a PH forumon mi másként nézzük és más számít – itt számít a teljesítmény az tesztekből kieső eredmények és eleve a tesztek felépítése és azok által mért kritériumok.
    De nem mi csak egy kis része vagyunk a vásárló bázisnak, ahogyan az egész DIY gép összerakás is csak töredék része az egész PC iparnak.
    Apple szempontjánól nem mi vagyunk a félcsoport aki meghatározza a fejelsztési irányt és nem rák szabják a marketing stratégiát.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sanya #45 üzenetére

    Helyesbítés: nem szabad olyan teszteket olvasni, ami neked nem tetszik, mert azok mind hulladékok, csak olyat, ami a te véleményed támasztja alá egy specifikus paraméter alapján :C

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sanya #49 üzenetére

    Ne haragudj, de én egy szóval nem emlegettem az Apple marketing anyagot, ezt egyedül te hoztad ide. Ott volt az a korábbi teszt, amit valaki linkelt, de az szerinted nem jó, mert nem neked tetsző eredményt hoz.
    Tessék itt egy GB, ahol az Intel nyer (kb 10 ponttal) single thread-ben, aktív hűtéssel és másfélszer magasabb órajelen. A multi core-ban meg még így is kikap. De tudom, ez sem lesz j, mert biztos az Apple marketingesei rajzolták a tesztet, meg különben is szarul mér.

  • brumi1024

    veterán

    válasz Sanya #30 üzenetére

    "Testing conducted by Apple in October 2020 using preproduction 13-inch MacBook Pro systems with Apple M1 chip, as well as production 1.7GHz quad-core Intel Core i7-based 13-inch MacBook Pro systems, all configured with 16GB RAM and 2TB SSD. Open source project built with prerelease Xcode 12.2 with Apple Clang 12.0.0, Ninja 1.10.0.git, and CMake 3.16.5.”

    Igen, ezek ipad specifikus tesztek, amelyek sok GPU-t használnak.

    Open source project compile-ja, mint iPad specifikus teszt? Sok GPU hasznalattal? :F Elolvastad a leirast?

    Pocok256: Mert egy notebookot ket dologra lehet hasznalni, Facebook vagy Docker. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • kalimist

    aktív tag

    válasz Sanya #63 üzenetére

    Fentebb linkeltem Cinebench R23-at az A12Z-ről. Az sem elegendő indikátor arra nézve, hogy van ott elég kakaó?

  • brumi1024

    veterán

    válasz Sanya #64 üzenetére

    :F

    A gyártó azt állítja, hogy 3,6x olyan gyors az új Air M1-gyel, mint a korábbi Air Xcode project build során. Ezt különböző opensource projektek buildelése során mérte ki. Nem az Xcode az opensource, hanem a projektek, amiket azzal buildelt a teszt során. Ez se nem erős GPU-ra támaszkodó teszt, se nem iPad specifikus, mivel iPadre nincs Xcode. Az, hogy mi a changelogja az Xcode 12.2-nek, illetve tartalmaz output opciót arra, hogy AS Macekre optimalizálja az iPad appek interfészét teljesen irreleváns.

  • Petykemano

    veterán

    válasz Sanya #63 üzenetére

    Szerintem azt senki nem vonja kétségbe, hogy
    - az Apple marketing a legjobb színben igyekszik feltüntetni a bejelentett terméket és épp ezért nem kellően megbízható, a kényes részletekről nyilvánvalóan hallgatnak és abban a tesztben domborítják a terméket, ahol kiemelkedik. (ahová szánják, amire való)
    - Ennek megfelelően a GB teszt nem ad mindenre kiterjedő általános képet és különösen nem ad renderingről, meg szerver workload alatti teljesítményről számot.

    Mondd el, hogy Te milyen formában, forrásból, milyen (teszt)programmal szeretnéd látni, hogy mit tud? (És megköszönném, ha azt is hozzátennéd, hogy az általad megnevezed metrika milyen vonatkozásokban tér el attól, amit a Geekbench mér)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Ksix

    tag

    válasz Sanya #30 üzenetére

    Oké, tehát az a gond, hogy minden való életből vett tesz használja a GPU-t is, nem csak a CPU-t. Akkor mi is lesz az a való életbeli feladat, amihez majd kevés lesz az M1?
    Mit kell majd csinálnom a gépen, hogy elvérezzen, és visszasírjam az i3-at? Mert én most azt látom, hogy amiket én csinálok, azokról van teszt, és gyorsabb.

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz Sanya #85 üzenetére

    “senki nem hallott a SPEC2006-ról sem!”

    Kb mindenki spec-et használ a pc iparban. Az egyik standard benchmark a processzorok világában, amit senki se kérdőjelez meg, még a gigacégek se. (Mert nyílt, nincs benne susmus)
    De folytasd, nehogy megzavarjon a valóság!

  • mad823

    őstag

    válasz Sanya #90 üzenetére

    De azért lássuk be, munka közben mindenki azzal dolgozik, amivel éppen kell, tehát annak az alkalmazásnak kell gyorsnak lenni. Leszarom, ha bármilyen benchmarkban tök utolsó a gépem, ha az életben pedig kellően gyors.

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz Sanya #90 üzenetére

    [link] Pedig ez is tavalyi. Valahogy senkit se zavart. Érdekes!

    [ Szerkesztve ]

  • Mr Bond 007

    őstag

    válasz Sanya #100 üzenetére

    Azt fogadom el ami hiteles teszt. Ilyen egyszerű!
    Senki se mondta hogy a geekbench csúcsszuper, csak egy a sok benchmark közül. Ugyanakkor ha csak az meg a spec van meg, akkor nem nagyon tudunk máshoz viszonyítani... De hiába vered itt a tam-tamot, pár nap, és jön a többi is. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Sanya #100 üzenetére

    Pedig az utolsó nem tudom hány oldal arról szól, hogy neked a SPEC sem jó, mert ősrégi, és amikor valaki felhozza hogy pedig használják azt, akkor bedobod az Apple ppt slide-ot, hogy nézzétek milyen szar.

  • brumi1024

    veterán

    válasz Sanya #100 üzenetére

    Gondolom ez sem lesz jo valamilyen oknal fogva, de itt egy Affinity Photo teszt. Itt pedig eleg sok mindennel ossze lehet hasonlitani.

    [ Szerkesztve ]

  • Petykemano

    veterán

    válasz Sanya #85 üzenetére

    Én nem állítottam olyat, hogy a geekbench a legrelevánsabb, ám jelenleg ez áll rendelkezésre.
    Elmondtam: nyilván ez nem mér mindent és nem is mér minden aspektusból. És azt is elmondtam, hogy nyilván marketing célokat szolgál az apple kezében. [link]

    Éppen ezért nekem nem célom megvédeni a geekbenchet, sem az Apple-t.
    Azt is én mondtam a geekbench ellen és nem te, hogy
    1) A készítő honlapján ezt a leírást találtam: [link]
    Geekbench 5 CPU Workloads
    Geekbench 5 uses a number of different tests, or workloads, to measure CPU performance. The workloads are divided into three subsections:
    Crypto Crypto workloads measure the cryptographic instruction performance of your computer by performing tasks that make heavy use of crypto instructions. While not all software uses crypto instructions, the software that does can benefit enormously from it.
    Integer Integer workloads measure the integer instruction performance of your computer by performing processor-intensive tasks that make heavy use of integer instructions. All software makes heavy use of integer instructions, meaning a high integer score indicates good overall performance.
    Floating Point Floating point workloads measure floating point performance by performing a variety of processor-intensive tasks that make heavy use of floating-point operations. While almost all software makes use of floating point instructions, floating point performance is especially important in video games, digital content creation, and high-performance computing applications.
    A complete description of the individual Geekbench 5 CPU workloads can be found here

    Az előbbi linken egyébként részletesen ki van fejtve, hogy mit mérnek.

    2) "A geekbenchről azt olvastam, hogy meglehetősen rövid, 10-20 másodperces teszteket hajt végre. Ennyi idő alatt nem melegszik föl egy mobil eszköz, kellően magas frekvencián tud ketyegni. De ez egyaránt kedvez a kezedben levő telefonodnak és egy notebooknak is, Aminek az alapórajele 2GHz, a turbó meg 5GHz."

    Arra a kérdésre, hogy miért relebáns a geekbench szerintem az a válasz, hogy vagy azért, mert kevés a cross-platform benchmark program, vagy azért, mert az Apple ebben adott meg adatokat, ilyen adatok szivárogtak ki. Egyébként kiszivárgott már a cinebench R23 eredmény is, beszélhetünk arról is. Neked az alapján is gyengének tűnik?

    Egyébként néztem pár Geekbench pontot.
    Itt vannak pl Samsung telefonok értékei: [link]
    Itt pedig a gépedé: [link]

    A néhány éves telefonok egymagos teljesítménye fele-harmada a desktopnak. A multithread érték pedig harmada-negyede.
    A legfrissebb, legcsúcsabb Samsung Galaxy S20 ultra+ közelíti meg egyszálas teljesítményben az amúgy 3 éves szerver procidat és többszálas teljesítményben pedig felére méri.

    A pontozás referenciája egy i3 8100
    Nekem a pontok nagyjából reálisnak tűnnek.

    Most már csak az a kérdés, milyen telefont használsz. Azt mondod, hogy valami friss apple vagy ilyen SD865 chipet használó készülék megmakkan ugyanattól, ami a szerverprocin vajsima?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • VirsLee

    őstag

    válasz Sanya #63 üzenetére

    Nagyon sok dolgot összehordtál már itt. Áruld már el végre, hogy milyen teszt lenne az amit el is fogadnál? Az irod, hogy látni akarod, hogy mit tud a processzor. Ird le pontosan, hogy mégis mit és hogyan akarsz látni :) Mert eddig csak leszaroztál mindent, de nem irtad meg, hogy mivel lennél elégedett.

    A másik hozzászólásodban valamit bemásoltál egy XCode 12.2 RC Release Notes-ot. Miért? Leirták előtte, hogy egy open source projectet buildeltek részben az Apple által készitett és optimalizált szoftverekkel. Nem irtad le, hogy ezzel mi volt a gond. Ird le légy szives.

Új hozzászólás Aktív témák