Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz KISDUCK #33 üzenetére

    Egy jóbarátom nehéz fizikai munkát végez, de évtizedek óta vegán. Az összes térde és könyöke tönkrement már. A bal könyökén kívül mindegyiket műtötték egyszer-kétszer.

    Csak leírom, mert személyes példa.

    Viszont a vegánok a gorilla példáját szokták érvként felhozni, ami szintén az. :U Érdekes. Franz se' tudja a valóságot e kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • totron

    addikt

    válasz KISDUCK #33 üzenetére

    Jaja, ez tényleg vicces kicsit, mondhatni marha vicces. Ésszel sem jó annak, aki ilyesfajta egészségügyi gödörbe került. Egészségeseknél nyilván mehet.

    A gorilla példa is érdekes, nem vonnék ilyen markáns párhuzamot táplálkozás és izületi romlás között, egyénfüggő, történetfüggő, sokmindenfüggő.

    Az állatos példáról jut eszembe: túracsoportban mezítlábas erdőjárási sessionok élik virágkorukat - most, télen. Sokszáz lájk. 99% bólogat. Olyan fiatal lány is érvelt, akinél valamilyen rejtélyes okozategyüttesből kifolyólag elvégzettnek tudták be az általános iskolát (huszas évei közepén járhat). Mi volt az érve? Hogy a kutyákon sincs cipő! Akkor az emberen mért legyen. Betudjuk a fiatalságnak? Ebben az esetben mikor tervezi benöveszteni a feje lágyát? Az oktatás szégyenének látom én ezt. Mellé korban meglett emberek is osztják a nézetet, érvelnek, küszködnek.
    A kapcsolódni vágyást a természettel értem a betondzsungeli nevelkedettséggel eszközölve. A többi részét nem értem. Végül is a petróleumot is meg lehet inni. Hogy lehet ennyire eltávolodni a józan észtől? Miért nem működnek az ösztönök? Attól ösztönök, hogy ne lehessen felülírni őket. És mégis.:(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák