Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joba006

    csendes tag

    válasz TaylorPro #42 üzenetére

    Nos, végre "siker, fény, csillogás" ...bár nem a mozivásznon (https://www.youtube.com/watch?v=iUp25WH373k) :))
    Nálam van a "kicsike" :DD

    Most először rendeltem az expansys.hu -ról, másnap már a kezemben volt. Kellemes meglepetés az angoloktól (bár androidos g+ csoportban többen jelezték, hogy korrektek).

    Ja, a lényeg! :) Az Acer Liquid E700 Trio! Próbálok valami teszt szerűséget, de soha nem írtam még ilyet, s még csak 2 napja van nálam, így ha kihagytam valamit, szóljatok!
    A telefon egy átlagos kinézetű dobozban érkezett, egy fénykép, egy céglogó, egy típusjel és néhány szürke csík társaságában. Benne a készülék, töltő, USB kábel és egy "agydugós" füles. Ez utóbbira (ahogy a jó, öreg Terminátor mondaná) még visszatérek. Ami meglepett, hogy az E700 vékonyabb, mint a leírás alapján várható, illetve nem érezni a súlyát. Bár dizájn Nobelt nem kap érte az tajvani gyártó, de kifejezetten kellemes a formavilág, véleményem szerint szebb, mint a fényképeken. Oldal irányban szépen kitölti a kijelző a helyet, alul és felül viszont meglehetősen nagy sáv maradt, amelyet az üveg - műanyag játékával optikailag szépen eltüntettek. Persze a bekapcsolt képernyő rögtön árulkodik, de szép megoldás. Elöl van egy LED villanó, kamera és a megszokott három érintőgomb (nem kaptak világítást), valamint a két hangszóró. Érdekesség, hogy a felsőnek a rácsa alatt (belül) bújik meg az állapotjelző, amely több színben is pompázhat. A hátlap mattszerű (nem is gyűjti az ujjlenyomatokat), én ettől függetlenül -talán a készülék méretéből adódóan- mindig attól félek, hogy kislisszol a kezemből. Mindenképpen tokot kap majd. Amúgy hátul a villanóval kísért kamera középen helyezkedik el, kerete picit kiemelkedik (körömmel alig érezni), de az üveg már ismét a hátlap síkjában van, így az nem karcolódik, ha hátára fektetjük a készüléket. Márpedig ezt bátran tehetjük, mert sehol egy hangszóró (ez költözött az előlapon alulra), így nem halkíthatja a csengőhangot egy kényelmes fotel sem :) . No és persze ott van az AcerRAPID gomb, amelyet hosszan nyomva a kamerához jutunk, míg a rövid megnyomásakor elvégzendő feladatot személyre szabhatjuk. Ez a gomb természetesen lezárt képernyőnél is működik.

    Nos, kapcsoljuk már be, ha már ennyit nézegettük! ;) Kezdem a fekete levessel: innen (http://www.expansys.hu/acer-liquid-e700-trio-titan-black-263790/) rendelve nincs magyar nyelv, s alapból nem is állítható át. Ezen egy kicsit megilletődtem, hiszen tudomásom szerint 2.3 (Gingerbread) óta tartalmazza a robotos rendszer a magyart is, csak régiónként „eldugnak” néhányat. Okosabbak véleményét kikérve (hiszen miért is van a netes társadalom?), megszületett a megoldás (Morelocale 2), de már az első nap annyira megszoktam, hogy egyszerűen hagytam angolon. Amúgy android 4.4.2 van rajta, egy tetszetős Acer UI-val. Magáról a rendszerről nem írok, megpróbálom csak a különlegességeket kiemelni.
    Bár a processzor nem mai darab, ám a négy mag (pedig csak A7-esek) és a 2 GB memória teszi a dolgát, röccenést még nem tapasztaltam. Mindkét kártya aktív, fut a RunKeeper gps-szel, közben fényképezgetem a gombákat az arborétumban :) és fogadok bejövő hívást. Ezt simán viszi, de én kérek elnézést, hogy közben nem játszottam az Asphalt 8-cal. :) A belső tárhely 16 GB, ebből 12 marad, a többit a rendszer foglalja le. No, de van még egy üres helyünk a hátlap alatt! :) Egyelőre én pluszban egy 8 GB-os microSD-t raktam bele (ez volt itthon a legnagyobb, LOL), német fórumokon írtak szerint valóban kezeli az ígért 64 GB-osat is. A kijelző szép. De tényleg! :R A színek klasszak, és a fényerőt maximumra állítva még napsütésben is olvasható. Tudom, hogy manapság a QHD a menő, de a valóságban 300 pixel per inch felett az emberi szem (állítólag) nem észleli a különbséget. Ezért határozta meg annak idején Steve Jobs az un. „retina” felbontást. Az E700-nál 294 ppi az annyi, s én nem találok kivetnivalót a 1280 x 720 képpontban. Az érzékenysége rendben van, a vissza gombot kell eltalálni rendesen, amúgy korrekt. A feloldó képernyő jól sikerült, elhelyezhető több fajta widget, illetve választhatunk, hogy rögtön a megfelelő ikon elhúzásával a hívás/üzenet/böngésző/emberek közül. A programok a szokásosak (számológép, teendők, elemlámpa, naptár, file kezelő, backup, stb. stb.), bár kapunk pár saját alkalmazást videóra, képekre, zenére, kamerának, felhőbe nyomatáshoz, de (szerencsére) nem vitték túlzásba. Még a FB Messenger sem volt telepítve :N . Kapunk cserébe egy Polaris Office-t, ami docx, xlsx és pptx féle file-okat is kezel.
    Nekem még (eddig :) ) nem volt több SIM fogadására alkalmas készülékem, így nézzétek el, ha olyat írok, ami evidens! Először is: működik. Nekem egyelőre a saját és céges kártya van benne, csak kettővel használom. Bár mindegyik egyszerre lóg a hálón, ha az egyikre hívás jön, akkor a másik -ideiglenesen- nem aktív. Utána rögtön visszakapcsol, nem tudtam olyan gyorsan felhívni, hogy ne lett volna elérhető a másik. :D Esetenként megkérdezheti, hogy melyik számunkról indítsuk a hívást, de beállítható alapértelmezett kártya is, vagy megadható, hogy mely számokat, melyik SIM-ről hívja. Bejövő hívásnál is meg tudjuk különböztetni, hogy melyiken keresnek. Más színekkel jelöli a rendszer (ahogy az értesítő sávon a térerő ikonokat is), illetve csengőhangot is adhatunk külön-külön. Ezt hamar megszerettem :DDD Persze amennyiben személyekhez egyedi zenét társítunk, akkor bármelyik számunkra is jön a hívás, a külön dallam szólal meg. Adatforgalmat egyszerre csak az egyik kártyához állíthatunk be.
    A wifi korrekt, a gps pontos. Talán nem talált olyan gyorsan jelet (ezt még kipróbálom, csak egyszer használtam), de akkor órákig (séta, kerékpározás, görkorcsolya, tizenegynéhány km) nem vesztette el egyszer sem kapcsolatot. A hangszórók hangosak, de egyszerre csak az egyik szól. A felső a szokásos, az alsó pedig -ahogy korábban írtam- a hátsó helyett van. Szóval hiába tervezték olyan tökéletesen szimmetrikusnak őket, sztereó hangzásunk az nincs. Ellenben a dts teljesen jól szól, mondjuk mélynyomót nem helyettesít, s házibulit se ezzel rendezzünk! :) Kihangosított beszélgetés közben max hangerőn picit recseg.
    Hopp! Az ígért headsetről! Van FM rádiónk RDS-sel, melyhez a jack dugó helyére kell tömködnünk a madzagot. Ami jó benne, hogy külső hangszóróra is tehetjük az adást, illetve fel is lehet venni pl. zenét, méghozzá teljesen normális minőségben. (Vájt fülűek és recsegő adókkal rendelkező környéken lakók kíméljenek! :D ) A plusz pedig, hogy a kapott fülesen lévő gombbal fogadható, vagy tartásba is helyezhető egy hívás. Azaz kocsiban/kerékpározás közben -végszükség esetén- jó szolgálatot tehet és hangminősége is teljesen vállalható.
    Még nem írtam az un. Quick Mode lehetőségről. Ha ezt kapcsoljuk be, akkor kicsit (vagy inkább nagyon) úgy néz ki a telefon, mint egy WindowsPhone. Több módozata lehet (Basic/Senior/Classic/Keypad), ez alapján változnak a csempék helyei, elérési lehetőségek stb. A módok jelszóval védhetőek, de többet nagyon nem tudok, mert nem használtam, csak egy próba volt. Vannak lebegő alkalmazások, azaz a normál felület felett használhatunk számológépet, böngészőt stb., de akár az aktív hívás közben is kutakodhatunk a rendszerben, miközben ugyanúgy látjuk a hívás adatait, a hívó képét (már ha van hozzá beállítva), némíthatunk és a szokásos beszélgetés közbeni dolgok. Gyakorlatilag, mint a Windows asztal felett egy nem teljes méretre állított ablak, csak szerencsére android skinnel.
    Úristen, ez nagyon hosszú lett (remélem nincs sorlimit), miről nem írtam még? Ahhh! Kamera. Az első bár segédfénnyel kiegészített, de max. szelfi készítésére való, csodát nem várjunk tőle. A hátsó (8 Mp) rendes fényben teljesen korrekt, sötétben még nem próbáltam, de ott általában a telefonok úgyis elvéreznek (tudom: van -kevés- kivétel). Van HDR, panoráma, szóval a szokásos.
    A végére hagytam az üzemidőt. Az akksi nem kivehető, de 3500 mAh kapacitású. Ez azért elég biztató …és olyan, mint az igaz barát: nem csak ígér, hanem be is tart :DD . A második nap reggelén töltöttem fel, s egy napnyi folyamatos nyúzás (ugye volt már új telefon mindenki kezében :D ) után 47 %-on állt. Benne majdnem 20 óra készenlét két SIM-mel, ugyanennyi WIFI, néha mobil net (ki kellett próbálni :) ) böngészés, több óra gps. A képernyő 4 és fél órán világított! Nem tartom rossznak, és persze majd az átlagos használatról is beszámolok, amikor már pihen is néha.

    Szumma-szummárum nagyon „megeredt a klaviatúrám”, úgyhogy egy kis összegzés a végére. Úgy érzem, egy korrekt telefont sikerült az Acer műhelyében összetákolni.
    Pro: több SIM, erős akksi, sok memória és rendes méretű tárhely mSD bővíthetőséggel, KitKat, AcerRAPID gomb, headsetként funkcionáló füles, jó rádió
    Kontra: magyar nyelv hiánya (akinek ez fontos) és amíg nem jön hazánkba, nem fullHD kijelző, NFC és LTE hiánya.
    Szóval mindenki döntsön a saját szempontjai szerint. Remélem nem lesz belőle vita, de én vásárlás előtt elgondolkodtam, hogy ezért a bizonyos kb. 62e magyar pénzért például milyen Samsungot tudnék venni? Nem bántam meg, no…

Új hozzászólás Aktív témák