Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strogov

    senior tag

    válasz Sanya #35 üzenetére

    "Én a cpu nyers erejére vagyok kíváncsi"

    Ez mondjuk butaság. Finoman fogalmazva. A CPU-nak nincs nyers ereje. Ha 1 ciklusos utasítást nézel akkor az órajel határozza meg. De 2020-ban elég ritka, hogy regiszterből regiszterbe pakoljunk adatot órákon át.

    Ha ennél komolyabbat akarsz akkor millió más dolog beleszól. Eleve CISC nyers erő nem azonos RISC nyers erővel, mert egy klasszikus CISC utasítás lehet akár 4 RISC utasítás is. A mai architekturák fölött olyan OS-eket futtatnak amik millió szolgáltatást nyújtanak. Így pl. az OS, és annak részei is nagyon fontos tényezők a teljesítményben.
    Tehát nyers cpu tesztnek egyrészt nincs értelme, másrészt mérhetetlen egy magas szintű OS-en. Ha mégis ilyet szeretnél akkor gépi kódot kell betöltened a bootloader-rel OS helyett, különben fals eredményt kapsz.

    Számítási teljesítményt lehet mérni, de ott se mindegy, hogy milyen számítás. pl. bitcoin bánya sem véletlen, hogy nem cpu-n megy.
    286-osban pl. anno nem volt FPU. Aki a lebegőpontos számítást gyorsítani akarta azt vett FPU-t. A 386DX óta az FPU a CPU része, ezzel gyorsítva a lebegőpontos számításokat. Az apple most belepakolt más gyorsítókat egy laptop design-ba. Ez azt jelenti, hogy a "nyers erőnek" még kevesebb jelentősége van. 386DX-en senki nem akar lebegőpontos számítást végezni az FPU megkerülésével, mert azért volt ott. Most sem fog senki keresni egy CPU-s műveletet arra amit a GPU, vagy az ML 100x gyorsabban elvégez.

    A teszteknek olyan élethelyzeteket kell mérni ami releváns. Játék tesztek pl. adnak egy általános képet arról, hogy játékra mennyire alkalmas az adott rendszer. De ezek a tesztek nem "nyers erőt" mérnek hanem egy komplex rendszer működését komplex feladat közben.

Új hozzászólás Aktív témák